Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,867
  Postimet n Bllog
  3

  Basha: M 11 Maj, lirimi!

  Nga Shkodra, kreu i Partis Demokratike, Lulzim Basha kmbnguli se edhe n bastionin e demokratve banda e Bajrve krcnoi dhe vodhi vota me dhun.


  Por, pr liderin demokrat nuk do t ket m zgjedhje si ato t 2017-s dhe se Edi Rama i ka ort e numruara.

  Zgjedhjet e parakohshme jan e vetmja zgjidhje pr vendin, tha Basha.

  Rruga pr nj transformim t thell politik dhe ekonomik vetm sapo ka nisur. Gjysmn e rrugs e kemi br s bashku. I madh e i vogl n Shqipri e di q vendi po shkon drejt zgjedhjeve t parakohshme dhe kjo sht fitorja e par e bashkimit ton popullor. Pr her t par n kt betej, forcn pr ta prcaktuar nuk e ka Safet Bajri me shok, as Emiljano Shullazi, por fuqin pr t vendosur se si do t jen 15 vitet e ardhshme e kan shqiptart e bashkuar, deklaroi Basha.

  Top Channel

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Basha: M 11 Maj, lirimi!

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Nga Shkodra, kreu i Partis Demokratike, Lulzim Basha kmbnguli se edhe n bastionin e demokratve banda e Bajrve krcnoi dhe vodhi vota me dhun.


  Por, pr liderin demokrat nuk do t ket m zgjedhje si ato t 2017-s dhe se Edi Rama i ka ort e numruara.

  Zgjedhjet e parakohshme jan e vetmja zgjidhje pr vendin, tha Basha.

  “Rruga pr nj transformim t thell politik dhe ekonomik vetm sapo ka nisur. Gjysmn e rrugs e kemi br s bashku. I madh e i vogl n Shqipri e di q vendi po shkon drejt zgjedhjeve t parakohshme dhe kjo sht fitorja e par e bashkimit ton popullor. Pr her t par n kt betej, forcn pr ta prcaktuar nuk e ka Safet Bajri me shok, as Emiljano Shullazi, por fuqin pr t vendosur se si do t jen 15 vitet e ardhshme e kan shqiptart e bashkuar”, deklaroi Basha.

  Top Channel
  Pjesa e shqiptareve hallexhinj dhe te perdorur nga politika, qe "s`kane c`te humbin vec prangave",tip revolucioni leninist me perfitime lulo-monikiane,...etj., bazuar ne zgjedhje te lira e te ndershme te pa blera me leke droge, te njerezve qe s`mbushin dot barkun me buke, ...si i hani keto genjeshtra, ku mund te kete zgjedhje me njerez ne kufi te mbijeteses...ironi migjeniane o popull!!!!!!!! mos prano te votosh nese e ardhura per fryme ne familjen tende nuk eshte 400 euro,
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 11-05-2019 m 07:34
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Basha: M 11 Maj, lirimi!

  Me duket se u shty dita e clirimit per ne qershor

  ou, jo mer s`paska mbaruar qenkan tek parlamenti,...ja do rrezohet rama, ja luli jep doreheqjen,...plasen dhe molotovet pale
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 11-05-2019 m 15:34
  Duaje te afermin tend si veten

 4. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,867
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Basha: M 11 Maj, lirimi!

  Me molotov e bomba, do ikim ne Europe..

  Zot na ruaj!

 5. #5
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,867
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Basha: M 11 Maj, lirimi!

  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 6. #6
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,867
  Postimet n Bllog
  3

  medoave ndrkombtare/Bomba molotov pr zgjedhje t lira

  Mediat ndrkombtare i kan br jehon protests s mbajtur nga opozita prpara Kryeministris.


  Midis tyre BBC, Reuters, Deutsche Welle, Washington Post, New York Times, Fox News, Associated Press dhe VOA raportuan mbi protestn e mbrmjes s t shtuns.

  “Mijra shqiptar protestuan kundr kryeministrit Edi Rama, duke hedhur molotov n zyrn e tij,”-shkroi BBC News.

  Ndrsa shtoi: “Gjat tre muajve t fundit ka pasur demostrata antiqeveritare n Shqipri. Rama prballet me akuzat pr vjedhje t votave dhe korrupsion. Lideri i opozits Lulzim Bashs i bri thirrje turmave t vazhdojn protestat derisa Rama t largohet nga pushteti”.

  Ndrsa Reuters raportoi: “Me thirrjet ‘Duam nj Shqipria evropiane’, slogani i protestave pro-demokracis kur vendi doli nga komunizmi n 1990, protestuesit riprsritn thirrje pr zgjedhje t parakohshme pasi ligjvnnsit e tyre dogjn mandatin e parlamentit.”

  Edhe Deutsche Welle shkroi: “Nj grup protestuesish, prfshir persona t maskuar, hodhn molotov, fishekzjarre dhe objekte t tjera n hyrjen e ndrtess kryesore t qeveris n kryeqytetin shqiptar. Policia hodhi gaz lotsjells kur nj numr protestuesish deprtuan kordonin.”

  Gazeta amerikane “New York Times” theksonte n lajmin e saj se protestuesit u prpoqn t thyejn dyert e ndrtess s qeveris s Shqipris.

  “Prleshjet me Policin n protestn e opozits shqiptare”, ishte titulli i gazets amerikane “Washington Post”, q njoftonte publikun n Shtetet e Bashkuara n lidhje me demonstratn e sotme.

  Duke iu referuar agjencis amerikane t lajmeve “Associated Press”, “Washington Post” shkruan se mijra mbshtets t opozits shqiptare, t shtunn, u prleshn me Policin n nj tubim antiqeveritar pr t protestuar ndaj asaj q ata thon se sht nj kabinet i korruptuar dhe joefikas, duke krkuar dorheqjen e saj dhe zhvillimin e zgjedhjeve t parakohshme.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •