Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,143
  Faleminderit
  81
  793 falenderime n 648 postime

  Sondazhi: Papunsia shqetsim kryesor, 60% e t rinjve duan t ikin nga vendi

  Emri: kursim.jpg

Shikime: 23

Madhsia: 21.2 KB

  M shum se gjysma e qytetarve shqiptar nuk arrijn t kursejn asgj nga t ardhurat mujore.

  N kt prfundim ka dal nj sondazh i zhvilluar nga Qendra Shqiptare pr Qeverisje t Mir n disa qytete t vendit, i mbshtetur nga fondacioni Konrad Adenauer.

  Ndrkoh q shqetsimet kryesore t qytetarve jan papunsia, mungesa e perspektivs pr t gjetur nj vend pune dhe korrupsioni.

  Sipas drejtuesit t Fondacionit Konrad Adenauer, shqetsim sht se rritjen ekonomike t pasqyruar nga qeveria, nuk e prek askush n realitet.

  Sondazhet jan zhvilluar n vitit 2018, t ndara n dy pjes, nj n muajin Qershor dhe nj n muajin Dhjetor, t prqendruara n qendrat urbane.

  Nga t dhnat rezulton gjithashtu se mbi 60 pr qind e popullsis s re krkon t largohet, ndrsa 30.5 pr qind kan br nj aplikim pr tu transferuar jasht vendit.

  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,143
  Faleminderit
  81
  793 falenderime n 648 postime

  Pr: Sondazhi: Papunsia shqetsim kryesor, 60% e t rinjve duan t ikin nga vendi

  Intelektualet, njerezit e ndershem e puntore, te rinjte, te gjithe ikin nga Shqiperia ne kerkim te nje jete me te mire larg atij vendi.

  Kurse kriminelet, trafikantet, burgaxhinjte, vijne ne Shqiperi per tu bere deputete te Edi Rames!

  Albo

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  172
  117 falenderime n 104 postime

  Pr: Sondazhi: Papunsia shqetsim kryesor, 60% e t rinjve duan t ikin nga vendi

  Nje gje eshte e sigurte qe rinia ska asnje shprese ne ate vend, ku cdo dite e me shume kerkojne te ikin nga vendi.

  Eshte e peshtire te mallkosh vendin tend cdo dite vetem e vetem sepse politika eshte e tille vetem ne funksion te xhepit te saj!
  Silence is golden.

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •