Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,298
  Faleminderit
  175
  120 falenderime nė 105 postime

  Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje mė 30 qershor

  Presidenti Ilir Meta ka anuluar datėn 30 qershor pėr zgjedhjet vendore. Nė njė deklaratė pėr mediat, Presidenti njofton se “kam vendosur tė shfuqizoj Dekretin nr.10928, datė 05.11.2018 pėr zhvillimin e zgjedhjeve pėr organet e qeverisjes vendore mė datė 30 qershor 2019”.

  DEKLARATA E PLOTĖ E PRESIDENTIT TĖ REPUBLIKĖS ILIR META:
  1. Me shqetėsimin e thellė pėr situatėn kritike tė krijuar nė vend si pasojė e mos-reflektimit tė asnjėrės palė;

  2. Duke patur parasysh domosdoshmėrinė e ētensionimit urgjent tė situatės dhe tė rrezikut tė pėrshkallėzimit tė paparashikueshėm tė konfliktit nė vend;

  3. Duke marrė pėrgjegjėsinė e lartė kushtetuese e institucionale, dhe i bindur se mbrojtja e parimeve kushtetuese ėshtė mė e rėndėsishme se ēdo afat ligjor, si Kreu i Shtetit dhe duke iu pėrmbajtur betimit pėr t’i shėrbyer ruajtjes me ēdo kusht tė stabilitetit, paqes sociale dhe unitetit kombėtar;

  4. Me vetėdije tė plotė se kushtet aktuale nuk mundėsojnė zhvillimin e zgjedhjeve tė vėrteta, demokratike, pėrfaqėsuese dhe gjithėpėrfshirėse. Zgjedhjet e lira dhe tė ndershme janė kriter kryesor i Kopenhagės dhe nė kushtet aktuale, pėr mungesė pėrgjegjėsie tė tė dy palėve, po shkojmė drejt votimeve njė partiake. Nė kėtė mėnyrė minohet ēdo mundėsi pėr ēeljen e negociatave tė anėtarėsimit me Bashkimin Evropian, dėmtohet imazhi si vend anėtar i NATO-s dhe cenohet kryesimi i OSBE-nė pėr vitin 2020;

  5. Duke ftuar tė gjithė aktorėt e pėrgjegjshėm vendas dhe ndėrkombėtarė tė bashkojnė kontributet konstruktive pėr rivendosjen urgjent tė dialogut tė pazėvendėsueshėm politik dhe pėr gjetjen e njė zgjidhjeje tė shpejtė dhe qė i shėrben tė ardhmes evropiane tė Shqipėrisė;

  Kam vendosur tė shfuqizoj Dekretin nr.10928, datė 05.11.2018 pėr zhvillimin e zgjedhjeve pėr organet e qeverisjes vendore mė datė 30 qershor 2019.

  Nė komunikimin e parė ditėn e hėnė, datė 10 qershor, nė mėngjes, Institucioni i Presidentit tė Republikės do tė bėjė publikisht me dije tė gjithė argumentat shteruese kushtetues, ligjorė dhe logjikė qė ēuan nė marrjen e kėtij vendimi.

  U bėj thirrje udhėheqėsve tė opozitės qė protesta e sotme tė zhvillohet nė mėnyrė tėrėsisht paqėsore, larg ēdo akti dhune.

  Njėkohėsisht u tėrheq vėmendjen tė gjitha palėve qė tė shmangin ēdo provokim qė mund tė shfaqet gjatė protestės.

  Shqipėria e para!
  Shqipėria si gjithė Evropa!
  Silence is golden.

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,115
  Faleminderit
  9
  54 falenderime nė 47 postime

  Pėr: Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje mė 30 qershor

  Nuk eshte shkelur Kushtetuta ketu???? Si funksionoka shteti me fise. Fshatce pra. Ku eshte shteti ligjor. Ne kete rruge jemi ne kah te kundert me BE. Zgjedhjet jane cdo 4 vjet, asnje ore me shume. Ato te 2015 ishin me date 21.06.2015. Dhe kete shtyrje prej 9 ditesh e quaj antikushtetueshmeri. Jo me t`i cosh ne kalendat greke.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ilia spiro : 09-06-2019 mė 09:33
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,298
  Faleminderit
  175
  120 falenderime nė 105 postime

  Pėr: Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje mė 30 qershor

  Me sa duket presidenti ka zgjedhur te mbroje interesat e gruas dhe shokut te gruas, per hallin qe i kane zene..
  Silence is golden.

 4. #4
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,115
  Faleminderit
  9
  54 falenderime nė 47 postime

  Pėr: Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje mė 30 qershor

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Me sa duket presidenti ka zgjedhur te mbroje interesat e gruas dhe shokut te gruas, per hallin qe i kane zene..
  Ou po pse edhe ata kane halle Lazo... mua s`ma ha mendja, ata vetem se luftojn per hallet tona
  Duaje te afermin tend si veten

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje mė 30 qershor

  Ai vend eshte gallat,qe kur na hoqen ata me rekorde kriminale nga parlamenti gjithmon e me keq po behet...
  Po shyqyr thuaj qe kemi shokun Gramoz qe do ti bjeri ne ujdi,se perndryshe po na hikin milionat e shpenzuar jashte kot.

  Imagjinoni qe ku ka haritur inteligjenca e atij vendi ku duhet edhe te diskutohen vendimet e Metes,pa diskutuar qe socialistet e shajne dhe demokratet e duartrokasin...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 10-06-2019 mė 06:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •