Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  RAI mes trafikantve n Shijak: Drog, lek, pushtet.. blerje votash. Prap do blejm zgjedhjet

  Emri: iii.jpg

Shikime: 44

Madhsia: 36.6 KB

  Bandat e drogs dhe krimit jan kthyer n pun. Po prgatiten t blejn votat prap pr llogari t pushtetit aktual n Shqipri.

  Televizioni publik Italian, RAI, n nj infiltrim t gazetarve t saj, tregon sesi i infiltruari i tyre kontakton me nj trafikant droge dhe armsh n Shijak.

  Media italiane e cilson Shijakun si zon t grupit Avdylaj duke prmendur edhe prgjimet e Zrit t Ameriks.

  Gjat biseds s gazetarit me trafikantt t trheqin vmendjen fjalit, ku flitet se si parat e drogs jan prdorur pr t bler zgjedhjet e shkuara dhe sipas trafikantit, do t blihen edhe ato t ardhshme.

  Natyrisht, marijuana lek, lekt pushtet, pushteti blen.

  N zgjedhjet e fundit kshtu ndodhi? Po. Ashtu si do t ndodh edhe n zgjedhjet e ardhshme.

  Emri: sdfdddd.jpg

Shikime: 36

Madhsia: 17.0 KB

  Pjes nga dossieri italiane transmetuar n RAI:

  Pas protestave m Shqipri kundr qeveris, e akuzuar se ka raporte me krimin, i drguari yn, Leonardo Zelino hyn n strofulln e nj trafikanti droge dhe armsh.

  (nj person q bn gati nj kllashnikov)

  Doreza pr t mos ln gjurm gishtrinjsh, teksa prekim nj kallashnikov, nj arm q sfal.

  Armn e prdorim pr t mbrojtur mallin dhe pr t vrar njerz, nse sht e nevojshme. Kto blihen 150 euro e m pas shiten 400-500 euro copa n Itali.

  Igli nuk shet arm. Ai bn biznes kryesisht me barin, sht nj grosist marijuane. Pr t mbrritur tek shtpia e Iglit, takohemi fillimisht me ndrmjetsin, prgjat bregdetit t Durrsit dhe me makin ecim rreth 30 km deri n Shijak. N hyrje t zons duhet ta fikim telekameran dhe me kapu n kok derisa t mbrrijm n shtpin e Iglit.

  Ktu jan 10 kg. Kur vijn blersit, fillimisht ua jap ta provojn. Nse u plqen, i oj tek magazina dhe marrin sa kile duan.

  sht e pamundur ta shohim magazinn, m thon, pasi kontrollohet policore n vitin e fundit jan br t imtsishme.

  Ky mall do prfundoj tek ju, n Itali.

  Shijaku sht zona e Avdylajve, e supertrafikantve, t arrestuar shpeshher, q n telefon, para zgjedhjeve t fundit t 2017-s, flisnin pr vota. Njri prej vllezrve Avdylaj, n prgjimet e zbardhura nga Zri i Ameriks, organi zyrtar i Shteteve t Bashkuara, falenderohet nga Vangjush Dako, kryebashkiaku i Durrsit dhe sekretari rajonal i Partis Socialiste, q qeveris vendin. Dosja e prgjimeve ka ngecur n prokurorin e prgjithshme tashm prej dy vitesh, pr shkak t lidhjes s hamendsuar me narkotrafikantt, pr t ciln flet opozita parlamentare.

  Natyrisht, marijuana lek, lekt pushtet, pushteti blen.

  N zgjedhjet e fundit kshtu ndodhi?

  Po. Ashtu si do t ndodh edhe n zgjedhjet e ardhshme.

  Pra ai e thot se zgjedhjet do blihen prap nga banda e tyre. Po. Ashtu si do t ndodh edhe n zgjedhjet e ardhshme.

  Ndaj opozita ka t drejt q dorzoi mandatet e deputetit dhe se nuk shkohet n zgjedhje prap me Edi Ramn kryeministr, pasi bandat aty jan, presin nj sinjal nga pushteti pr t bler n mnyr masive votat.

  E thon vet bandat! E tha dokumentari i RAI nga Shijaku.

  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  Pr: RAI mes trafikantve n Shijak: Drog, lek, pushtet.. blerje votash. Prap do blejm zgjedhjet


Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •