Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,292
  Faleminderit
  174
  118 falenderime n 104 postime

  Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje m 30 qershor

  Presidenti Ilir Meta ka anuluar datn 30 qershor pr zgjedhjet vendore. N nj deklarat pr mediat, Presidenti njofton se kam vendosur t shfuqizoj Dekretin nr.10928, dat 05.11.2018 pr zhvillimin e zgjedhjeve pr organet e qeverisjes vendore m dat 30 qershor 2019.

  DEKLARATA E PLOT E PRESIDENTIT T REPUBLIKS ILIR META:
  1. Me shqetsimin e thell pr situatn kritike t krijuar n vend si pasoj e mos-reflektimit t asnjrs pal;

  2. Duke patur parasysh domosdoshmrin e tensionimit urgjent t situats dhe t rrezikut t prshkallzimit t paparashikueshm t konfliktit n vend;

  3. Duke marr prgjegjsin e lart kushtetuese e institucionale, dhe i bindur se mbrojtja e parimeve kushtetuese sht m e rndsishme se do afat ligjor, si Kreu i Shtetit dhe duke iu prmbajtur betimit pr ti shrbyer ruajtjes me do kusht t stabilitetit, paqes sociale dhe unitetit kombtar;

  4. Me vetdije t plot se kushtet aktuale nuk mundsojn zhvillimin e zgjedhjeve t vrteta, demokratike, prfaqsuese dhe gjithprfshirse. Zgjedhjet e lira dhe t ndershme jan kriter kryesor i Kopenhags dhe n kushtet aktuale, pr munges prgjegjsie t t dy palve, po shkojm drejt votimeve nj partiake. N kt mnyr minohet do mundsi pr eljen e negociatave t antarsimit me Bashkimin Evropian, dmtohet imazhi si vend antar i NATO-s dhe cenohet kryesimi i OSBE-n pr vitin 2020;

  5. Duke ftuar t gjith aktort e prgjegjshm vendas dhe ndrkombtar t bashkojn kontributet konstruktive pr rivendosjen urgjent t dialogut t pazvendsueshm politik dhe pr gjetjen e nj zgjidhjeje t shpejt dhe q i shrben t ardhmes evropiane t Shqipris;

  Kam vendosur t shfuqizoj Dekretin nr.10928, dat 05.11.2018 pr zhvillimin e zgjedhjeve pr organet e qeverisjes vendore m dat 30 qershor 2019.

  N komunikimin e par ditn e hn, dat 10 qershor, n mngjes, Institucioni i Presidentit t Republiks do t bj publikisht me dije t gjith argumentat shteruese kushtetues, ligjor dhe logjik q uan n marrjen e ktij vendimi.

  U bj thirrje udhheqsve t opozits q protesta e sotme t zhvillohet n mnyr trsisht paqsore, larg do akti dhune.

  Njkohsisht u trheq vmendjen t gjitha palve q t shmangin do provokim q mund t shfaqet gjat protests.

  Shqipria e para!
  Shqipria si gjith Evropa!
  Silence is golden.

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje m 30 qershor

  Nuk eshte shkelur Kushtetuta ketu???? Si funksionoka shteti me fise. Fshatce pra. Ku eshte shteti ligjor. Ne kete rruge jemi ne kah te kundert me BE. Zgjedhjet jane cdo 4 vjet, asnje ore me shume. Ato te 2015 ishin me date 21.06.2015. Dhe kete shtyrje prej 9 ditesh e quaj antikushtetueshmeri. Jo me t`i cosh ne kalendat greke.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 09-06-2019 m 08:33
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,292
  Faleminderit
  174
  118 falenderime n 104 postime

  Pr: Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje m 30 qershor

  Me sa duket presidenti ka zgjedhur te mbroje interesat e gruas dhe shokut te gruas, per hallin qe i kane zene..
  Silence is golden.

 4. #4
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje m 30 qershor

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Me sa duket presidenti ka zgjedhur te mbroje interesat e gruas dhe shokut te gruas, per hallin qe i kane zene..
  Ou po pse edhe ata kane halle Lazo... mua s`ma ha mendja, ata vetem se luftojn per hallet tona
  Duaje te afermin tend si veten

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Presidenti Ilir Meta shfuqizon dekretin, nuk ka zgjedhje m 30 qershor

  Ai vend eshte gallat,qe kur na hoqen ata me rekorde kriminale nga parlamenti gjithmon e me keq po behet...
  Po shyqyr thuaj qe kemi shokun Gramoz qe do ti bjeri ne ujdi,se perndryshe po na hikin milionat e shpenzuar jashte kot.

  Imagjinoni qe ku ka haritur inteligjenca e atij vendi ku duhet edhe te diskutohen vendimet e Metes,pa diskutuar qe socialistet e shajne dhe demokratet e duartrokasin...
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 10-06-2019 m 05:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •