Humori shqiptar sot ndodhet nė zi, pasi ėshtė ndarė nga jeta nė moshėn 65-vjeēare Muhamet Liko, njėri nga parodistėt e Vlorės.

Mėsohet se aktori i njohur i humorit ka ndėrruar jetė nė Itali, pėr shkak tė atakut kardiak.

Emri:  FB_IMG_1559318980469.jpg

Shikime: 941

Madhėsia:  48.4 KB

Prej disa kohėsh ai vuante nga njė sėmundje e zemrės.

Muhamet Lika ishte martuar me Zhanetė Likėn, ishte babai i 2 fėmijėve dhe gjyshi i 3 nipėrve dhe mbesave.

Shfaqja e tij e fundit ne Teatrin e Vlorės ka qenė “koktejl nė piano bar” e ardhur nė skenėn vlonjate me 13 prill.

Qė prej asaj kohe mėsohet tė ketė shkuar nė Itali. Pėr tu mbajtur nė mbikqyrje pėr problemet qė ka pas me zemrėn.