Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Sulme n dy xhami n Zelandn e Re, dhjetra t vrar

  40 t vdekur e mbi 20 t plagosur rnd jan viktimat e t shtnave n dy xhami t Christchurch-it, n Zelandn e Re.


  Tre burra dhe nj grua jan ndaluar nga policia, por autoritetet nuk e prjashtojn mundsin q t ket edhe t dyshuar t tjer n arrati. Sulmin vet agresort e kan shfaqur n internet me livestream.

  Nj prej t prangosurve sht shtetas Australian. Kryeministri i Australis Scott Morrison e prshkroi kt individ si nj terrorist tejet t dhunshm t ekstremit t djatht.

  Nga vendngjarja nuk ka ende shume detaje; situata sht ende n zhvillim. Burime policore pohuan se jan gjetur edhe n numr eksplozivash t lidhur pas disa makinave, por shprthimi i tyre sht dalluar n koh. Pas atij q po prshkruhet si akt i paprecedente dhune, xhamit n qytet jan kshilluar t mbyllen prkohsisht.

  Polic t armatosur jan par t rrethojn dhe nj gjimnaz t qytetit. Raportet ne media tregojn se ekstremisti Australian kishte ln shnime ku shpjegonte qllimet e tij e parashtronte ideologjin e vet anti-emigracionit.

  Shum prej viktimave mund t ken ardhur si refugjat ktu. Ata zgjodhn Zelandn e Re si atdheun e tyre dhe kjo sht shtpia e tyre. ata jan ne.

  Por sulmuesi q e kreu kt akt dhune nuk sht deklaroi kryeministrja Xhasinda Ardern.

  Top Channel
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Rritet bilanci i viktimave n Zelandn e Re, autort transmetuan LIVE n FB sulmin

  Ka shkuar n 49 numri i viktimave n sulmet ndaj dy xhamive n Zelandn e Re, bilanc q pritet t rritet pr shkak t numrit t madh t t plagosurve.


  Tre burra dhe nj grua jan ndaluar nga policia, por autoritetet nuk e prjashtojn mundsin q t ket edhe t dyshuar t tjer n arrati. Sulmin vet agresort e kan shfaqur n internet me livestream.

  Nj prej t prangosurve sht shtetas Australian. Kryeministri i Australis Scott Morrison e prshkroi kt individ si nj terrorist tejet t dhunshm t ekstremit t djatht.

  Nga vendngjarja nuk ka ende shume detaje; situata sht ende n zhvillim. Burime policore pohuan se jan gjetur edhe n numr eksplozivash t lidhur pas disa makinave, por shprthimi i tyre sht dalluar n koh. Pas atij q po prshkruhet si akt i paprecedente dhune, xhamit n qytet jan kshilluar t mbyllen prkohsisht.

  Polic t armatosur jan par t rrethojn dhe nj gjimnaz t qytetit. Raportet ne media tregojn se ekstremisti Australian kishte ln shnime ku shpjegonte qllimet e tij e parashtronte ideologjin e vet anti-emigracionit.
  Silence is golden.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,161
  Faleminderit
  152
  105 falenderime n 93 postime

  Pr: Sulme n dy xhami n Zelandn e Re, dhjetra t vrar

  Skena te tilla, vetm n filma ose videogame mund t shohsh. (kshillohet video +18)


  https://www.dailymotion.com/video/x749455#tab_embed
  Silence is golden.

 4. #4
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Antarsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipri
  Mosha
  39
  Postime
  918
  Faleminderit
  6
  37 falenderime n 24 postime

  Pr: Sulme n dy xhami n Zelandn e Re, dhjetra t vrar

  Mallkuar qofte kushdo qe ne emer te fese, merr jete te pafajshmish.
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-04-2009
  Postime
  367
  Faleminderit
  8
  12 falenderime n 12 postime

  Pr: Sulme n dy xhami n Zelandn e Re, dhjetra t vrar

  Sa pak interes ne ket teme, dim pse ..sepse ka te bej per nje te terrorist te krishter, po te ishte ndonje sulm ne ndonje kish do ishte vershu forumi..
  Nuk lejohen adresa Interneti ne Firme. Stafi i Forumit.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •