Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Vjedhje masive me PartnetitetinPuublikPrivat koncesjone firamave fantasem ne gjithe Shqiprine

  I keni pare rastete qe nga tirana deri ne vlore e deri ne veri.

  Koncejsonet qe po jepen kohet e fundit companive qe jane krijuar, vijnga nga parsajt e offshore te lekut te zi ne arabi saudite, indi dhe malzie apo hong kong ku mund te krijosh nje kompani guack fare thjesht.
  https://www.academia.edu/37143614/Sh...ent_Corruption


  Aksjoneret jane shqiptare me 20% - 40% duke patur dhe shumicen e firmes, dhe dhe patur firme te trete ose 4 firme shqiptare prape te krijuar per disa vjet qe ben tregti vetem me kopmpani meme jashte qe eshte prape guacke si pershembull ne angli, zvicer etj.
  Ka raste qe firmat guacke skane fare lidhje me fushen e koncesjonit qe eshte shumica e rasteve.


  Kjo eshte bere me perepar ne Azi, Indi, dhe mbas 90s ne balllakan qe nga serbi bosnje e tashme mali i zi, maqedoni dhe shqipri .  Si behen nje koncensjon:


  Vetemse vlerat jane me te medha.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 16-04-2019 mė 14:50

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •