Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Lali Eri si Neroni i Roms, vr flak e ngul kulla

  Nga Boldnews.al

  I plotfuqishmi Erion Veliaj q se ndan lopatn nga dora, ka ndryshuar strategjin e zhvillimit pr Tiran, nga projekti mbill nj pem ka kaluar n: Ngul nj kull. Aty pran zons me dy objekte kulturore t mbrojtura, Xhamis s Ethem Beut dhe Sahatit, Lali Eri ka vendosur t ngrej nj kull, 24 kate.

  Gjithka nisi pas nj zjarri t rn n mes t dits dy jav m par, me djegien e bar sahatit, pronart pretendent t s cilit jan ende n proces gjyqi. Lali Eri shijonte flakt si Neroni n Romn e lasht dhe nn pirgun e thngjijve, sot po hidhen themelet e nj kulle t madhe.

  Ngjashmrit mes Perendorit famzi Neronit t Roms dhe Lali Erit, lidhen n disa pika. Pasioni i Neronit pr garat me karroca dhe pr teatrin ishte i madh, ndrsa Lali ka pasion garat me biikleta, bojatisjen e qytetit, apo shfaqjen do dit n media, ndrsa tifozllkun pr teatrin e lidh kryesisht me shembjen e atij ekzistues dhe ngritjen e nj t riu, gjithnj me kulla prbri.

  Edhe Neroni fort i ri erdhi n pushtet, me shum prentime e pretendime, por do mbahet mend pr djegien e Roms pr t shkaktuar konflikt civil. Lali sht m sqimatar, askush mos guxoj t mendoj se Lali sht piroman i lindur. Jo, ai sht fans i do djegie me qllim ngritjen e kullave.

  Kryebashkiaku krkon nj tok truall dhe kur nuk ka shesh t lir, ai i v flakn, ditn apo natn, sipas kohs q kan xhelatt e trashgimis kulturore. Tymi i dal edhe nga mandatet e djegura t deputetve t opozits i ka dhn lehtsi edhe m shum Lali Erit pr t ndrtuar botn e tij reale me kulla e beton.

  Projekti kishte te paktn nj vit q qarkullonte, por n bashki punt kan radh Fillimisht duhej hartuar nj ligj i veant q kompanis private Fusha sh.p.k ti jepej leje pr shtat kulla bri Teatrit Kombtar. Kaq nuk mjafton, prap krkon kulla n nj nga zonat m t mira t Tirans dhe kt her e arriti me zjarr.

  Kryetari q martohet nj her, por bn dy dasma dhe djeg dy her shamin e beqarit, sht vizionar, koha sht e gjitha e tij, askush nuk e kundrshton, edhe ather kur ngrohet nga flakt q i hap rrug ndrtimit t objekteve shumkatshe
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Lali Eri si Neroni i Roms, vr flak e ngul kulla

  I ka qef Erion Veliaj keto pislliqet,vdes te mashtroj pak popullin,dhe nuk eshte per tu habitur sikur kjo venia e zjarrit te jete vet si ide e Erionit.

  Ku dreqin do te ndertojne kete kulle,nuk ka as vend qe mundet te ndertohet nje kulle e tille,le qe pastaj do mbuloj komplet sahatin....Do behet si ai pallati qe eshte bere perball Drinit,qe sa her qe ben fotografi bustin e Skenderbeut (nga ana Bankes) te del ndonjeri ne ballkon qe po nder breket.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Lali Eri si Neroni i Roms, vr flak e ngul kulla

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  I ka qef Erion Veliaj keto pislliqet,vdes te mashtroj pak popullin,dhe nuk eshte per tu habitur sikur kjo venia e zjarrit te jete vet si ide e Erionit.

  Ku dreqin do te ndertojne kete kulle,nuk ka as vend qe mundet te ndertohet nje kulle e tille,le qe pastaj do mbuloj komplet sahatin....Do behet si ai pallati qe eshte bere perball Drinit,qe sa her qe ben fotografi bustin e Skenderbeut (nga ana Bankes) te del ndonjeri ne ballkon qe po nder breket.
  Me i ik fat del dhe nonjona tu nder tangat me sutjenat..
  Eshte bo Tirona si Kandahari edhe noi fshat i humbur ne azi duhet te jete me i restrukturuar.
  Gjithe ne brezi para 90-es, do themi 'Tirana, na ishte njehere'..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Lali Eri si Neroni i Roms, vr flak e ngul kulla

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Me i ik fat del dhe nonjona tu nder tangat me sutjenat..
  Eshte bo Tirona si Kandahari edhe noi fshat i humbur ne azi duhet te jete me i restrukturuar.
  Gjithe ne brezi para 90-es, do themi 'Tirana, na ishte njehere'..
  Dali nonjona duke nder tangat ja bo edhe hallall por me shum propabilitet te del kokrra e katunarit duke ndrer penevreket...

  Me ter men qe eshte bo si Kandahari,ku nuk ka edhe nje njeri qe te ket nje plan urbanistik per ate qytet.Jo vetem nga ana e memorjes a te mbrojtjes por edhe ndonje qe te mendoj qe qyteti ne radhe te pare eshte publik,eshte i te gjitheve,nuk eshte vetem i kujt i ve zjarrin a shkaterron per te ndertuar kulla.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •