Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2018
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Dilemė drejtshkrimore!

  Cili ėshtė dallim mes tė thėnit ''shėnoi njė gol'' dhe ''e shėnoi njė gol''? E kam njė ide dhe kam njė ide?

  A pranohen tė dyja nga drejtshkrimi?

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,258
  Faleminderit
  161
  107 falenderime nė 95 postime

  Pėr: Dilemė drejtshkrimore!

  Trajta e shkurtėr ėshtė fakultative nė ndėrtime ku ajo i referohet njė kundrinori nė rasėn kallėzore qė ėshtė i pranishėm nė ndėrtim, si nė tė dy fjalitė qė i keni dhėnė. Pra, tė dy ndėrtimet janė nė rregull. Ja edhe njė shembull:
  Plaku e mori shpejt letrėn.
  Plaku mori shpejt letrėn.
  Silence is golden.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Lazo pėr postimin:

  driniluka (16-03-2019)

 4. #3
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  679
  Faleminderit
  2
  21 falenderime nė 20 postime

  Pėr: Dilemė drejtshkrimore!

  Citim Postuar mė parė nga Thawne Lexo Postimin
  Cili ėshtė dallim mes tė thėnit ''shėnoi njė gol'' dhe ''e shėnoi njė gol''? E kam njė ide dhe kam njė ide?

  A pranohen tė dyja nga drejtshkrimi?
  Per sa i perket gjuhes shqipe kliko ketu

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Dilemė drejtshkrimore!

  dallimi midis fjales DESHMOR dhe DESHMITAR!!!!!!!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •