Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-02-2018
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Dilem drejtshkrimore!

  Cili sht dallim mes t thnit ''shnoi nj gol'' dhe ''e shnoi nj gol''? E kam nj ide dhe kam nj ide?

  A pranohen t dyja nga drejtshkrimi?

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,258
  Faleminderit
  161
  107 falenderime n 95 postime

  Pr: Dilem drejtshkrimore!

  Trajta e shkurtr sht fakultative n ndrtime ku ajo i referohet nj kundrinori n rasn kallzore q sht i pranishm n ndrtim, si n t dy fjalit q i keni dhn. Pra, t dy ndrtimet jan n rregull. Ja edhe nj shembull:
  Plaku e mori shpejt letrn.
  Plaku mori shpejt letrn.
  Silence is golden.

 3. Anetart m posht kan falenderuar Lazo pr postimin:

  driniluka (16-03-2019)

 4. #3
  i regjistruar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  680
  Faleminderit
  2
  21 falenderime n 20 postime

  Pr: Dilem drejtshkrimore!

  Citim Postuar m par nga Thawne Lexo Postimin
  Cili sht dallim mes t thnit ''shnoi nj gol'' dhe ''e shnoi nj gol''? E kam nj ide dhe kam nj ide?

  A pranohen t dyja nga drejtshkrimi?
  Per sa i perket gjuhes shqipe kliko ketu

 5. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Dilem drejtshkrimore!

  dallimi midis fjales DESHMOR dhe DESHMITAR!!!!!!!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •