Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 27 prej 27
 1. #21
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Protesta a opozits, Basha: Kym parlamentin e krimit, jemi n krah t qytetarve t thjesht!

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Pyetja jote eshte shume me vend. Problemi me ata qe e "mbeshtesin protesten" me fjale e nuk dalin te protestojne, eshte se ata e presin qe ndryshimin t'ua sjelli politika, opozita, Basha, Filani, Fisteku, Amerika, Evropa, bota. Nuk e kuptojne qe Rama po u shkaterron jo vendin, po u shkaterron familjen.

  Ne proteste kish dale edhe nje socialist qe i dha voten Rames. Ka pune te mire ne Tirane. Ben nje jete me te mire se 90% e shqiptareve fale punes e te ardhurave. Kur nje tjeter socialist qe punon per te e pa ne proteste, e pyeti:

  - Te me kishin thene qe ti kishe dale te protestoje nuk do ta kisha besuar. Po tani qe te poqa vete ne proteste prape nuk nuk arrij ta besoj qe ti ke dale te protestosh.

  - Perse habitesh? - ia kthen socialisti.

  - Ti ke biznes, pune, jeton si mbret. Une e di shume mire qe ti je socialist.

  - Po, ashtu eshte.

  - Pse ke dale ne proteste atehere?

  - Te dy femijet e mi jane ne gjimnaz. As djali dhe as vajza nuk duan te vazhdojne shkollen ketu. Duan te ikin prej ketej sic po ikin gjithe shoket e shoqet e tyre.

  - Ti ke para t'iu japesh edhe shkolle jashte!

  - Nuk eshte puna tek paraja. Eshte puna se une e time shoqe do te ngelemi si qyqe ne Tirane. Nuk kane per tu kthyer me ne kete vend...

  Albo
  Edhe une e kam mbeshtet protesten, jo vetem kete, por edhe protesta te tjera, si ajo e Teatrit, apo te organizuara nga grupime te ndryshme ne te kaluaren.
  Ndoshta per momentin e perballoj mire jetesen, ndonese dikur benim qejf dhe kursime pak me shume, me te njejten rroge.
  Mirepo shendetesia, arsimi, cilesia ajrit, gjykatat (qe mos ja paft kush deren), etj, jane te degraduara, gati gati jo funksionale.
  Ndaj gjykoj qe duke ushtruar presion ndaj do qeverie dhe duke patur rrotacione sa me te shpeshta edhe ne vitet qe do vijne, do kemi shprese qe kjo klase politike do pastrohet.
  Sigurisht qe nese ndodh eshte nje proes i gjate e do marri jo pak, por shume kohe..

  PS: Per momentin, Rama eshte nje e keqe qe duhet shkulur, e rradhen do e kene ata mbas tij!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Protesta a opozits, Basha: Kym parlamentin e krimit, jemi n krah t qytetarve t thjesht!

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Mos i thuj ashtu Albos...

  ......

  Albo, esht e vertete qe Basha ka merita, edhe qe po paguan koston e betejes per dekrimilazimin....
  Por, por, asgje nuk e justifikon "tradhtine" e cadres...

  ......

  Sero i dogjen mandatet derrokratet?
  Bravo u qofte!!!

  Hajde ishalla u mushet menja edhe ktyne sucialistave te djegin mandatet!

  Qe keshtu bashke si jane te digjen e te pervlohen ne ferr...
  Pse thuaj qe nuk e di Albo qe shoku Basha shitet per dy lek !
  Do ta shikosh edhe kesaj radhe qe me "pak pazar" (te bere nga shoku Sali) do ta harrojne dhe djegjen e mandateve. Pak fare duhet,nja dy tre tendera e dy tre bashki.

 3. #23
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  Pr: Protesta a opozits, Basha: Kym parlamentin e krimit, jemi n krah t qytetarve t thjesht!

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Pse thuaj qe nuk e di Albo qe shoku Basha shitet per dy lek !
  Do ta shikosh edhe kesaj radhe qe me "pak pazar" (te bere nga shoku Sali) do ta harrojne dhe djegjen e mandateve. Pak fare duhet,nja dy tre tendera e dy tre bashki.
  Serafimo,

  E ke vene re qe gjithe partite opozitare jane bashkuar e dalin ne nje krah e ne nje rresht me Bashen?
  E ke vene re qe numrat e njerezve ne keto protesta jane te tilla qe ne shesh nuk kane dale vetem "demokratet" por edhe shume "socialiste" apo te majte, qe ia kane dhene voten Rames ne te kaluaren?

  Eshte ceshtje kohe per ata pak socialiste me mend qe kane ngelur ne PS, qe te kuptojne qe Rama u ka marre peng partine. Do te degjosh zerat e socialisteve te kerkojne largimin e Rames me fort se zerat e Bashes e Berishes.

  E keqja ne Shqiperi ka fytyren e Edi Rames. Ai nuk perfaqeson nje njeri apo politikan, ai perfaqeson sekserin e krimit te organizuar ne ate vend, te cilet i futi ne politike e parlament, e te cileve po u ofron imunitetin ndaj ligjit. Ai kriminalizoi politiken, ai kriminalizoi gjithe institucionet kushtetuese te vendit, ai kriminalizoi gjithe shoqerine shqiptare duke e kthyer gjithe Shqiperine ne Lazarat.

  Prit, prit se nuk ke pare gje akoma... po flejte me ate mendje, ke per tu cuditur e shokuar shume me ato qe do te rrjedhin me pas. Nese Rama zgjedh perplasjen me njerezit ne rruge, fati i tij eshte ai i Haxhi Qamilit tek Ura e Lanes ne Tirane.

  Albo

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Protesta a opozits, Basha: Kym parlamentin e krimit, jemi n krah t qytetarve t thjesht!

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Serafimo,

  E ke vene re qe gjithe partite opozitare jane bashkuar e dalin ne nje krah e ne nje rresht me Bashen?
  E ke vene re qe numrat e njerezve ne keto protesta jane te tilla qe ne shesh nuk kane dale vetem "demokratet" por edhe shume "socialiste" apo te majte, qe ia kane dhene voten Rames ne te kaluaren?

  Eshte ceshtje kohe per ata pak socialiste me mend qe kane ngelur ne PS, qe te kuptojne qe Rama u ka marre peng partine. Do te degjosh zerat e socialisteve te kerkojne largimin e Rames me fort se zerat e Bashes e Berishes.

  E keqja ne Shqiperi ka fytyren e Edi Rames. Ai nuk perfaqeson nje njeri apo politikan, ai perfaqeson sekserin e krimit te organizuar ne ate vend, te cilet i futi ne politike e parlament, e te cileve po u ofron imunitetin ndaj ligjit. Ai kriminalizoi politiken, ai kriminalizoi gjithe institucionet kushtetuese te vendit, ai kriminalizoi gjithe shoqerine shqiptare duke e kthyer gjithe Shqiperine ne Lazarat.

  Prit, prit se nuk ke pare gje akoma... po flejte me ate mendje, ke per tu cuditur e shokuar shume me ato qe do te rrjedhin me pas. Nese Rama zgjedh perplasjen me njerezit ne rruge, fati i tij eshte ai i Haxhi Qamilit tek Ura e Lanes ne Tirane.

  Albo
  Rama e ka zgjedhur me kohe perplasjen me njerezit,po per fat te keq te shqiptareve nuk e ka lene PD te perplaset me njerezit. Aman,se vetem Bashen si revolcionar nuk imagjinohet dot...
  Edhe kjo pune eshte si "adra" me ca miliona, dy tre drejtori dhe Meten president edhe kjo pune do zgjidhet.

 5. #25
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  Pr: Protesta a opozits, Basha: Kym parlamentin e krimit, jemi n krah t qytetarve t thjesht!

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Albo, te jete deri ketu ne kemi hyre ne evrope, por nuk jane te gjithe si ky socialisti qe i do femijet te lidhur pas vetes. Ka familje qe s`arrijne 3 vafte zoteri. Kudo ne evrope dhe amerike nuk rrojne bashke me femijet, apo jo? C`ka bere kjo klase politike per sa rrojne me 500 leke ne dite, jane 28 vjet, (pa leri ti keta socialistet biznesmene qe shkruan)!!!!!!! E di ti sa eshte pasuria e politikaneve (nga e majta ne te djathte????), shiko vetem pallatin e liderit te djathte qe perfitoi shperblimin prej 12 milion euro..., kur masa e familjeve s`arrijne dot muajin. Na qenkan vene ne krahe te qytetareve keta!!!!! Cfare hipokrizie thjesht per karriket dhe parate e tyre. Cfrytezojne naivitetin e njerezve qe i ndjekin. Po mire ja bejne ketij populli qe i voton
  Nese nuk te pelqen alternativa e opozites, dil ne kunderproteste ndaj saj, ne mbeshtetje te Qeverise Rama. Dhe shiko se si ata fukarenjte qe nuk ngopin dot barkun me buke, do te vdesin nga uria e do t'ia heqin vetes. Shiko edhe si gjithe rinine e shoqerine rreth teje qe e braktis ate vend ne mase. Si tha Ajnshtajni, cili eshte perfuzimi i budallallekut? Te besh te njejtin eksperiemnt te deshtuar ne menyre te perseritur, dhe te presesh nje rezultat me te mire. Pas pese vjetesh ne pushtet, Rama deshtoi totalisht.

  Ka edhe budallenj te pandreqshem ne kete bote qe nuk mesojne as kur vuajne ne kurrizin e tyre pasojat e keqqeverisjes.

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 25-02-2019 m 14:05

 6. #26
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,145
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  Pr: Protesta a opozits, Basha: Kym parlamentin e krimit, jemi n krah t qytetarve t thjesht!

  Lubonja: Lvizje demokratike shpton shqiptart! Ndrkombtart, pjes e problemit

  Analisti Fatos Lubonja ka komentuar aktualitetin politik n vend si dhe djegien e mandateve nga opozita. Lubonja u shpreh se problemet e shqiptarve duhet ti zgjedhin vet shqiptart me levizje demokratike dhe jo ndrkombtart.

  “Rrugdaljet mund t jen t shumta. Varet ku na nxjerr dalja. Daljet jan t ndryshme. T tjera dalje mendon kryeministri, t tjera opozita dhe t tjera qytetart. Rrugdalja do t thot rikthim n normalitet. shtja e rrugdaljes sht pak komplekse. Gjykimi q kam un pr ndrkombtart besoj e ata jan m t lumtur pr status quon. Un i konsideroj si pjes e problemit m shum sesa e zgjidhjes.

  Zgjidhjen duhet ta gjejm vet. Turqia, Polonia ka probleme, por nuk u bjn thirrje ndrkombtarve. Ne kemi gjithmon kt defekte se themi Amerika, por ka shum Amerika. Ka Amerik t Trump t Clinton etj. Ashtu sht edhe Evropa me shum faqe. Shqipria sht ende nn sundimin e establishmentit t vjetr. Brukseli sht identifikuar si establishment i vjetr. Shqipria prdor narrativn e tranzicionit drejt Evrops. Ne na thon keni br ca hapa, por duhet t bni m shum. Un mendoj se nuk kemi br hapa para”- tha Lubonja ne nje lidhje direkte me emisionin “Opinion” ne News 24.

  I pyetur se si do shkoj situtat poltike mes palve nse do ket luft pa kompromis apo nj pik takimi mes palve, Lubonja u shpreh se m shum mundsi mund t ndodh e dyta.

  “Ka m shum mundsi q mund t arrihet nj pik takimi mes palve, por varet me far rrethanash dhe kushtesh. far do fitoj njra pal dhe pala tjetr. Por nuk prjashtohen edhe skenar m t vshtir si sht skenari q Rama t vazhdoj n rrugn e partis shtet dhe partis e tjera t mbeten jasht sistemit. Nuk dim nse mund t lind gj e re apo jo sepse edhe nse lind ndonj gj e re sht destinuar t vdes. Nga Lvizjet mund t pritet vetm dika q mund t jet m konsistente dhe qe t jet m e fort. Jemi n nj krcim n errsir q nuk e dim ku do bien kmbt. Un jam skeptik se mund t na shptojn ndrkombtart. Duhet t shptojm vetveten me lvizje demokratike”- tha Lubonja.

  Sipas Lubonjs dhuna q ndodhi n protest, pati efekte sepse trhoqi vmendjen e ndrkombtarve dhe se Ramn do ta destabilizonte nj heqje e mbshtetjes s ndrkombtarve.

  “Dhuna q u ushtrua pati nj efekt se trhoqi proxhektor se far po ndodh n shtpi. Shqiptart hert ose von do t shprthejn. Ramn do ta destabilizonte nj heqje e mbshtetjes s ndrkombtarve. Ai po mundohet q kjo t mos ndodh. Rama e donte opozitn si fasad, por vendimmarrjet e tij kan qen t njanshme. Kriza sht nj kriz imazhi e Shqipris q nuk e dim se sa mund ta turprojn Ramn. Por ai nuk e njeh turpin. Kemi rastin e Astirit. Ai hoqi nja 7 ministra pr t treguar q un jam i ndjeshm. Ai bn operacione fasad”- tha Lubonja.

  Syri

 7. #27
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,107
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Protesta a opozits, Basha: Kym parlamentin e krimit, jemi n krah t qytetarve t thjesht!

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Nese nuk te pelqen alternativa e opozites, dil ne kunderproteste ndaj saj, ne mbeshtetje te Qeverise Rama. Dhe shiko se si ata fukarenjte qe nuk ngopin dot barkun me buke, do te vdesin nga uria e do t'ia heqin vetes. Shiko edhe si gjithe rinine e shoqerine rreth teje qe e braktis ate vend ne mase. Si tha Ajnshtajni, cili eshte perfuzimi i budallallekut? Te besh te njejtin eksperiemnt te deshtuar ne menyre te perseritur, dhe te presesh nje rezultat me te mire. Pas pese vjetesh ne pushtet, Rama deshtoi totalisht.

  Ka edhe budallenj te pandreqshem ne kete bote qe nuk mesojne as kur vuajne ne kurrizin e tyre pasojat e keqqeverisjes.

  Albo
  Ta thashe edhe nje here se nuk jam pro rames, jam kunder sistemit, klases politike, qe e keqperdor dhe abuzon ne menyre te llahtarshme. Ky eshte eksperimenti i deshtuar, pra, sistemi i keqperdorur nga politikanet per 28 vjet. Nuk e di per cilet "budallenj" e ke fjalen, shpresoj mos e kesh per mua i nderuar. Sidoqofte, ti e di mire se duhet te kthej faqen tjeter, ne kete rast, nisur nga besimi im (dhe yti). Duket qe nuk e je i qarte per situaten aktuale ne keto 28 vjet, pasi nuk jep gjendjen e sakte. Nuk them per zgjidhjen se ajo eshte e veshtire. Ideja jote pro bashes ne te gjitha menyrat eshte pjese e asaj qe thua ti, pra te kthehet ne bumerang, sepse eshte pjese e problemit 28 vjecar, jo zgjidhja. Tifozlleku ne politike eshte fatkeqesi. Une nuk jam tifoz, sepse kam llogjiken dhe i shoh gjerat realisht. Nuk pres pra gje te mire nga keta qe drejtojne, e kam sqaruar qarte qendrimin tim. Besoj se ne kete rast nuk jam pjese e budallallekut. Nuk po shtoj me shume. (mos gjykoni qe te mos gjykoheni).
  Duaje te afermin tend si veten

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •