Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,527

  Rust nuk e shptojn dot tavarish Ramn

  Ashtu si pritej, nuk do t kalonte shum koh q Edi Rama t bnte lidhjen e famshme mes armikut t brendshm dhe atij t jashtm, (fronti i s keqes) q po komplotojn kundr interesave europiane t Shqipris q sot mishrohen tek pushteti i tij (fronti i s mirs). Me nj gjuh t trthort, kryeministri i vendit ka ln t kuptohet se veprimi radikal i opozits ose sponsorizohet ose i shrben interesave ruse pr ta mbajtur Shqiprin dhe rajonin larg Bashkimit Europian. N mnyr gjoja naive, ai ka shprehur habin e djallzuar se si protesta e opozits u transmetua nga Rusia Today dhe n nj takim me homologun maqedonas la t kuptohet se konflikti politik cnon axhendn europiane t vendit, gj pr t ciln rust frkojn duart pas mureve t Kremlinit. Dhe menjher, kto mesazhe mbi kt komplot krcnues, u shumfishuan nga sazet mediatike q entuziasmohen sa her q lideri bn kto zbulime gjeniale.

  sht dika e vjetr dhe e njohur degradimi i qeverisjeve t dshtuara apo pushteteve autoritare, n prdorimin e konspiracioneve ndrkombtare e okulte q dit e nat prpiqen t errsojn e zhbjn sukseset e mdha q ato paskshin arritur. Shembujt jan me qindra, kryesisht n vendet e shoqrit e prapambetura. Disa akuzojn CIA e SHBA, disa t tjer KGB, disa masont apo Sorosin, disa UDB e Beogradin, ndrsa Edi Rama ka zgjedhur tu ik prgjegjsive t veta duke thirrur n ndihm komplotin ruso- opozitar.
  N Shqipri, t gjith jan t qart se vendi nuk po mbetet jasht BE-s pr shkak t ndjenjave pro ruse apo anti europiane t ndonj pjese t popullsis. Interesi rus, sado i madh t jet, nuk ka asnj ndikim n zgjedhjen e shumics drrmuese t shqiptarve pr t qen pjes e Europs. Deri m sot, portat e Brukselit kan qen t mbyllura pr ne, vetm si pasoj e paaftsis, dshtimit, korrupsionit, krimit t organizuar, q qeverit n prgjithsi dhe kjo e Rams n veanti, kan demonstruar parreshtur si t vetmit kundrshtar real t aspirats europiane t shqiptarve. Asnj rus apo super rus nuk do t mund t hynte n gar pr ta penguar m shum integrimin e Shqipris n BE.
  N dshtimet e mparshme drejt afrimit me BE, Edi Rama fajsoi Europn e friks, islamofobin, forcat ekstremiste, etj etj. Tani, kur kartn e integrimit krkon ta luaj pr t kaprcyer krizn e brendshme politike, fajin e kalon tek opozita dhe sabotimi rus.

  N fakt, nse ka ndonj shqetsim real pr influencat e Mosks n Shqipri e rajon, ai ka t bj me deprtimin e kapitalit rus n sektor t ndjeshm t ekonomis dhe jo n propagandn e Rusia Today q mund t ndikoj orientimin properndimor t shqiptarve. Edi Rama, n cilsin e kryeministrit, sht n dijeni t plot dhe nuk ka br asgj pr ta penguar kt deprtim, t paktn n sektorin bankar shqiptar. Miliarder rus, madje mes tyre edhe nga ata q figurojn n listn e sanskioneve t Departamentit Amerikan t Thesarit, si oligark t afrt me Kremlinin, jan tashm prezent me kapitalin e tyre edhe n Shqipri.
  T flassh pr komplot antieuropian, pr nj rrezik t armikut t jashtm si mnyr pr t mbuluar krizn reale ku e ke futur vendin, mund t shrbej vetm si ushqim pr nofullat e lodhura t propagandistve politik e mediatik, por jo si zgjidhje.
  Edi Rama sht cakuar n detyrn e kryeministrit t Shqipris dhe jo rojtar i rendit botror nga komplotet e zeza. Ai gjykohet nga premtimet q ka marr para qytetarve shqiptar dhe nga kjo prgjegjsi nuk e shptojn as rust dhe as kinezt. N Finland, qeveria dha dorheqjen se nuk e mbajti premtimin pr reformn n shndetsi. Edi Rama premtoi shndetsi falas, reform dhe buxhet pr arsimin n 5 prqind t GDP, anullim t koncensioneve, m pak taksa pr t varfrit dhe m shum pr t pasurit, hapjen e negociatave brenda dy viteve, etj, dhe nga kto nuk realizoi dot asnj t vetm. Pa prmendur ktu ngritjen e krimit t organizuar n nivel politik, shndrrimin e vendit n nyje t trafikut t drogs, skandalet financiare dhe korrupsionin n rritje, vetm mosmbajtja e premtimeve t msiprme do t mjaftonte q nj qeveri normale ta mbyllte kontratn e saj me votuesit.
  Skenart nga fajin e ka Saliu tek fajin e kan rust, jan dshmi e mbajtjes s pushtetit vetm pr hir t pushtetit dhe jo si shrbim ndaj qytetarve. Shqiptart nga BE nuk i ndan Moska dhe as opozita q proteston, por politikat e nj qeverie t dshtuar q i shrben vetm interesave t ngushta t nj grushti njerzish. Rust nuk e shptojn dot tavarish Ramn, ai i ka llogarit tashm me ata q ka gnjyer pr gjasht vite m radh.

  Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2

  Pr: Rust nuk e shptojn dot tavarish Ramn

  Qe opozita eshte e shtyre apo e sponsorizuar nga Rusia eshte nje budallik qe edhe kush e ka nxjerrur vet si lajm nuk e beson. Shqiperia vazhdon te mbetet vendi ku agjenturat e huaja kane me pak ndikim se ne do vend te rajonit.

  Keto lojra me agjentura e Soros-ura jane budallalliqe alla shqiptare.Opoziten e shtyn thjeshte tangat e Armines dhe penevreket e shokut Gramoz.

 3. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,185

  Pr: Rust nuk e shptojn dot tavarish Ramn

  Para 16 shkurtit, njeri nga eksponentet e opozites, mendoj se foli me sinqerisht se te tjeret per keto levizje "popullore". Tha pak a shume se duam te tregojme qe jemi "te forte", per te fituar sa me shume vota. Them se para 2021 nuk do ket zgjedhje, pasi zgjedhjet jane certifikuar te ligjshme nga nderkombetaret, por se paku opizita na del pra ketu " e forte". Shqiptari ne vend qe te ndjeke qyteterimin, ndjek "forcen". Dmth njerezit do te votojne per "te fortet", pra mbi te gjitha vleresonim forcen dhe dhunen, por sot shoh se ka ndryshime jo te vogla. Me kete opozite rama sundon gjate, sepse mbetet gjithnje e keqja me e vogel. Populli ka filluar pjeserisht te ndergjegjesohet, se keto levizje "popullore", jane thjesht lufte per pushtet (alias-para). Dmth ikin ca e vijne ca.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 16-03-2019 m 07:52
  Duaje te afermin tend si veten

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •