Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,526

  Blushi me bllok n dor, 4 kompani gjob nga TCH me nga 200 mij euro reklam

  Ajo q prflitej prej kohsh duket se tashm sht fakt. Top Channel sht shndrruar n nj televizion gjobvns.
  SYRI.net ka siguruar nj dokument konfidencial i cili ka mbrritur n adresn e katr kompanive t cilat n rast se nuk pranojn t reklamojn pr 200 mij euro secila n Top Channel athere do t bhen objekt investigimi i emisionit Top Story q menaxhohet direkt nga Drejtori i televizionit Ben Blushi.
  far ka ndodhur?
  Me largimin e Sokol Balls nga Top Channel, televizioni ruajti t drejtn ekskluzive t emisionit Top Story q ishte n nj krijes personale e gazetarit Sokol Balla prej shum vitesh.
  Por ndryshe nga modeli hard talk q Balla e ideoi dikur, Top Story u shndrrua n nj emision i llojit investigativ ku Blushi rekrutoi nj grup gazetarsh t rinj me n kry t grupit kryeredaktor gazetarin Endrit Habilaj.
  Pse Top Story?
  Q prej mbrritjes s tij n krye t Top Channel, Ben Blushi hasi n vshtirsi serioze pr t vne nn kontroll direkt emisionin investigativ Fiks Fare si pasoj e rezistencs se Filip akulit.
  Si hakmarrje pr kt rezistenc Ben Blushi nxorri teorin e vetfinancimit pr t gjitha emisionet e Top Channel me qllim q ti detyronte drejtuesit e emisioneve q ti prkuleshin vullnetit t tij.
  I pari q e bri kt pas nj rezistence t vogl ishte moderatori dhe producenti i Top Show Alban Dudushi dhe rasti konkret sht emisioni i turpshm i vitit t kaluar kur ky emision u shndrrua n nje sken t shmtuar pr llogari t Edi Rams q ate koh zhilloi nj one man sho sikur por bashkbisedonte me studentt.
  Fakt sht q emisionit i doli boja brenda pak orsh kur u zbulua se studentt me t cilt bashkbisedonte Rama, nuk ishin gj tjetr vese armat e Forumit Rinor t PS.
  Letra e krcnimit
  Top Story sht nj emision n dukje investigativ i cili q prej dits s par, sht shndrruar n nj kamzhik me t cilin po goditen ata q jan armiqt e pushtetit t Rams, t jashtm e te brendshm.
  Pr kt mjafton t shikosh emision q i kushtohet Fatmir Xhafajt i cili vetm pak koh pasi u shkarkua nga Rama pasi tentoi t arrestonte Vangush Dakon, u telendis njher e mir n Top Story me fakte e prova. Disa prej tyre aq intime saq mund te ishin vetm produkt i zyrs s propagands s Edi Rams.
  Por ndrkoh q Ben Blushi e ka vn jo vetm Top Story, por t gjith Top Channel n shrbim t Edi Rams dhe ky nuk sht m sekret, duket se ai ka menduar q t bj edhe disa gola pr hesapet e tij personale.
  Dokumenti q ka siguruar Syri.net dhe mban firmn e kryeredaktorit t Top Story Endrit Habilaj dhe vuln zyrtare te Top Channel sht vetm nj pjes q tregon sesi Ben Blushi vepron me bllokun e tij personal duke i br presipn bizneseve q t paguajn hara.
  Dhe jo nj hara dosido, por nga 200 mij euro pr kok pr 4 kompani ose 800 mij euro ne total. Sepse tashm Beni ecn vet, dhe me bllok n dor madje
  VINI RE: Ky material sht pronsi intelektuale e Syri.net

  Emri: A074FEB3-7533-423C-9CDF-685701583B96.jpg

Shikime: 200

Madhsia: 28.3 KB
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2

  Pr: Blushi me bllok n dor, 4 kompani gjob nga TCH me nga 200 mij euro reklam

  Si fillim mendon se nuk duhet te jete e vertete,por pastaj mendon se si mundet te financohen keto televizione ne nje vend te varfer ekonomikisht si Shqiperia.
  Pertej korrupsionit nuk ka asnje mundesi reale tjeter,por korrupsioni edhe mundet te hahet por gjobvenia eshte tmerresisht pjese e nje ekonomie e shteti kriminal.
  Pastaj diskutimi per Blushin eshte nje diskutim personal por qe eshte e veshtire ta ndash si individ nga shoqeria e atij vendi,ku dhe Blushi ka pergjegjesite e veta per krijimin e ketij sistemi qe ka sherbyer.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 01-03-2019 m 04:35

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •