Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Analisti Fatos Lubonja i ftuar n rubrikn Opinion n News 24 komentoi shfaqjen pak para mesnats t kryeministrit shqiptar Edi Rama n pjesn e tret t emisionit Porta a Porta, t Bruno Vesps.
  Sipas tij, nse publiku italian donte me t vrtet t dinte far po ndodh n Shqipri le t niseshin gazetart italian dhe ta shikonin nga afr situatn, jo t ngrihej kryeministri e t prpiqej t rregullonte imazhin e Shqipris.
  Lubonja tha ndr t tjera se n emision askush nga t ftuarit nuk prfaqsoi Shqiprin, prandaj analisti e cilsoi shfaqjen e mbrmshme t Rams si turpin e turpit t Bruno Vesps.
  Vespa nuk njihet n Itali si ata q thon t vrtetn, por si shrbtor i regjimit t Berluskonit. Sado q e kam ndjekur prej kohsh Italin edhe Vespn ajo q pash dje i kalonte caqet e imagjinats sime. Edhe n Shqipri edhe gazetart me shrbtor bjn kujdes t ftojn n studio jo vetm njerz q mbshtesin njrn pal, por edhe paln e kundrt, ndrkoh q ai kishte ftuar Ramn dhe tre personazhe, ku njri ishte gazetari i Liberos q sdinte asgj nga Shqipria, i dyti Igli Tare q sht futbollist dhe ska jetuar fare n Shqipri, aq m tepr q njihet si njeri i afrt me Ramn dhe i treti nj siprmarrs edhe ai i panjohur. Mua m bri prshtypje q mungonte publiku shqiptar, mungonte nj intervist me njerzit, nj z i paanshm, spo them politik por mungonte gjithka. Ishte qartazi nj gj si mund ta thuash: e bler! Ndoshta jo me lek por me influenca. Ishte turpi i turpit t Bruno Vesps, ndaj besoj edhe e kishte futur n pjesn e fundit. Kryeministri i nj vendi n vend q t ket 15 minuta n orn kryesore, futet atje n fund pas debateve t rndomta t dits, kjo ishte e neveritshme. Nse duan t msojn ndodh ktu le t vijn gazetart italian, por jo t niset kryeministri nga Shqipria pr t sqaruar far ndodh ktu dhe pr t rregulluar imazhin e Shqipris,- tha Lubonja.
  Sipas analistit, kryeministri Rama tha gnjeshtra n emision.
  E dgjova q tha ka 20 mij siprmarrs italian n Shqipri. Nga t dhnat q kam un ka 10 her m pak italian, q mund t ken 1 apo 2 njerz t punsuar. Pra, nuk jan 20 mij por 2 mij, jan nja 3 mij e ca rezident italian ktu. Kto t dhnat i kam nga burime serioze. Si mund t shkoj nj kryeministr dhe t gnjej atje. Tha edhe q vijn 500 mij italian ktu me pushime, por ku shkojn parat q ln kta ktu? Pse nuk lulzon ekonomia? Kto gnjeshtra q thot jan skandale,- vijoi Lubonja.
  I pyetur nse e ka Rama mbshtetjen e qeveris s re italiane drejtuar nga Giuseppe Conte, i cili ndodhej n Beograd gjat vizits s Rams, Lubonja tha se ende nuk dihet qndrimi i tij
  Qeveria e tanishme e Italis udhhiqet nga njerzit q jan anti-kast me Renzin Rama ka pasur lidhje m t mira, pra me liberalet europian, ndrsa kjo qeveri nuk ka prcaktuar ende politika t qarta pr Shqiprin. Mund t ishte m e hapur ndaj qndrimeve kritike q bhen pr Shqiprin. Ajo q dihet se sht qeveri anti-emigracion dhe anti-zgjerim pr Europn. Mendoj q sht nj qeveri q ka ende shum probleme t brendshme, ndrsa Rama pr momentin sht mbshtetur tek lidhjet e vjetra, shkoi tek Vespa q ka lidhje me kastn e vjetr, ndrkoh q pjesa e re e politiks italine sht e paqart, nuk ka prcaktuar politika t qarta me Shqiprin,- shtoi ai.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Vazhdon Lubonja te akuzoje te huajt,muhabet kot..Vespa ne Itali njihet si nga gazetaret me te mire persa i perket televizionit dhe si shkrimtar nje nga njohesit me te mire te politikes italiane. Kete e tregojne si numuri i librave te shitur po ashtu edhe shikushmeria e trasmisionit te tije.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Vazhdon Lubonja te akuzoje te huajt,muhabet kot..Vespa ne Itali njihet si nga gazetaret me te mire persa i perket televizionit dhe si shkrimtar nje nga njohesit me te mire te politikes italiane. Kete e tregojne si numuri i librave te shitur po ashtu edhe shikushmeria e trasmisionit te tije.
  Nuk e njoh shume Vespan, por emisioni ne menyren si u zhvillua, ishte nje mundesi pastrimi imazhi i qeverise Rama.
  Se dyti shitja e librave apo shikueshmeria nuk te ben automatikisht te pavarur.
  Ne Shqiperi Fevziu mban rekord ne shikueshmeri dhe shitje librash, por do njeri e di qe eshte qylym i do qeverie..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Prapaskenat e turit mediatik t Rams n Rom

  Intervista q kryeministri shqiptar dha t martn n mbrmje rreth mesit t nats n Rai 1 pr emisionin “Porta a Porta” sht pjes e nj turi mediatik t dirigjuar mir. Ajo ka pasur si qllimi dhnien e nj sr intervistash edhe n LA7, pak a shum me fabuln e shqiptarve q dikur ishin refugjatt e anijeve dhe sot sipas kryeministrit shqiptar kan 40 mij biznese n Itali. Ai ka folur gjithashtu edhe pr gazetn “La Republica” ku sht bazuar srish tek protestat e opozits dhe tek investimet italiane n bregun ton t Adriatikut.

  Por, sipas nj burimi t huaj diplomatik q foli me Lapsi.al, ka disa kleka t uditshme n vizitn e kreut t qeveris shqiptare. “Asnjher m par, asnj kryeministr i vendit tuaj, nuk e ka vizituar Italin vetm pr t folur me mediat. Edhe kur ata kan dhn intervista, kjo sht br n kuadrin e nj vizite zyrtare. N t kundrt, protokolli e krkon q t mos jet shefi i nj qeverie q udhton drejt vendit t gazetarit, por e kundrta, pra q mediat marrin rrugn pr n vendin e liderit”.

  Por burimi q pranoi t flas pr Lapsi.al, nuk e lidhi turin mediatik t Rams vetm me prpjekjen e tij pr t rregulluar imazhin e vendit q qeveris. “Ka dika prtej ksaj, tha ai. Sot kur Rama gjendet n Rom, kryeministri italian Conte shkon n Beograd pr takim bilateral me Vuiin. Vini re- theksoi ai- sht gjithashtu hera e par q nj kryeministr italian nuk i fillon vizitat e tij nga Tirana”.

  I pyetur nga Lapsi.al nse pas largimit t demokratit Matteo Renzi nga drejtimi i vendit, me t cilin Rama nuk ndante vetm pasionin pr selfie, marrdhniet mes qeveris s populistve n Rom dhe asaj t socialistve n Shqipri ishin ftohur, burimi yn u prgjigj me nj “Non Coment” t that. Por ai shtoi se nj pjes e ktyre dilemave mund t qmtoheshin n prgjigjet q pati dhn m sipr. Pra pyetja q shtrohet sht: A mos po zhvillohet turi mediatik i Rams edhe pr t rikuperuar Italin si nj partner t humbur q kur “Lega” dhe “5 yjet” po qeverisin vendin?

  Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Pse Edi Rama nxitoi drejt Rai-t (Nj reagim ndaj Europs s dy shpejtsive)

  Edi Rama e braktisi me shpejtsi parlamentin t martn paradite duke njoftuar se do t udhtonte drejt Italis pr t prmirsuar, tek fqinjt, imazhin q vendit po ia prishin protestat e opozits. Ai u shfaq pak pas mesnats n pjesn e tret t “Porta a Porta”, te Bruno Vespa, me nj format q do ta kishin zili edhe emisionet m servile t Tirans. Prball pati nj gazetar, Pietro Senaldi, q merakosej pr prishjen e stabilitetit shqiptar, si pasoj e ndrhyrjes s fuqive antiperndimore, mikun e tij Igli Tare, q i sjell falas arterin pr t par n stadium Kristiano Ronaldon dhe nj investitor q merret me biznesin spitalor n Shqipri, Mimmo Petrosillo.

  Sikur pr pak aste aty t mos ishte shfaqur nj intervist me tone tejet kritike e Lulzim Bashs, e gjitha do t kishte ln shijen e nj propagande bajate, nga ato q qeverit e vendeve t bots s tret, i kontraktojn me sektort e marketingut t mediave t mdha.

  E gjitha ajo shfaqe e grditshme, me siguri nuk u ka ndihmuar as italianve, pjesa m e madhe e t cilve n at or gjendeshin n gjum dhe as shqiptarve, q t tilla “mis en scene” i shohin me bollk n ekranet e tyre.

  Por, ajo i ka volitur nj njeriu, Edi Rams, q me sa duket me receptort mjeshtrisht t strvitur prej propagandisti, e ka nuhatur mir rrezikun q po i kanoset.

  Q nga protesta e opozits n 16 shkurt dhe m tej, pas vendimit radikal pr djegjen e mandateve, Shqipria sht rikthyer n vmendjen e perendimorve. Natyrisht, duhet thn hapur dhe qart se nga kancelarit euro- atlantike Edi Rams nuk i ka hyr asnj gjemb n kmb. T gjith pothuajse nj zri kan dnuar aktet e dhuns dhe sjelljen ekstremiste t pakics pr t braktisur kuvendin. N kt aspekt, pr pushtetin e rilindjes, situata duket ende roz.

  Por, nj vzhgues i vmendshm nuk mund t mos kqyr nj lvizje tektonike q zhvillohet me sens t kundrt. Nj mori mediash prestigjoze kan rikthyer syt nga Tirana. Sipas devizs s njohur t ktij profesioni, se lajm sht vetm lajmi i keq, ato po prpiqen t kuptojn arsyet e asaj q po ndodh n Tiran. Dhe “Rai 2” e dha verdiktin e tij : trafikantt e drogs q blejn vota (posht).

  Pas 16 shkurtit, francezja “Liberation” (ktu linku) ia atribuoi protestat, rrugs q po ngrihet kundr krimit t organizuar dhe korrupsionit . “France 24” vzhgonte se rinia shqiptare e sheh veten jasht vendit, ndrsa pothuajse t gjitha t prditshmet e prtej Adriatikut solln korrespondentt e tyre n Tiran.

  Kush e njeh mir dinamikn e krizave politike anemban bots, nuk e ka t vshtir t kuptoj se zakonisht jan mediat ato q kan t drejt. Jan ato q kapin sinjalet e para t asaj q po ndodh dhe t vrtetave q burokratt dhe diplomatt perndimor arrijn t’i artikulojn me shum m tepr vones.

  Kjo gar e dy shpejtsive, asaj t zyrtarve teknokrat, t ambasadorve lokal, t njerzve q vegjetojn n nivelet fundore t administratave perndimore, q e kan vshtir t shkputen nga raportet q u kan hartuar eprorve prej viteve dhe nga politikat q kan vulosur pas diskutimesh t pafundme, kjo gar pra, mes tyre dhe nj grupimi tjetr, atij t gazetarve dhe reporterve t terrenit, q perceptojn realitetin e momentin dhe prekin t vrtetn faktike, sht zhvilluar n mse nj rast edhe n Shqipri.

  Ajo, ka treguar se t part shpesh kan qen t gabuar dhe t vonuar dhe n fund kan adaptuar qndrimet dhe pasqyrimin q ka br media.

  Le t sjellim vetm nj shembull nga periudha e qeverisjes s Rilindjes. Ndrkoh q ambasadori amerikan shpallte n krah t Saimir Tahirit, luftn kundr drogs si nj histori suksesi, ndrkoh q Guardia di Finanza dekretonte n vjeshtn e 2016 kanabisin t rrnjosur nga Shqipria, ndrkoh q Rama krekosej n parlament se “po t kishte hashash, nuk mund t heshtte Lu dhe Vlahutin”, mediat dhe opozita filluan denoncimin e ktij fenomeni q po merrte prmasa marramendse.

  Nuk vonoi shum dhe kjo betej dhmb pr dhmb, mes pushtetit q ironizonte kazant gazetaresk dhe makinerin politike t balts dhe fakteve t prditshme t parcelave t kanabisit, trhoqi vmendjen e shtypit ndrkombtar. N pak muaj n Shqipri nuk mbeti media prestigjoze pa shkelur dhe pa denoncuar hambarin e “barit” t Europs.

  Vetm pas ksaj, pas kthimit n nj kauz t brendshme, gazetat dhe TV perndimore kthyen syt nga Tirana dhe u desh denoncimi i tyre q t shkunde nga letargjia diplomatt e Tirans dhe eprort e tyre q mbulojn Ballkanin.

  Kto do t bnin q Donald Lu, t’i shkonte n zyr Edi Rams pr t’i krkuar shkarkimin e ministrit t Brendshm dhe q europarlamentart dhe Bundestagu gjerman t ngrinin zrin pr luftn kundr kanabisit.

  N prmasa t tjera, kjo q po ndodh tani, mund t prsrisi t njjtin skenar. Provokimi i nj krize nga opozita, dhuna, djegia e mandateve dhe braktisja e parlamentit, kan krijuar premisn pr kthimin e syve nga Shqipria. Mediat perndimore tashm ia kan behur dhe po vn gishtin mbi plag. Ndoshta nuk sht e largt dita kur t vrtetat e tyre do t shkundin nga prgjumja edhe diplomatt lokal dhe kancelartit e vendeve t tyre.

  Pikrisht kt loj, at t perndimit t dy shpejtsive, ku gazetart prshkruajn nj realitet q trondit m pas edhe burokratt, e ka kuptuar edhe Edi Rama. Si nj nohs i mir i “PR” ai e ka ndjer se ’mund t prodhoj n t ardhmen mekanizmi mediatik i vn n lvizje.

  Prandaj ai la parlamentin dhe nxitoi t nxjer kokn, pak pas mesnats n “Porta a porta”. Prandaj ai ka lobuar me gjithka kishte mundsi q t balancoj valn e artikujve dhe reportazheve pr qeverisjen e tij, q nuk po pushojn n mediat perndimore q prej 16 shkurtit.

  Askush nuk mund t vr bast se me sponsorizimin e shfaqeve t neveritshme si ajo e s marts n mbrmje, ai do t arrij ta realizoj qllimin e vet. Por, ama, asnjeri nuk mund ta akuzoj si miop, q nuk e shikon se nga i vjen rreziku.

  Pavarsisht se pr momentin e ka mbshtetjen e kancelarive, ai tashm e di se cili sht “kazani” q mund t shkrmoq fasadn e shndritshme q ka ndrtuar, duke nxitur nj efekt domino. Pr t ndalur kt, shkoi e ra n gjunj tek Bruno Vespa.

  Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nuk e njoh shume Vespan, por emisioni ne menyren si u zhvillua, ishte nje mundesi pastrimi imazhi i qeverise Rama.
  Se dyti shitja e librave apo shikueshmeria nuk te ben automatikisht te pavarur.
  Ne Shqiperi Fevziu mban rekord ne shikueshmeri dhe shitje librash, por do njeri e di qe eshte qylym i do qeverie..
  Se pash emisionin,po me duket budallallik ta quash Vespen sherbetor dhe turp,sepse eshte gazetar i mire...,edhe Fevziu me gjithe "qylymin" eshte gazetari me i mire qe ka sot Shqiperia... Po ashtu edhe Igli Tare nuk mundet te shahet sepse ka nje post qe nderon te gjithe shqiptaret.

  Ndersa ai tenori Pirgu mu duk si psikopat kur tha qe duhet te beje 200 koncerte per "te lare" imazhin e Shqiperise mbas protestave,ishte nje shprehje prej idioti.

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Te keshilloj ta ndjekesh per te evitu keqkuptimet.

  Lubonja irritohet per faktin qe gazetari nuk hulumtoj per te verteten, qe eshte ne thelb detyra e do gazetari.

  Dhe me kujtohet intervista e ambasadores se Venezueles ne BE, ku gjate gjithe kohes foli per nje Venezuele ndryshe nga ajo qe raportojne mediat.
  Interviste kjo qe solli reagim shume te ashper ndaj gazetares qe intervistonte. Sepse per asnje moment nuk e pyeti per situaten e mjerueshme ekonomike-shendetsore ne Venezuele apo per qindra protestuesit e vrare nga Maduro.

  Edhe formati bashke me pyetjet e Vespas, ishin limonade. Rama genjeu lirshem per 20 mije supermarres italiane ne shqiperi kur ne fakt s’jane asnje 1 mije.
  Dhe per t’ia perforecuar idene ishte ftuar 1 nga ata italianet supermarres dyleksh qe vijne ne Shqiperi, qe vetem tundte koken kur Rama fliste per ekonomine tone drejt lulezimit.
  Kurse Tare nuk ishte ftuar atje si nje shqiptar i njohur e i suskesshem ne Itali, por si vellai i keshilltarit te Rames, i gatshem per t’i bere qoken e rradhes kryeministrit..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Te keshilloj ta ndjekesh per te evitu keqkuptimet.

  Lubonja irritohet per faktin qe gazetari nuk hulumtoj per te verteten, qe eshte ne thelb detyra e do gazetari.

  Dhe me kujtohet intervista e ambasadores se Venezueles ne BE, ku gjate gjithe kohes foli per nje Venezuele ndryshe nga ajo qe raportojne mediat.
  Interviste kjo qe solli reagim shume te ashper ndaj gazetares qe intervistonte. Sepse per asnje moment nuk e pyeti per situaten e mjerueshme ekonomike-shendetsore ne Venezuele apo per qindra protestuesit e vrare nga Maduro.

  Edhe formati bashke me pyetjet e Vespas, ishin limonade. Rama genjeu lirshem per 20 mije supermarres italiane ne shqiperi kur ne fakt s’jane asnje 1 mije.
  Dhe per t’ia perforecuar idene ishte ftuar 1 nga ata italianet supermarres dyleksh qe vijne ne Shqiperi, qe vetem tundte koken kur Rama fliste per ekonomine tone drejt lulezimit.
  Kurse Tare nuk ishte ftuar atje si nje shqiptar i njohur e i suskesshem ne Itali, por si vellai i keshilltarit te Rames, i gatshem per t’i bere qoken e rradhes kryeministrit..
  Nuk e ndoqa emisionin sepse nuk e degjoj dot Ramen,me ngre nervat.

  Tani po jap nje mendim per aq sa kam kuptuar pa e pare emisionin,e para me duket se eshte nje emision i organizuar shpejt e shpejt,e dyta duhet te ishin pyetje dhe te ftuar te rene dakort me perpara,e treta eshte ne pergjithesi eshte nje emision ku mungon "kontradiktori"...

  Prap nuk e kuptoj gjithe kete mllef me te huajt,edhe kur Rama tregohet ne veshtiresi (sepse te qahesh ne Itali tregon qe je ne veshtiresi) prap shvendoset vemendja tek Bruno Vespa ! Nje Zot e mer vesh,a se harrova me duket se Rama doli edhe tek TG 5,kemi ndonje sharje per gazzetaret a drejtorin e TG 5 ?

 9. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Nuk e ndoqa emisionin sepse nuk e degjoj dot Ramen,me ngre nervat.

  Tani po jap nje mendim per aq sa kam kuptuar pa e pare emisionin,e para me duket se eshte nje emision i organizuar shpejt e shpejt,e dyta duhet te ishin pyetje dhe te ftuar te rene dakort me perpara,e treta eshte ne pergjithesi eshte nje emision ku mungon "kontradiktori"...

  Prap nuk e kuptoj gjithe kete mllef me te huajt,edhe kur Rama tregohet ne veshtiresi (sepse te qahesh ne Itali tregon qe je ne veshtiresi) prap shvendoset vemendja tek Bruno Vespa ! Nje Zot e mer vesh,a se harrova me duket se Rama doli edhe tek TG 5,kemi ndonje sharje per gazzetaret a drejtorin e TG 5 ?
  Si e thua edhe vete, pa e ndjekur emisionin, kuptove qe mungonte kontradiktori dhe te ftuar ishin njerez ne kompromis me Ramen.
  Thote gjithka per menyren sesi ishte ndertu emisioni.. Megjithese do ishte me drejte ta ndiqje per ta gjykuar me sakte..

  Shiko Serafim, faji per situaten ku ndodhemi e kemi ne shqiptaret me ata qe kemi zgjedh per te na drejtuar. Skemi pse ta ster-riperserisim.
  Nderkombetaret edhe nese dikush lobon per ti kapur apo i kompromenton, nuk eshte apostafat faji i tyre. E njejta gje edhe me mediat apo me shoqerite civile. Por fakti qe jo gjithmone i sherbejne te vertetes (kjo per shume arsye), vetvetiu do jene pjese e kritikave.

  Psh, une e ndaj sportistin Igli Tare me bindjet e tij personale. Ka qene nder futbollistet e pare ne serine A bashke me Bogdanin, i zgjedhur ne 2002-shin me duket, me i miri ne dyluftimet ne ajer duke lene mbas sulmues shtatlarte me fame boterore si Bierhoff apo Batistuta. Dhe sot drejtues sportiv i Lacios, ku vleresohet dhe nga tifozet Lacial, qe dikur vinin me parulla ne stadium te tipit vdekje shqiptareve apo nderim tigrave te serbit Arkan, etj etj. Dhe mendoj qe nje shqiptare i suksesshem si Igli ne Itali, eshte nje krenari per do shqiptare, ne veanti per ata qe jetojne ne ate vend!!!
  Por kjo sdo te thote qe une te bie dakort me mbeshtetjen personale te Tares qe i ka dhene Rames ne do zgjedhje, duke filluar qe nga viti 2005...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  As nuk e dija qe Tare mbeshteska Ramen,sja kisha idene,po nejse diskutimi eshte i thjeshte :Nuk duhet te meremi me te huajt,jo po tha keshtu,jo po pse nuk foli,jo po jane te shitur e jane te blere...jane diskutime kot.

  Diskutimi duhet te ishte : Sa lek i kushtoi shqiptareve shkuarja e Rames ne Itali,keto leke kush i pagoi ? Pastaj fillojne diskutimet e tjera...edhe po te duam me te huajt megjithese jane diskutime kot,sepse nuk duhet qe mbas 30 vjetesh shpresat per zgjidhjen e krizave ti mbajme gjithmone nga e tek te huajt...Se kuptoj per fare paguhen politikanet shqiptare dhe sidomos Presidenti...Te gjithe presidentet vetem per te vjedhur ndonje lek i zgjedhin ?
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 08-03-2019 m 20:24

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  Casa Roma apo Casa Berlusconi eshte nje nga faktoret egzistenciale te shqiperise se vogel! Megjithese e ndyer ne komplote te uleta historike si vrasja e Cezarit apo Katanit etj..jeta dhe xhungla evropiane vazhdon te jete e forte dhe kur do vije dita qe shqiperia te perfshihet perseri ne komplotet boterore me ndonje tjeter Skenderbeg Katolik dhe te lulezojme!
  Rama eshte tip i shkurter..i ulet!

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  760
  Faleminderit
  4
  9 falenderime n 9 postime

  Pr: Lubonja: Rama ishte turpi i Bruno Vesps

  E thirri Rama RAI,,,,,,,,apo RAI thirri Ramen,,,,,,dhe pse kjo qeveri perkrahet fuqishem nga Brukseli,,,kjo eshte ceshtje per diskutim

  Piloti Italian i droges qe u kap ne Shqiperi (me presh ne dore) nuk beri asnje dite burg ne Itali,,,,,,,dhe asnje media nuk foli ma per te

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •