Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,298
  Faleminderit
  175
  120 falenderime n 105 postime

  Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  Emri: WhatsApp-Image-2019-03-26-at-17.58.jpg

Shikime: 254

Madhsia: 40.7 KB

  Ky nuk sht sistemi i drejtsis pr t cilin un luftova, por do t ndjek t gjitha etapat pr t krkuar drejtsi dhe pr t fituar pafajsin time.

  Kshtu u shpreh ish-ministri i Brendshm, Saimir Tahiri, pas vendimit t Gjykats s Shkalls s Par pr Krimet e Rnda, pr t uar pr gjykim dosjen Tahiri, me t pandehur vet ish-ministrin dhe 3 zyrtar t tjer policie.
  Deri m tani, gjat hetimeve kemi dgjuar dhe kam dgjuar vetm far ka thn Prokuroria. Tani do t flas edhe un, por pr kt ju krkoj t bni durim, sepse kur nxirrni gjra m t rndsishme nga errsira, q ua sigurojn prokurort, nuk keni pr ta pasur t vshtir t merrni prej meje ato q doni t dgjoni, tha m tej ish-ministri Tahiri, i cili shtoi se nuk sht kollaj q ai t bhet kurban.

  Ai theksoi se ndaj tij nuk sht ngritur ndonj akuz e qart dhe e sakt.

  Krkova q gjykimi t mos jet nj histori zvarritjeje pa fund, edhe pse kam m shum pr t pretenduar sesa Prokuroria. Do t vazhdoj t argumentoj deri n fund se skam lidhje me kt shtje, duke ndjekur me prpikmri do faz t gjykimit. Drejtsia prandaj sht e bukur, pr ato pak raste kur bn drejtsi, tha Saimir Tahiri.

  Ai u shpreh i keqardhur pr t gjith shqiptart q u duhet t prballen me kt drejtsi, q vuajn prej saj dhe q nuk kan mundsi t ngren zrin e tyre. Por, veten nuk e konsideroi nj hero t heshtur.

  Sot e tutje do t flas n gjykat dhe pr publikun, sepse ky nuk mund t jet m nj proces i mbyllur. Ky proces i ka kaprcyer kufijt e nj maskarade , sht i gjithi nj absurditet, deklaroi Tahiri, duke shtuar se sipas tij, drejtsia i ka shum borxhe njerzve.

  N kt vend, pr 25 vite kan qeverisur njerz q kan vjedhur dhe kan vrar, ndrsa un as nuk kam vjedhur dhe as nuk kam vrar ndonj. Do tia dal deri n fund. Un jam prap ministri kampion, se gjithka kam br pr policin nuk e kthej mbrapsht.

  Top Channel
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  Reforma ne drejtesi per te huajt ka dhe nje emer tjeter,quhet reforma "kurban Tahiri". Tahiri eshte pika nga ku mundet te filloj reforma,nga ku do ti tregohet publikut se reforma mundet te ket ndonje shans qe te funksionoje apo nuk ka asnje shprese qe te funksionoje. Pastaj Tahiri fajin e ka vete.Qe ne fillim duhet te jepte dorheqjen dhe te thoshte;"makinen qe shita do ta riblej",jo "nuk i njoh","makina e shita se do ma sekuestronin" dhe fantazi te tjera,dhe ne fakt vetem per keto deshmi te rreme ai duhej te arrestohej direkt. Ne do vend te botes nje ngjarje e tille do perfundonte me arrest dhe dergim ne gjyq.

 3. #3
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  O Sero,
  nuk e fusin Tahirin brenda jo se u dhimbset (se kto per shpirt qe kane vrasin babe e nane...), por po hyri njeri do hyne te gjithe...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  O Sero,
  nuk e fusin Tahirin brenda jo se u dhimbset (se kto per shpirt qe kane vrasin babe e nane...), por po hyri njeri do hyne te gjithe...
  Edhe une mendoj se nuk do denohet,per mendimin tim edhe kjo krize behet pikerisht qe Saimir Tahiri te mos denohet.

  Vetem se ka nje problem,nderkombetaret po perserisin pa fund qe reforma ne drejtesi po ecen shume mire. Pra denimi a mosdenimii Tahirit eshte i lidhur me kete problem;o nderkombetaret thone te verteten dhe Tahiri denohet ose nderkombetaret tallen dhe Tahiri nuk denohet.(Kur them Tahiri e kam fjalen dhe per Llallen dhe te tjeret qe do vine nga pas,por Tahiri eshte nr-1.)

  Prandaj duhet pare kjo protesta a kriza e tanishme,me shume propabilitet po u dha garanci qe Tahiri nuk denohet protestat do vine drejte normalizimit te gjendjes,ne te kunderten po nuk u arit asnje marveshje me te huajt per mosdenimin e Tahirit gjendja do shkoje drejt acarimit dhe pse jo edhe drejt luftes...
  Prandaj jam dakort me ty qe Tahiri nuk do denohet,por prap eshte pjese e traktatives a e kurbanit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 03-04-2019 m 04:07

 5. #5
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Edhe une mendoj se nuk do denohet,per mendimin tim edhe kjo krize behet pikerisht qe Saimir Tahiri te mos denohet.

  Vetem se ka nje problem,nderkombetaret po perserisin pa fund qe reforma ne drejtesi po ecen shume mire. Pra denimi a mosdenimii Tahirit eshte i lidhur me kete problem;o nderkombetaret thone te verteten dhe Tahiri denohet ose nderkombetaret tallen dhe Tahiri nuk denohet.(Kur them Tahiri e kam fjalen dhe per Llallen dhe te tjeret qe do vine nga pas,por Tahiri eshte nr-1.)

  Prandaj duhet pare kjo protesta a kriza e tanishme,me shume propabilitet po u dha garanci qe Tahiri nuk denohet protestat do vine drejte normalizimit te gjendjes,ne te kunderten po nuk u arit asnje marveshje me te huajt per mosdenimin e Tahirit gjendja do shkoje drejt acarimit dhe pse jo edhe drejt luftes...
  Prandaj jam dakort me ty qe Tahiri nuk do denohet,por prap eshte pjese e traktatives a e kurbanit.

  Besoj qe nuk denohet,
  edhe nese Rama i le" pushtetin Bashes, Basha nuk ja mban ta fuse brenda, se aq duhet... dhe efekt zinxhir..

  Kjo situate gjoja e tensionuar, qe ti vete e ke shpreh se e bejn per te shtendos" popllin, esht edhe ajo pjesa e matjes se forces me ane te materialeve/provave qe kane per njeri/tjetrin... Dihet qe Basha (ja ka ber dhurate dr. Berisha) ka ne dore pergjime te pafundme qe vertetojn lidhjet e Rames&CO me kriminelet brenda dhe jashte vendit..

  Po mundohen ti perdorin me kursim", por s'do ti bejn pune...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. #6
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  ............... .
  Ndryshuar pr her t fundit nga skender76 : 03-04-2019 m 15:54
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Besoj qe nuk denohet,
  edhe nese Rama i le" pushtetin Bashes, Basha nuk ja mban ta fuse brenda, se aq duhet... dhe efekt zinxhir..

  Kjo situate gjoja e tensionuar, qe ti vete e ke shpreh se e bejn per te shtendos" popllin, esht edhe ajo pjesa e matjes se forces me ane te materialeve/provave qe kane per njeri/tjetrin... Dihet qe Basha (ja ka ber dhurate dr. Berisha) ka ne dore pergjime te pafundme qe vertetojn lidhjet e Rames&CO me kriminelet brenda dhe jashte vendit..

  Po mundohen ti perdorin me kursim", por s'do ti bejn pune...
  Besoj se nuk ka pergjime se po te kishte ky do ishte momenti i duhur per ti nxjerre,por nuk i dihet ....

  Persa i perket krizes mendoj se eshte e njejta krize si ajo e adres,do behet ndonje pazar si u be per Meten president....

 8. #8
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Besoj se nuk ka pergjime se po te kishte ky do ishte momenti i duhur per ti nxjerre,por nuk i dihet ....

  Persa i perket krizes mendoj se eshte e njejta krize si ajo e adres,do behet ndonje pazar si u be per Meten president....
  Kane, kane video pergjime me shumice, edhe me interesante" se kto me Dakon, por po mundohen ti perdorin ne momentin e duhur...

  Patjeter qe pazar duan te bejn, por problemi qendron se PD-ne e shiten njehere...., tashi per te dyten here cmimi esht shum i ulet...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #9
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  11-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,762
  Faleminderit
  69
  192 falenderime n 177 postime

  Pr: Tahiri, zyrtarisht i pandehur: Nuk sht kollaj t bhem kurban

  Nuk thuhet se per cfare akuzohet Tahiri.
  Nqs ai eshte marre ne pyetje nga prokuroria perse Tahiri nuk thote perse
  eshte kerkuar te paraqitet ne prokurori.
  Nga posti i pare del qe Tahiri ka qene ne prokurori dhe nuk thote asgje
  perse eshte pyetur atje.
  Fakti qe Tahiri nuk e ben te qarte arsyen tregon qe Tahiri eshte fajtor dhe nuk akuzohet pa arsye dhe pa fakte.
  Mungese transparence verteton qe eshte mungese ndershmerie para publikut.
  Ato qe jane sekret le te mbeten sekret,por te mos japesh para gazetareve arsyen pse je thirrur,perse je akuzuar
  tregon qe Tahiri ka shkelur nje ose disa ligje dhe eshte implikuar ne aktivitet kriminal.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •