Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej 15
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Emri: basha-2.jpg

Shikime: 168

Madhsia: 15.9 KB

  Kreu i PD-s Lulzim Basha sonte n nj deklarat urgjente pr mediat deklaroi se opozita nuk do t heq dor nga krkesat e saj dhe nuk pranon asnj manovr nga ana e mazhorancs.

  Basha paralajmroi se ka informacione q flasin se kto or mund t kryhet arrestimi i kreut t Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako. Sipas Basha, kjo lvizje e kontrolluar e prokuroris vjen si reagim i Edi Rams pr akuzat pr vjedhje t votave. Por kreu i PD-s shtoi se kto manova nuk e shptojn Edi Ramn.

  Dako do t arrestohet, madje duhet t ishe br shum koh m par, por kto lvizje nuk mund t shptojn Edi Ramn. Edi Rama t mos gnjej vetn, kjo nuk sht m pun koka e Gjushit, apo e Sejdinit, Edi Rama duhet t iki nj or e m par,- deklaroi kreu i PD.

  Emri i Vangjush Dakos lidhet me prgjimet e Dosjes 339 n Shijak, nga t cilt rezulton se kryebashkiaku i Durrsit ka komunikuar me persona me precedent penale pr t fituar zgjedhjet e fundit parlamentare. Prgjimet faktojn se votat jan bler nga parat e drogs dhe t krimit dhe kjo sht br me miratimin e zyrtarve t lart t Qeveris dhe Partis Socialiste.

  Emri i Dakos u zbulua pas operacionit q ish-ministri Fatmir Xhafaj bri n Shijak ku u arrestua banda e Avdylajve. Pjes e ktij operacioni duhet se ishte dhe vet kreu i bashkis s Durrsit, por ndrhyrja e tij dhe presioni ndaj Rams bn q kryeministri t largonte nga detyra ministrin e Brendshm. Me largimin e Xhafs hetimi ndaj dosjes 339 u harrua. Ndrkoh q pr opozitn prova e prgjimeve ishte fakti m i fort pr vjedhjen e zgjedhjeve.

  Pr shkak t ndjeshmrive q kjo shtje ka krijuar dhe t ndrkombtart, si dhe pas djegies s mandateve, Edi Rama ka menduar t bj nj hap pas. Si ka ndodhur dhe n raste t tjera, sa her q pushteti ndjehet i rrezikuar, kryeministri lshon nga rrethi i tij ata q jan m t akuzuar, edhe pse m hert i ka mbrojtur. Sot Vangjush Dako sht emri q prmendet n gjith dosjet pr vjedhjet e zgjedhjeve q opozita ka drguar jasht vendit, ndaj dhe kreu i qeveris e ka gati skemn pr t shptuar qeverin, duke dorzuar para drejtsis Vangjush Dakon.

  Tashm mbetet t shihet reagimi i kreut t Bashkis s Durrsit, nse do t pranoj t shkoj n burg i vetm pr t shptuar pushtetin e Rams, apo do t marr dhe t tjer me vete.

  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  “Arrestimi i Vangjush Dakos”, Edi Rama SMS deputetve: Nuk do t’i kursejm…

  Emri: dako-rama-e1548938426978.jpg

Shikime: 106

Madhsia: 39.1 KB

  UPDATE- Kryetari i Qeveris, Edi Rama pas deklaratave t Lulzim Bashs se po prgatitet arrestimi i Vangjush Dakos pr t hequr vmendjen nga situata e djegies s mandateve, u ka drguar sot nj mesazh t gjith deputetve.

  Sipas News 24, Rama i ka porositur deputett q t mos replikojn me Bashn pr akuzat politike.


  “N vijim t komunikimit pr refuzimin e daljeve me kolegt tan t arratisur, n debate shterp t cilat prvese harxhojn kot kohn e publikut, derdhin balt e helm n tryezat e shqiptarve, m duhet t shtoj se nuk do t replikojm m n distanc me deklarata e prgnjeshtrime ndaj akuzave e shpifjeve t tyre t pafundme.

  E gjith vmendja jon do t jet tek njerzit e zakonshm pa dallim dhe komunikimi yn do t jet pr ta e me ta. Natyrisht nuk do t’i kursejm as arratiakt n komunikimet tona, por vetm kur kjo i duhet komunikimit me qytetart.

  Le t merren kadrinjt e kazant me dokrrat e dshprimit t tyre dhe le t vlojn s bashku n zjarrin e mandateve t tradhtuara! Koka bn koka pson, megjithse n rastin e tyre koka e bn dhe trupi si gjithnj e pson��”, thuhet n SMS e drguar nga Rama pr deputett e maxhorancs.

  Akuzat

  M hert Lulzim Basha n nj dalje pr mediat tregoi se Edi Rama po prgatit si skenar arrestimin e Vangjush Dakos, n mnyr q t heq vmendjen nga situata e tensionuar politike.

  “Ajo q dua t ndaj me ju sht nj paralajmrim pr Edi Ram, asnj fasad nuk do ta shptoj dot nga prgjegjsia q ka. Ort e fundit jan intensifikuar informacionet se po prgatitet arrestimi i Vangjush Dakos. Arrestimi duhet t ndodhej q kur doli dosja 339, q u kap n prgjimet pr t tjetrsuar votat e Durrsit. Mosarrestimi sht br nga Edi Rama pr kt ai flijoi edhe Fatmir Xhafn.

  do shqiptar e kupton q zgjidhja e problemit n kt vend vjen vetm me largimin e Edi Rams. Mund t flijoj edhe njerz t tjer t afrm t tij, por asgj nuk ndryshon n vendosmrin e opozits, vendi nuk mund t mbetet m peng i nj njeriu t kapur duke vjedhur votat.

  Rama duhet t largohet, kupa sht mbushur, mjaft sht mjaft. Ftoj ndrkombtart t mos gnjejn m veten, se nuk sht pun kok Gjushsh apo Sejdinsh, pasi Edi Rama duhet t largohet. Opozita do vazhdoj e vendosur deri n lirimin e Shqipris, drejtsis dhe partis socialiste”, tha Basha.

  Panorama

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,208
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Keto deklaratat e Lulit, jane vertet qesharake, presione, spiunime etj dhe perfundimi po ai i njejti, asgje nuk ndodh.
  Silence is golden.

 4. #4
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Emri: basha-2.jpg

Shikime: 168

Madhsia: 15.9 KB

  Kreu i PD-s Lulzim Basha sonte n nj deklarat urgjente pr mediat deklaroi se opozita nuk do t heq dor nga krkesat e saj dhe nuk pranon asnj manovr nga ana e mazhorancs.

  Basha paralajmroi se ka informacione q flasin se kto or mund t kryhet arrestimi i kreut t Bashkis s Durrsit, Vangjush Dako. Sipas Basha, kjo lvizje e kontrolluar e prokuroris vjen si reagim i Edi Rams pr akuzat pr vjedhje t votave. Por kreu i PD-s shtoi se kto manova nuk e shptojn Edi Ramn.

  “Dako do t arrestohet, madje duhet t ishe br shum koh m par, por kto lvizje nuk mund t shptojn Edi Ramn. Edi Rama t mos gnjej vetn, kjo nuk sht m pun koka e Gjushit, apo e Sejdinit, Edi Rama duhet t iki nj or e m par”,- deklaroi kreu i PD.

  Emri i Vangjush Dakos lidhet me prgjimet e “Dosjes 339” n Shijak, nga t cilt rezulton se kryebashkiaku i Durrsit ka komunikuar me persona me precedent penale pr t fituar zgjedhjet e fundit parlamentare. Prgjimet faktojn se votat jan bler nga parat e drogs dhe t krimit dhe kjo sht br me miratimin e zyrtarve t lart t Qeveris dhe Partis Socialiste.

  Emri i Dakos u zbulua pas operacionit q ish-ministri Fatmir Xhafaj bri n Shijak ku u arrestua banda e Avdylajve. Pjes e ktij operacioni duhet se ishte dhe vet kreu i bashkis s Durrsit, por ndrhyrja e tij dhe presioni ndaj Rams bn q kryeministri t largonte nga detyra ministrin e Brendshm. Me largimin e Xhafs hetimi ndaj dosjes 339 u harrua. Ndrkoh q pr opozitn prova e prgjimeve ishte fakti m i fort pr vjedhjen e zgjedhjeve.

  Pr shkak t ndjeshmrive q kjo shtje ka krijuar dhe t ndrkombtart, si dhe pas djegies s mandateve, Edi Rama ka menduar t bj nj hap pas. Si ka ndodhur dhe n raste t tjera, sa her q pushteti ndjehet i rrezikuar, kryeministri lshon nga rrethi i tij ata q jan m t akuzuar, edhe pse m hert i ka mbrojtur. Sot Vangjush Dako sht emri q prmendet n gjith dosjet pr vjedhjet e zgjedhjeve q opozita ka drguar jasht vendit, ndaj dhe kreu i qeveris e ka gati skemn pr t shptuar qeverin, duke dorzuar para drejtsis Vangjush Dakon.

  Tashm mbetet t shihet reagimi i kreut t Bashkis s Durrsit, nse do t pranoj t shkoj n burg i vetm pr t shptuar pushtetin e Rams, apo do t marr dhe t tjer me vete.

  Koha Jone
  Mos do te pakesohet varferia ne vend nga keto arrestime??? Perkundrazi racioni i nje te burgosuri sot eshte shume i leverdisshem. Shteti shpenzon me shume per keta se sa per "te mjeret". Ndersa ka familje qe jetojne ne mjerim. Ka media serioze dhe portale qe flasin per keto. Se shkoka ne burg dako e rama, u zgjidh problemi!!!!!!!!!! Si mundet ne kete varferi njerezit te mendojne per zgjdhjet dhe te mos blihen!!!!!!!! Ku ka demokraci me kete gjendje varferie, me nje minimum prej 300 lekesh ne dite??? Qiqra ne hell nderkombetaret dhe shqiptaret. Pa zhdukur verferine nuk ka "demokraci".
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 26-02-2019 m 06:29
  Duaje te afermin tend si veten

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Si bllof nuk eshte i keq sepse eshte nje deklarate qe terheq vemendjen...por duhet te shtonte Basha qe me arrestimin e Dakos duhet te dridhet me teper LSI e PD se sa PS...se mbas Dakos radhen e ka nje nga LSI dhe nje nga PD.
  Me arrestimin e Dakos mundet te thuhet qe bie dhe pakti Rui-Berisha per Meten president,pra fillon faza e luftes,dhe nga keto te sotmit asnje nuk e do luften...

 6. #6
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780
  Faleminderit
  192
  275 falenderime n 208 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Si bllof nuk eshte i keq sepse eshte nje deklarate qe terheq vemendjen...por duhet te shtonte Basha qe me arrestimin e Dakos duhet te dridhet me teper LSI e PD se sa PS...se mbas Dakos radhen e ka nje nga LSI dhe nje nga PD.
  Me arrestimin e Dakos mundet te thuhet qe bie dhe pakti Rui-Berisha per Meten president,pra fillon faza e luftes,dhe nga keto te sotmit asnje nuk e do luften...
  A c'jane ca keta....
  Jane lipoker te stazhinum...

  Kto do bejn te gjitha perpjekjet qe mos te hyme ne BE.
  Me kto lojerat primitive dun vetem me zgju instiktet parti-dashse tek poplli trimsylesh... Qe t'jen n'rregull per ca kohe...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  A c'jane ca keta....
  Jane lipoker te stazhinum...

  Kto do bejn te gjitha perpjekjet qe mos te hyme ne BE.
  Me kto lojerat primitive dun vetem me zgju instiktet parti-dashse tek poplli trimsylesh... Qe t'jen n'rregull per ca kohe...
  Per ate e bejne o Skender,me i fut her friken e her shpresen opinionit publik,dhe ne fakt kane te drejte se e kan bere monopol do gje,jan ata qe vendosin per do gje duke filluar nga pazaret e deri tek mashtrimet...

 8. #8
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780
  Faleminderit
  192
  275 falenderime n 208 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Serafim ku je?

  Sapo lexova qe Presidenti per t'miren e popllit esht gati te djege mandatin, dhe po te jet nevoja edhe te jape edhe jeten!!!

  Por i kishte ven ca kushte....
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Serafim ku je?

  Sapo lexova qe Presidenti per t'miren e popllit esht gati te djege mandatin, dhe po te jet nevoja edhe te jape edhe jeten!!!

  Por i kishte ven ca kushte....
  Na ka bere per te qare o Skender,na mallengjeu,na ka prekur ne shpirt me kete vetflijimin si president.

  Jeten ka dashur ta japi nja dy-tre here,eshte sakrifikuar per Shqiperine;njehere kur hapi depon e floririt dhe nje her tjere kur u kap me bllok ne dore,shpresojm qe kesaj radhe mos sakrifikohet duke ju futur thesarit te bankes.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  745
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  As Krieministri dhe as Presidenti nuk munden te hapin depot e thesarit te bankes ,,,,,,,,,,,eshte si te thuash Sudja krioji piramidat dhe vodhi leket e Shqiptareve


  Nuk besoj tek arrestimi i V Dakos ,,,,,per sa kohe punon ne perputhje me direktivat e PS dhe aleateve,,,,,,,,,,,,,,,,,, Brukselit dhe USA

  Mund te arrestohet ndonje bashkiak qe do guxoje t,ja ktheje pronat e bregdetit pronareve te ligjshem ,,,,,bregdeti i takon firmave nderkombetare,,,,,, of shore
  Ndryshuar pr her t fundit nga loni-loni : 22-03-2019 m 07:01
  Kina demokratike dhe Rusia komuniste diktatoriale G,Soros

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Besimi i juaj ne pamundesin e hapjes te depos se thesarit bazohet ne :

  1) Si presidenti dhe kryeministri jane burra te mire e te ndershem
  2) Si presidenti dhe kryeministri nuk dine se ku eshte depoja
  3) Si presidenti dhe kryeministri nuk kane precedent ne hapje te tilla
  4) E fundit: Shqiptaret nuk jane aq budallenj sa te kene nje president qe e ka hapur njehere depon e floririt...

  Per mendimin tim duhet te jete pika e fundit. Sa per Suden eshte e vertete qe nuk krijoji piramidat por ne kohen e saj Sudja si person vlente me teper se sa ministri i ekonomise.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  745
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Besimi i juaj ne pamundesin e hapjes te depos se thesarit bazohet ne :

  1) Si presidenti dhe kryeministri jane burra te mire e te ndershem
  2) Si presidenti dhe kryeministri nuk dine se ku eshte depoja
  3) Si presidenti dhe kryeministri nuk kane precedent ne hapje te tilla
  4) E fundit: Shqiptaret nuk jane aq budallenj sa te kene nje president qe e ka hapur njehere depon e floririt...

  Per mendimin tim duhet te jete pika e fundit. Sa per Suden eshte e vertete qe nuk krijoji piramidat por ne kohen e saj Sudja si person vlente me teper se sa ministri i ekonomise.


  Hapja e depove te thesarit ashte ba nga seksere dhe bandite te mbeshtetun nga qendra nderkombetare,,,,ashtu sikurse edhe piramidat financiare

  Politikanet jone thjeshtew viktima ose rekrute te cilet jone peng te korrupsionit te detyrum ose te vesit ,,,,,,,,,te cilet kercenohen me telefonata nga ambasadat sa here refuzojne ndonje ligj ne parlament i cili asht kundershtim me interesat popullates shqiptare ( sic ishte rasti i mbetjeve toxsike etj etj etj )

  Rasti i Adriatik Llalles ,,,,,,,,,,,tregon kjarte sesa te pavarun jone shtetformuesit e Republikes Bananeve
  Kina demokratike dhe Rusia komuniste diktatoriale G,Soros

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Kemi 30 vjet qe e shtyme me teori "futja kot" jo eku i bardhe e jo fajin e kan te tjeret. Per Llallen ke emer dhe mbiemer se kush e ka vene,nuk eshte se e vendosen alient e huaj.Ti si rast a shembull duhet te maresh Ramush Haradinaj,qe ka gjithe boten kunder dhe vazhdon te qendroj ne qeveri...
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 23-03-2019 m 17:37

 14. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  skender76 (24-03-2019)

 15. #14
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780
  Faleminderit
  192
  275 falenderime n 208 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Hemo, si u be puna e Dakos?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  745
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 8 postime

  Pr: Lulzim Basha: Po prgatitet arrestimi i kryebashkiakut Dako. Edhe Edi Rama pas tij

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Hemo, si u be puna e Dakos?


  ,,,,,,,,,,,,, pergjigjen t,a ktheu ambasadorja e legates USA ne Tirane

  Trimi i mire me shoke shume ,,,,keshilloje ambasadorja qeverine e Rames

  ,,,,,,,qe deshifrohet BASHKPUNTORET e Rames nuk preken
  Kina demokratike dhe Rusia komuniste diktatoriale G,Soros

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •