Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime

  Shqipria do vidhet po vidhet me miljona nga Kompani offshore/fantasma sic u be ne indi dhe vende te

  Shume kontrata qe jane dhene jane dhene kompanive gaucaka fantasma te krijuara ne arabine saudite qe njifet per korupjson n inidi Azi dhe Ameriken latine qe nijhet per kontrata me kompani fantasma me drejtues shqiptare.
  Edi sorrosjani dhe partia e tij nuk po ndjek vetem shmebullin qe u nodq ne 90 ne Inidi dhe ne ASI ku kompanite fantasem me investim mjaft te vogel apo qe skishin lidhje fare me ca u jepte merrnin miljona nga pushtetaret.
  Kjo eshte ne gjithe amdinstraten e tij qe nga rrethet ku kompanite pa lidhje fare merrnin kontrata e
  deri ne tirane ku perdoren kompanite fantasem.


  Vendet nga kto firma jane krijuar njihen per kte dhe koorupsjonin total ku fshihen parate e zeza
  https://www.academia.edu/37143614/Sh...ent_Corruption

  Kto vene tashme jane te njohura per offshore e pista arabia suadite, india, malasia dhe shume te tjera per vec koorupsjonit ne adminztrate e veta sic po bejm ne tashme.  Shqipria po vidhet nga familje ish komuniste miqte e edit qe kapen biznese dhe pushtetin qe ne kohen e sales.


  Vjedhja e kohes.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 16-04-2019 mė 01:19

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,707
  Faleminderit
  68
  191 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Shqipria do vidhet po vidhet me miljona nga Kompani offshore/fantasma sic u be ne indi dhe vend

  Nuk eshte cudi .
  Shume pushtetare nuk bejne punen
  sidomos hetusia dhe prokuroria.
  Kontratat me kompanite jashte
  per naften dhe mineralet duhet ti nenshtrohen
  nje kontrolli shume rigoroz jo vetem ne letra
  por te behen edhe verifikime per legjitimitetin
  dhe kredibilitetin e ketyre,ku jane me cfare merren dhe tu kontrollohen
  dokumentat financiare ne vendin e origjines ku e kane qendren.
  Nqs nuk kontrollon financat nuk mund te diktosh krim financiar,nuk mund te vertetosh per
  aktivitet te paligjshem,as vjedhje.
  Fakti qe vete shqiptaret nuk e marrin persiper te nxjerrin nafte vjen per arsyen se mungojne njohurite
  per teknologjine me te re dhe nuk ka eksperience.
  Pervec kesaj ky aktivitet eshte biznes shume i veshtire ne aspektin teknik dhe shume i lodhshem
  dhe kerkon punonjes shume te kualifikuar.
  Ja perse shqiptaret nuk e marrin dot persiper dhe ua lene ne dere te huajve ta bejne.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  745
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Shqipria do vidhet po vidhet me miljona nga Kompani offshore/fantasma sic u be ne indi dhe vend

  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  Nuk eshte cudi .
  Shume pushtetare nuk bejne punen
  sidomos hetusia dhe prokuroria.
  Kontratat me kompanite jashte
  per naften dhe mineralet duhet ti nenshtrohen
  nje kontrolli shume rigoroz jo vetem ne letra
  por te behen edhe verifikime per legjitimitetin
  dhe kredibilitetin e ketyre,ku jane me cfare merren dhe tu kontrollohen
  dokumentat financiare ne vendin e origjines ku e kane qendren.
  Nqs nuk kontrollon financat nuk mund te diktosh krim financiar,nuk mund te vertetosh per
  aktivitet te paligjshem,as vjedhje.
  Fakti qe vete shqiptaret nuk e marrin persiper te nxjerrin nafte vjen per arsyen se mungojne njohurite
  per teknologjine me te re dhe nuk ka eksperience.
  Pervec kesaj ky aktivitet eshte biznes shume i veshtire ne aspektin teknik dhe shume i lodhshem
  dhe kerkon punonjes shume te kualifikuar.
  Ja perse shqiptaret nuk e marrin dot persiper dhe ua lene ne dere te huajve ta bejne.
  ,,,,,,,,,nuk eshte fjala vetem per naften dhe lendet e para ,,cimento,,beton etj,,,,,,,,,,,por ne Shqipni shumica e sipermarrjeve jon me kapital te huaj,,,,,shqiptart jon vecse seksere ose sic i qujne me perkedhelje ADMINISTRATORE
  ,,,,,,,,,,,nga t,ja fillojme ,,,,nga kompanite e ujit tavolines,,,,,kompanite e taxsive,,,,deri tek zinxhire kafenesh ne te gjithe qytetet kryesore,,,,

  Nuk kemi te bojme vetem me bizneset e medha ,,,,,por atje edhe per pak kohe nuk do ngeli biznes ne duar te shqiptarit
  Kina demokratike dhe Rusia komuniste diktatoriale G,Soros

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •