Opozita i ka zhgnjyer sot t gjith ata q i krkojn prej kohsh nj platform pr konceptimin e nj qeverie tranzitore q ajo e sheh si zgjidhjen e krizs aktuale. Ajo ka paraqitur nj program urgjent prej dhjet pikash q do ta realizonte nj kabinet pa Edi Ramn, i cili do t zhdukte lidhjet e policis me krimin, abuzimet me listat e zgjedhjeve, punsimet n ndrmarrjet shtetrore dhe t tjera masa burokratike, si regjistrimin e adresave dhe pajisjen me letrnjoftime.
Ndonse t gjitha ato q ka evidentuar PD-ja jan gjra q ve e ve qndrojn, gabimi i saj themelor sht se duke u marr me detajet ka humbur thelbin. Nse propozimi i sotm pranohet nga shumica dhe Edi Rama (duhet t lutemi q kjo t mos ndodh), askush nuk garanton se nuk do t kemi nj rezultat t ngjashm me at q polli marrveshja okulte e 17 majit, mes kryeministrit dhe liderit t opozits.

Sepse n t dy rastet, edhe bashkqeverisja me Rilindjen para zgjedhjeve t 2017 edhe kjo pa Ramn q imagjinohet sot, konceptohen si menaxhuese t nj kohe t shkurtr t nj procesi t vetm zgjedhor.

Por n fakt, e keqja e asaj q ndodh n Shqipri nuk mund t reduktohet me at q ngjan n dy muaj fushat dhe ditn e votimeve. Ajo ka kohzgjatje shum m t madhe dhe rrnj shum m t thella.

Pikrisht kt dimension, opozita as nuk e ka marr pr baz n platformn e saj t zgjidhjes.

Le t marrim nj shembull pr ilustrim. Nse sot koalicioni PD- LSI do t merrte pjes n zgjedhjet e kryeqytetit prball Erion Veliajt; Nse, le t imagjinojm, nuk do t kishte as ndryshime listash, as fallcifikime pasaportash, as punsime t reja shtetrore gjat fushats, a do t qe e sigurt opozita n fitore?

Un dhe shum si un mendojm se jo.

Pasi afro 500 leje ndrtimi korruptive nuk jan shprndar kot n katr vite. Ato prbjn nj prbindsh financiar q sht i pakonkurueshm edhe nga programi m idealist, nga individi m i kulluar dhe nga koalicioni m i fuqishm q mund ti vihet prball.

Le t shkojm edhe m tej. A mundet ta prmbys nj fushat sado e rregullt, sado pa hile, imazhin e rrem q t gjitha mediat pa prjashtim kan ngritur n mnyr t fallcifikuar pr lali Erin? A ekziston ndonj mbinjeri n sistemet demokratike q t mposht njkohsisht edhe kandidatin q ka prball, edhe gjith sistemin mediatik t kapur prej tij, edhe gjith korporatn e oligarkve t cilve ai u ka br ndere milionshe?

Gjithkush e kupton se ky sht nj mision i pamundur, pasi zgjedhjet e radhs n Shqipri nuk shkatrrohen n 40 dit, por n katr vite.

Prandaj zgjidhja q ofron opozita sht e gabuar. Ajo nuk mund t vij nga nj qeveri tranzitore q do t menaxhoj pr nj koh t shkurtr garn elektorale t radhs, por nga nj qeveri teknike me mandat shum m t gjat, q t jet pjell e nj kompromisi politik dhe q t ket t gjith kohn e nevojshme pr t zhbr t gjitha rrshqitjet drej nj pushteti personal q kemi par n 14 vitet e fundit.

Vetm nj qeveri e till, tekniksh dhe ekspertsh, q nuk do t anonte nga asnjra pal, por do t zbatonte nj program reformash t prcaktuara (si ish qeveria Monti n Itali psh) do t qe garanci, jo vetm pr zgjedhjet e radhs por edhe pr t ardhmen e vendit.

Nga lindja e saj do t kishim nj sr prfitimesh.

Nse pranojm se reforma n drejtsi, q na imponuan prdhunshm ndrkombtart, sht prioriteti i prioriteteve q do t vendos ekuilibrin shoqror pr dekadat e ardhshme, ajo nuk mund t bhet e drejt dhe e ndershme nn trysnin e nj pushteti personal q ka kapur t gjitha levat e shtetit. Nj qeveri teknike, e zhveshur nga ky pushtet personal do ta shptonte dhe at q ka mbetur nga reforma n drejtsi.

Nse pranojm se rreziku m i madh i ekonomis s vendit sht lidhja e Edi Rams me dhjet oligark, me t cilt po ndan gjithka, duke i ln t tjert pa pun dhe duke provokuar nj emigrim masiv, nj qeveri asnjanse sht srish zgjidhja. Ajo nuk do t kishte fuqi mbiligjore pr t prodhuar ligje speciale personale si ai n emr t firms Fusha, apo si ai pr korporatn e investimeve, q ndan n mnyr abuzive tokat m ekskluzive t bregdetit.

Nse pranojm se pasurit tona po vidhen pa gar, pa tendera, duke krijuar kosto t shumfishta pr secilin prej nesh, zgjidhja do duhej krkuar tek nj qeveri q nuk i bindet urdhrave t nj padroni t vetm, n mnyr q t shmangen skena si ato t koncesionit pr inceneratort, ku merren 14 vendime brenda nj dite.

Pra e thn shkurt, opozita nuk mund t krkoj thjesht nj qeveri tranzitore afatshkurtr q t menaxhoj zgjedhjet e ndershme t radhs, por nj kabinet teknik, m afatgjat dhe me gam shum m t gjr se ai i arbitrit elektoral.

Pasi duke krkuar vetm t parn ajo bn disa gabime njkohsisht.

Ajo nuk merr asnj garanci se zgjedhjet nuk do t jen si ato t pas marrveshjes s 2017. Ajo i l publikut shijen e keqe se po mendon vetm pr ardhjen e saj sa m t shpejt n pushtet. Ajo nuk garanton filizat e krijimit t antikorpeve q do t ndesheshin me do pushtet t ardhshm personal.

N kt kuptim, platforma e opozits pr qeverin tranzitore sht nj dokument q ka evidentuar n mnyr t shklqyer problemet, por q ka dshtuar n propozimin e rrugzgjidhjeve. Dhe pr kt ajo mund t shihet edhe si zhgnjimi i par i atyre q e mbshtetn n rrugn radikale t djegies s mandateve.