Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-03-2019
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up Dashuria vjen edhe nga stomaku!

  Dashuria vjen nga stomaku, kėshtu qė gatuani pėr tė dashurit tuaj!

  Ja njė recetė e thjeshtė nga Gatime Shqiptare

  2 patėllxhanė tė mėdhenj
  200 gr djathė
  2 lgj miell pėr pudrosje
  2 kokrra vezė
  3-4 lgj peksimadhe
  Vaj Gold pėr skuqje  Lajmė, thajmė patėllxhanėt dhe i presim ato nė feta pėr sė gjati me trashėsi 3mm. Vendosim njė tigan me vaj pėr skuqje Gold dhe skuqim shumė lehtė fetat e patėllxhanit sa ato tė zbuten pak.

  Presim djathin nė feta drejtkėndėshe me trashėsi 1 cm dhe me gjatėsi sa gjerėsia e fetave tė patėllxhanit. Vendosim njė copė djathė nė fillim tė ēdo fete patėllxhani, e bėjmė atė role dhe i spėrkasim me pak fare kripė.

  Nė tre pjata vendosim miell, vezė dhe peksimadhe. Kalojmė roletė nė miell duke i pudrosur mirė, i kalojmė nė vezė dhe mė pas nė peksimadhe dhe i skuqim sa tė zverdhen pak nga tė gjitha anet. I servirim mė pas patėllxhanėt me djathė me rukola dhe domate ose me njė sallatė tjetėr sipas preferencave tuaja.
  Emri: 78c4d1a4ab0f57a2e2416de2293adb63_XL.jpg

Shikime: 92

Madhėsia: 28.1 KB

  Per me shume receta na ndiqni ne:
  Receta Gatimi => Recetagatimi.online
  Gatime Shqiptare => Gatimeshqiptare.com

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Dashuria vjen edhe nga stomaku!

  jo edhe nga stomaku
  por NGA stomaku

  rri me stomak bosh fare dhe e shikon pastaj...

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Dashuria vjen edhe nga stomaku!

  Vaji Gold ! Duhet te jete vaj i mire i nxjerre nga shtrydhja e goldeve . Perdorni vajin Gold jo vetem per te skuqur por edhe si lubrifikues per motoret e makinave.

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •