Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  SHKRIMI I PLOT I BILD: Ja si i manipulon mafia votimet n Shqipri

  Nga Peter Tiede


  A lejohet t hyj n BE ky vend? Shqipria e dshiron, Brukseli nuk ka gj kundr- dhe Gjermania e mbshtet n parim eljen e negociatave t pranimit me shtetin ballkanik, duke i dshmuar atij prparim t madh n demokratizim.


  Por n t vrtet, vendi po zhytet n kaos, gjendet n udhkryq: ose n rrugn drejt kushteve demokratike- ose prfundmisht si republik e mafias.

  Shqipria- ky bastion i drogs n Europ!

  Protesta masive do jav, polic dhe prokuror q largohen nga vendi, nj udhheqje e korruptuar policore, pa Gjykat Kushtetuese, pa Gjykat t Lart funksionale- Shqipria sht n nj kriz t madhe, pavarsisht disa prparimeve n turizm.

  Nj nga arsyet, q i ka nxjerr masat n rrug: akuzat se qeveria e kryeministrit Edi Rama ka bler votat n mnyr masive- me ndihmn dhe parat e mafias s drogs, q dominon vendin. Q kur Edi Rama mori detyrn, kultivimi i marihuans sht prhapur n t gjith vendin- duke u br industria kryesore e vendit prve trafikut t drogs.

  Dhe parat e drogs po qeverisin vendin!

  Kur Bild raportoi para pak kohsh pr nj transkriptim t prgjuar, n t cilin kryeministri Edi Rama e pyet nj zyrtar vendor t zgjedhjeve, nse gjrat kan shkuar ashtu si ishte rregulluar, qeveria u zemrua: Bild sht nj gazet e bler, pretendimet (q n fakt bazohen n dokumentet e hetuesve shqiptar dhe t Evrops Perndimore) jan krejtsisht t pabaza. Edhe hetuesit shqiptar e konfirmojn vrtetsin e telefonatave.

  Por tani Bild ju sjell prgjimet telefonike, duke treguar se si prpara zgjedhjeve t vitit 2017, nj baron famkeq i drogs blen votat pr Partin Socialiste t Rams. Ai siguron q nj politikan i caktuar t futet n parlament. Ne po u tregojm gjasht prgjime konkrete.

  Prgjimet jan pjes e nj hetimi t policis shqiptare- t ashtuquajturs Dosja 339/1. Dokumentet e bollshme u morn nga hetuesit shqiptar para zgjedhjeve parlamentare t vitit 2017. Dhe q ather jan kryesisht t mbyllura n dosje- pjes t saj nuk mund t fshihen.

  Sipas hetuesve, ky sht vetm nj fragment ekzemplar nga nj trsi komplekse regjistrimesh, q jan mbledhur gjat muajve t vitit 2017.

  Rasti konkret sht vetm nj nga dhjetra anemban Shqipris. Shumica e tyre jan akoma nn qilim. Hetuesit q punojn pr kto raste ose jan heshtur, ose kan ikur jasht vendit.

  Baroni i drogs n fjal: Mafiozi Astrit Avdylaj- sipas hetuesve kreu i nj bande me t paktn 44 persona, q organizon tregtin ndrkombtare t drogs (kokain dhe heroin) n rajon rreth qytetit port t Durrsit. Ai dhe vllezrit e drejtojn bandn nga qyteti i vogl i Shijakut.

  Pr t ia ka vlejtur prpjekja: disa muaj pas zgjedhjeve ai u arrestua gjat hetimeve ndrkombtare s bashku me antart e tjer t klanit dhe dy vllezr. Ai vet sht prsri n liri- thuhet se kishte depresion dhe se qndrimi n burg pr t ishte i pamundur.

  Prgjimet tregojn se si mafia kujdeset q nj politikan i caktuar t bhet kandidat i Partis Socialiste. M pas ata sigurohen q ky politikan i partis qeveriss t Rams t zgjidhet. N hetime prfshihet: Kryebashkiaku socialist i Durrsit, qytetit t dyt m t madh n Shqipri.

  N prgjime mund t dgjosh se si bosi i i mafias bie dakord me politikant lokal, me kryebashkiakun e vendlindjes s tij dhe qytetit t madh t Durrsit, q t caktojn nj kandidat pr Partin Socialiste dhe t blejn dhe organizojn vota pr t. N nj prgjim, shefi i ujsjellsit merr nj telefonat nga mafia e drogs, q t siguroj q stafi i tij t votoj pr Partin Socialiste t Edi Rams dhe kandidatt e tyre.

  Durrsi dhe qyteti tjetr port i Vlors jan vendimtar pr mafian: Sipas hetuesve, prmes ktyre porteve n Shqipri vijn kokaina dhe heroina. Nga atje, droga- duke prfshir edhe kanabisin e rritur n t gjith Shqiprin- kontrabandohet n Itali dhe n Europn Veriore dhe Qndrore. Fitimet: gjigande.

  Dhe ata duhet t sigurohen. Si tha ish-ministri i Drejtsis, Ylli Manjani pr Bild, ekziston nj pakt mes politiks dhe mafias n Shqipri: Politika siguron biznesin, mafia sjell votat; mafia investon parat e drogs n pasuri t paluajtshme, politikant bjn nj sy qorr pr pastrimin e parave dhe trafikun e drogs. Dhe n sistemin klanor t Shqipris, edhe fermert e marihuans, q kultivojn bimt pr bost, jan votues t lumtur, nse qeveria u siguron pagn e drogs.

  E gjitha kjo nuk sht e pazakont n shum shtete t Ballkanit, edhe n mesin e paraardhsve t Rams n Shqipri- por sistemi i perfeksionua si nj program mbarkombtar nn Ramn. Dy ish-ministra t Brendshm jan tashm t ikur. T dy ishin t dyshuar si pjes e bandave t drogs. Aktualisht nn akuz sht ish-ministri i Brendshm, Saimir Tahiri. Dhe Rama dhe ekipi i tij e kan mohuar tradicionalisht krkesn pr t br testin e drogs prpara zgjedhjeve.

  Rama dhe lidhjet e tij me mafian e drogs

  Edhe Rama vet konsiderohet si nj njeri me lidhje t ngushta me mafian e drogs: hetuesit perndimor dhe opozita shqiptare e akuzojn at se ka bler votat me parat e drogs.

  Regjistrimi i nj telefonate duhet ta provoj kt: Rama i telefonoi m 11 shtator 2016 drejtuesit t nj komisioni rajonal zgjedhor, duke e pyetur nse gjithka shkoi n zgjedhje ashtu si ishte diskutuar. Prgjigja e kreut t komisionit: Po, shef, si sht diskutuar.

  Ish-ministri i Drejtsis, Manjani, nj profesor i respektuar i ligjit, thot pr Bild: Organizata t ndryshme ndrkombtare kan konfirmuar se ka pasur blerje t votave n mas.

  Ish-ministri sheh pas ksaj nj projekt t prbashkt t Rams dhe mafias: Qeveria mbron mafian dhe lejon biznesin e tyre t drogs. N kmbim, bandat dhe klanet blejn vota pr qeverin.

  Rama i mohon t gjitha: Duket si viktim e nj komploti. Vetm se: Kto regjistrime, q i kan br hetuesit e tij, ai nuk mund ti pastroj nga kjo bot.
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: SHKRIMI I PLOT I BILD: Ja si i manipulon mafia votimet n Shqipri

  Prgjimi i par i Bild: Avdylaj krcnon votuesit te Ujsjellsi
  Publikuar n : 10:00 - 05/06/19 |
  44
  mapo.al
  Gazeta m e madhe n Europ, gjermania Bild, ka nisur t botoj prgjimet e dosjes 339, t cilat sjellin nj panoram t frikshme.


  “Gjasht prgjimet q pasojn jan pjes e nj dosje zyrtare t mbikqyrjes gjyqsore t nj hetimi kriminal me numr 339/1, t zyrs s prokuroris s antimafias sa i prke aktivitetit kriminal t nj organizate ndrkombtare t trafikut t drogs, t njohur si klani kriminal ‘Avdylaj’ n qytetin e Shijakut n Shqipri.


  Gjat muajve t prgjimit, ndodh q n muajt pasues n vend mbahen zgjedhjet parlamentare t vitit 2017 dhe klani kriminal i Avdylajve prfshihet rndshm n blerjen e votave dhe intimidimin e votuesve pr llogari dhe n bashkpunim t ngusht me zyrtart e lart t Partis Socialiste t kryeministrit Edi Rama, prfshi kryebashkiakun e Durrsit, qytetit t dyt m t madh n Shqipri,” shkruan Bild.

  N telefonatn e par shihet se si bhet presion pr blerjen e votave t punonjsve t Ujsjellsit.

  “Astrit Avdylaj, kreu i klanit kriminal ‘Avdylaj’ n Shijak, telefonon Ivo Doin, drejtor i kompanis s ujsjellsit dhe kanalizimeve n qytetin e Durrsit dhe i krkon q t mbledh votuesit e opozits s partis Demokratike q jan t punsuar n ndrmarrjen e Ujsjellsit dhe t Kanalizimeve, n mnyr q Astriti t vij dhe t’i ‘shkund mir’ n mnyr q t votojn pr PS-n ose t humbin punt. Toni i nnshtruar i drejtorit t Kompanis s Ujsjellsit dhe Kanalizimeve ndaj bosit t krimit, Astrit Avdylaj sht nj tregues i fuqis q ka ai dhe se sa prgjegjs sht ai pr ‘prpjekjet e fushats’,” shkruan gazeta.

  (Video e prgjimit)


  PERGJIMI

  Astrit Avdylaj: Mirmbrma, Astriti jam.
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: Astrito si ja ove, si je, a bn ti?
  Astrit Avdylaj: Mir faleminderit, ju mir?
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: Mir rrofsh, ja sa erdha n shtpi.
  Astrit Avdylaj: Dgjo tashti, un isha nj ik sot te ai n Durrs (Vangjush Dako). Jam ktu me Elton Arbann dhe me Dor Gallarin, edhe nesr kur t kesh koh ti, du me fol nj ik, tu pa listn, a ke aty punonjs, edhe kundra q mund ti kesh t PD-s aty, ndonj aty te puna.
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: E kuptoj.
  Astrit Avdylaj: I du t gjith ata emra q mund t kesh kundra.
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: I kam nda un, i ke t ndar komplet.
  Astrit Avdylaj: A ashtu, kt krkoj un.
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: I kam br para un, kshu q i ke gati
  Astrit Avdylaj: Eee ashtu. Kur t kesh koh, se duhet me i thirr atyre q ti tundim nga nj ik.
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: E kuptoj, s’bhet fjal fare.
  Astrit Avdylaj: O te puna, o t na japin votn, ose t ikin te shpija.
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: As bhet fjal fare.
  Astrit Avdylaj: Kupton?
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: I ke t ndar, i kam br gati t gjitha. Edhe kush ka hyr n pun, edhe kush ka qen, i kam ndar t gjitha komplet. I kam kshu me kompjuter t punume.
  Astrit Avdylaj: Ok du t mi qethsh me nj fjal edhe.. a m kupton?
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: Patjetr. T bj un telefon nesr.
  Astrit Avdylaj: Mir vlla, natn e mir, na fal pr…
  Drejtor i Ujsjellsit n Durrs: a thu mo.. far na fal, i madhe je
  Astrit Avdylaj: Hajt natn e mir vlla.


  Emri: 3w993qhighc0.bild_.jpg

Shikime: 233

Madhsia: 34.6 KB
  Silence is golden.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: SHKRIMI I PLOT I BILD: Ja si i manipulon mafia votimet n Shqipri

  Prgjimi i dyt i Bild: Avdylaj vendos pr kandidatt n listn e PS
  Publikuar n : 10:15 - 05/06/19 |
  21
  mapo.al
  Gazeta m e madhe n Europ, gjermania Bild, ka nisur t botoj prgjimet e dosjes 339, t cilat sjellin nj panoram t frikshme ku zyrtart socialist i nnshtrohen kreut t nj grupi kriminal.


  “Gjasht prgjimet q pasojn jan pjes e nj dosje zyrtare t mbikqyrjes gjyqsore t nj hetimi kriminal me numr 339/1, t zyrs s prokuroris s antimafias sa i prke aktivitetit kriminal t nj organizate ndrkombtare t trafikut t drogs, t njohur si klani kriminal ‘Avdylaj’ n qytetin e Shijakut n Shqipri.


  Gjat muajve t prgjimit, ndodh q n muajt pasues n vend mbahen zgjedhjet parlamentare t vitit 2017 dhe klani kriminal i Avdylajve prfshihet rndshm n blerjen e votave dhe intimidimin e votuesve pr llogari dhe n bashkpunim t ngusht me zyrtart e lart t Partis Socialiste t kryeministrit Edi Rama, prfshi kryebashkiakun e Durrsit, qytetit t dyt m t madh n Shqipri,” shkruan Bild.

  N prgjimin e dyt tregohet se si Avdylaj ndikon pr vendosjen e kandidatve pr deputet n listn e PS. N rastin konkret bhet fjal pr Ilir Ndraxhin.

  “Astrit Avdylaj, kreu i klanit kriminal ‘Avdylaj’ n Shijak i telefonon kryebashkiakut t Shijakut pr t organizuar nj takim me t, me Vangjush Dakon, kryebashkiak i Durrsit, dhe me nj kandidat t mundshm dhe deputetin aktual ‘Liri’ (Ilir Ndraxhi), nj person q klani kriminal i Avdylajve krkon t vendoset si kandidat i PS. Takimi organizohet pr t br pikrisht kt: q t finalizohet nj marrveshje q Ilir Ndraxhi do t vendoset si kandidat i PS n Durrs, pr t prfaqsuar interesat e klanit kriminal Avdylaj dhe klani Avdylaj do t ofroj mbshtetje t plot pr fushatn e PS n Durrs”, shkruan Bild.

  (Video e prgjimit)

  Video Player

  00:00
  01:40

  PERGJIMI

  Astrit Avdylaj: Alo!
  Kryebashkiaku i Shijakut: H mo!
  Astrit Avdylaj: Si je kryetar?
  Kryebashkiaku i Shijakut: Si ke qen?
  Astrit Avdylaj: Mir faleminderit, a po bn?
  Kryebashkiaku i Shijakut: Jam akoma ktej, sa kemi mbaru dhe po ham drek.
  Astrit Avdylaj: T bft mir! A e di pse t mora un?
  Kryebashkiaku i Shijakut: Po?
  Astrit Avdylaj: Nesr kemi nj takim n orn 10 t mngjesit…alo?
  Kryebashkiaku i Shijakut: Po, po, t dgjoj, po.
  Astrit Avdylaj: Un, ti, Gjushi, Liri, vllai i Lirit dhe Jupi. Do pim nj kafe nesr n Durrs n orn 10:00. Prandaj t mora sot me nj fjal.
  Kryebashkiaku i Shijakut: Athere, nesr n 10:00 do jemi 5 minuta te Pallati i Kulturs, se ka vdek Niko Bespalla, ish-futbollisti jon, shijaksi jon. sht ceremonia te Pallati i Kulturs dhe takohemi atje.
  Astrit Avdylaj: Do takohemi n nj kafe, do sjell Paparitin, q t jemi nesr q…m kupton?
  Kryebashkiaku u Shijakut: Pa merak pa merak.
  Astrit Avdylaj: Se erdhn sot ato, po diskutonim, ishte dhe Juli…e kupton ku e kam fjaln? Ngaq sht edhe ai, q t jesh edhe ti normal, po nuk ishe ti, a m kupton?
  Kryebashkiaku i Shijakut: E kuptoj!
  Astrit Avdylaj: Alo, a the?
  Kryebashkiaku i Shijakut: Titi, pa merak them, atje n Durrs rri pa merak, se do jem dhe n ceremoni kshu q rri pa merak.
  Astrit Avdylaj: Mir, prandaj, q do ashtu q t jesj edhe ti me kto m kupton?
  Kryebashkiaku i Shijakut: Po po!
  Astrit Avdylaj: Mir faleminderit!
  Kryebashkiaku i Shijakut: Hajt ciao ciao.
  Silence is golden.

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: SHKRIMI I PLOT I BILD: Ja si i manipulon mafia votimet n Shqipri

  Prgjimi i tret i Bild/ Avdylaj: Do e habis Ramn me rezultat 10:0

  mapo.al
  Gazeta m e madhe n Europ, gjermania Bild, ka nisur t botoj prgjimet e dosjes 339, t cilat sjellin nj panoram t frikshme ku zyrtart socialist i nnshtrohen kreut t nj grupi kriminal.


  “Gjasht prgjimet q pasojn jan pjes e nj dosje zyrtare t mbikqyrjes gjyqsore t nj hetimi kriminal me numr 339/1, t zyrs s prokuroris s antimafias sa i prke aktivitetit kriminal t nj organizate ndrkombtare t trafikut t drogs, t njohur si klani kriminal ‘Avdylaj’ n qytetin e Shijakut n Shqipri.


  Gjat muajve t prgjimit, ndodh q n muajt pasues n vend mbahen zgjedhjet parlamentare t vitit 2017 dhe klani kriminal i Avdylajve prfshihet rndshm n blerjen e votave dhe intimidimin e votuesve pr llogari dhe n bashkpunim t ngusht me zyrtart e lart t Partis Socialiste t kryeministrit Edi Rama, prfshi kryebashkiakun e Durrsit, qytetit t dyt m t madh n Shqipri,” shkruan Bild.

  N prgjimin e tret, Avdylaj ia del q t prfshij Ilir Ndraxhin si kandidat n listat e PS. M pas ai zgjidhet deputet. Kurse Avdylaj krenohet se do e surprizoj Ramn me nj rezultat 10:0 n Durrs.

  “Astrit Avylaj, kreu i grupit kriminal n Shijak, telefonon Arjan Ndraxhin, vllain e “Lirit” (Ilir Ndraxhit) sot deputet i Partis Socialiste. Avdylaj ka nj krkes pr kryeministrin Edi Rama, prmes kryebashkiakut t Durrsit, Vangjush Dako q Ilir Ndraxhi t prfshihet n listn e kandidatve pr deputet n Qarkun e Durrsit. Gjat biseds, bosi i krimit, Astrit Avdylaj telefonon vllain e kandidatit socialist dhe e pyet at nse vllai i tij, kandidat potencial, ka marr nj telefonat (nga lart) pr t’u konfirmuar si kandidat i PS. Gjithashtu, Astriti zotohet se do t punoj fort aq sa ata do t surprizojn t gjatin (Edi Ramn) me nj rezultat pozitiv ‘10:0’ .

  Disa dit m pas Ilir Ndraxhi konfirmohet si kandidat i PS pr deputet n qarkun e Durrsit. Ndrkoh, Elton Arbana, ather kryetar i PS pr Bashkin e Shijakut sht prmendur n nj bised si kandidat pr deputet q grupi krimminal Avdylaj sht duke punuar pr ta vn n list, por renditja n list nuk sht favorizuese (10-11). M von marrveshja ndryshon, Elton Arbana nuk sht prfshir n list, por i sht premtuar dika e mir. Elton Arbana sht sot kandidat i PS n Bashkin e Shijakut n zgjedhjet vendore t 30 qershorit 2019,” shkruan Bild.  PERGJIMI

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Titi, si je?

  Astrit Avdylaj: Si je Arjan? ’kemi?

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Mir. Asgj e veant, duke u marr me unin. far bhet ndonj gj?

  Astrit Avdylaj: Asgj vlla. T mora pr qejf, a ke dgjuar ndonj gj apo jo…

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Pr far?

  Astrit Avdylaj: A i kan br ndonj thirrje vllait apo jo (Ilir Ndraxhi)

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Jo shoku, ai tha q do t takohej me ty. Ju s’keni pas mundsi dje se ka qen Juvja (ndeshje futbolli) ose nuk e di. Ai tha q Juli ka folur dhe q do vij nesr ta takoj. Ai mori n dark dhe tha q do rrij nesr me Ridin, Astritin dhe Julin.

  Astrit Avdylaj: Po.

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Dhe pastaj do ta takoj at. Por me Gjushin (Vangjush Dako kryetar i Bashkis s Durrsirt), n fakt do takohen pr pun pune…

  Astrit Avdylaj: Ok, ok, un jam duke pritur. Nesr, ose pasnesr, ai (Vangjush Dako) m tha q ne e kena n xhep… E kupton ’dua t them?

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Po, po.

  Astrit Avdylaj: Ne thjesht po presim, ai m tha mua, n 25. Eltoni (Arbana) ishte atje gjithashtu. Ai i tha Eltonit q do ta vendos t 10-in ose 11-in.

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Epo mir, mir…

  Astrit Avdylaj: Un jam duke punuar ktu, me nj fjal, me fqinjt e mi, me njerzit, me nj fjal, nuk dal ndonjher n pazar, por jam duke takuar do njeri. E kam shum me merak dhe duhet t jemi shum t nderuar edhe te ai sipr (Edi Rama). Ai do t na shoh me nj kshtu…

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Po, e vrtet…

  Astrit Avdylaj: Q t’i japim atij (Edi Rams) nj 10-e me zero, q edhe ai vet t habitet.

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Bji nj telefonat Julit, shko dhe pi nj kafe te puna me at.

  Astrit Avdylaj: Mir o rob zoti.

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: E ke numrin e Julit?

  Astrit Avdylaj: Po e kam, e marr un.

  Vllai i deputetit t PS Ndraxhi: Shum faleminderit!

  Astrit Avdylaj: far flet ore…Asgj!
  Silence is golden.

 5. #5
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: SHKRIMI I PLOT I BILD: Ja si i manipulon mafia votimet n Shqipri

  Prgjimi i katrt i Bild/ Shteti i PS u bindet urdhrave t Avdylaj

  mapo.al
  Gazeta m e madhe n Europ, gjermania Bild, ka nisur t botoj prgjimet e dosjes 339, t cilat sjellin nj panoram t frikshme ku zyrtart socialist i nnshtrohen kreut t nj grupi kriminal.


  “Gjasht prgjimet q pasojn jan pjes e nj dosje zyrtare t mbikqyrjes gjyqsore t nj hetimi kriminal me numr 339/1, t zyrs s prokuroris s antimafias sa i prke aktivitetit kriminal t nj organizate ndrkombtare t trafikut t drogs, t njohur si klani kriminal ‘Avdylaj’ n qytetin e Shijakut n Shqipri.


  Gjat muajve t prgjimit, ndodh q n muajt pasues n vend mbahen zgjedhjet parlamentare t vitit 2017 dhe klani kriminal i Avdylajve prfshihet rndshm n blerjen e votave dhe intimidimin e votuesve pr llogari dhe n bashkpunim t ngusht me zyrtart e lart t Partis Socialiste t kryeministrit Edi Rama, prfshi kryebashkiakun e Durrsit, qytetit t dyt m t madh n Shqipri,” shkruan Bild.

  N prgjimin e katrt shihet se si zyrtart e PS i binden urdhrave t Astrit Abvdylajt.

  “Astrit Avdylaj, kreu i klanit kriminal ‘Avdylaj’ n Shijak i telefonon kryetarit t PS pr Shijakun, Elton Arbana, q sht aktualisht kandidat i PS pr kryebashkiak n Shijak. Me nj ton t irrituar t zrit, ai i telefonon Arbans dhe i thot se Inspektorati Shtetror i Ndrtimit po i vendos gjoba disa njerzve n Sukth dhe se ai nuk po i telefonon dot Gjushit (Vangjush Dako- kryebashkiak i Durrsit) pr t’i krkuar q t ndaloj kjo, pasi kryebashkiaku i Durrsit sht me Edi Ramn n Zvicr n nj udhtim.

  Kur Arbana pretendon se nuk ka autoritetet pr shkak se e kan hequr nga posti n Inspektoratin e Ndrtimit, bosi i krimit, Avdylaj kkon q ai t’u telefonoj inspektorve, t ndalojn gjobn, t krkojn ndjes, prndryshe do e bj vet. N fund, kreu i PS n Shijak pranon dhe i thot Astrit Avdylajt se ai do i telefonoj dhe do u thot t kujdesen pr ‘problemin’,” shkruan Bild.


  PERGJIMI

  Elton Arbana: Astrito?

  Astrit Avdylaj: Si ja ove?

  Elton Arbana: a bone, si ja kalove?

  Astrit Avdylaj: Mir si jeni?

  Elton Arbana: Mir, a bhet, si ke qen?

  Astrit Avdyli: Vallai mir.. ti?

  Elton Arbana: Hajt mo mir, ja tu lujt letra me unat ktu.

  Astrit Avdylaj: A e di ku isha apo jo?

  Elton Arbana: Urdhro…

  Astrit Avdylaj: A e njef at t INUK-t, at drejtorin ti?

  Elton Arbana: E njof mo, Dallndyshen?

  Astrit Avdylaj: Ore lre Dallndyshen, kt t Durrsit, a sht ky i Durrsit, Artur…

  Elton Arbana: Artur ela, i bashkis

  Astrit Avdylaj: Eeee.

  Elton Arbana: Po e njof.

  Astrit Avdylaj: I kujt bashkie sht ky, i Shijakut?

  Elton Arbana: Jo jo i Durrsit, i Vangjushit

  Astrit Avdylaj: Po s’ka qen aty Vangjushi se ishte dje me Edin o vlla… Merre o vlla edhe thuj o b….. q…., ke shkuar aty tu vn gjoba n ferm nga 5 milion lek o vlla. Merre tashti, se nuk sht Vangjushi ktu.

  Elton Arbana: Se mu m kan heq, u bn 4 dit. Ta marr n telefon, te kush?

  Astrit Avdylaj: Ore ka shkuar n Ferm t Sukthit, ka shku tu vn gjoba. Se nuk sht Gjushi ktu, shte me Edin n Zvicr, a m kupton? Se s’kam me a ashtu

  Elton Arbana: S’ka ndonj emr konkret? Ke ndonj emr?

  Astrit Avdylaj: Kujt konkret?

  Elton Arbana: Domethn kujt i ka vn, q ti them i ke vn ktij personi

  Astrit Avdylaj: Thuj i ke vn atij n ferm thuaj dhe ke br gabim edhe kthej gjobat thuaj, mos vej gjoba thuaj. Se nuk sht Gjushi aty…. a m kupton?

  Elton Arbana: Ja ta marr tani direkt

  Astrit Avdylaj: Edhe tu b gabim thuj, or pis thuj. S’du me e marr vet n telefon.

  Elton Arbana: E marr un, e marr un. Po e more vesh q para 1 jave q m hoqn.

  Astrit Avdyli: Un nuk e di o vlla. Kush, kur si qysh tek?

  Elton Arbana: M hoqn pra. Un isha tek INUK edhe ndrhyna pr kto gjra, edhe m shkarkuan.

  Astrit Avdyli: Un nuk e di, por ma lajmro nj ik kt. Thuj q ke br gabim q ke shkuar aty n ferm, se sht Vangjushi sot me Edi Ramn n Zvicr dhe un s’kam ku me e ashtu…

  Elton Arbana: E marr un direkt tashti

  Astrit Avdyli: Mir pra faleminderit.
  Silence is golden.

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: SHKRIMI I PLOT I BILD: Ja si i manipulon mafia votimet n Shqipri

  Cfare nuk bejne prokuroret qe te shpetojne koken e tyre...
  Silence is golden.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •