Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 27
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t turpshm

  Pas reagimit t disa ambasadave t huaja t akredituara n Tiran, t cilat bn apel pr mbrojtje t prons publike, ka ardhur edhe reagimi i gazetarit dhe analistit Neritan Sejaminit.

  Ky i fundit, e cilson t turpshm reagimin e diplomatve t huaj n vendin ton, t cilt sipas tij, bjn thirrje pr mbrojtjen e prons publike, pra t krpudhs, dhe jo pr mbrojtjen e liris, t drejtave t njeriut, demokracis.

  sht qesharake t shikosh nivelin e turpshm ku kan prfunduar ambasadort perndimor n Tiran: bjn thirrje pr mbrojtjen e prons publike, pra t krpudhs, dhe jo pr mbrojtjen e liris, t drejtave t njeriut, demokracis; flasin pr rrezikun q i vjen vendit nga prishja e krpudhs, ndrkoh q heshtin prej vitesh, pa belbzuar qoft edhe nj fjal, pr rrezikun q i vjen Shqipris, po edhe vendeve t tyre, nga kapja e shtetit prej krimit dhe korrupsionit marramends.

  Shqiptart nuk duhet ti marrin ata seriozisht, sikurse, pr t keqen e tyre, morn seriozisht dy manipulatort e vegjl Vlahutin dhe Lu. Shqiptart duhet t marrin seriozisht veten e tyre, lirin dhe dinjitetin e tyre, dhe t drejtn pr t vendosur vet se far qeverie duan, shkruan Sejamini n reagimin e tij.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Akoma me Lun dhe Vllahutinin meren shqiptaret ! Duket sikur Edi Ramen e solli Luja me Vllahutinin kur ne te vertete e solli Berisha me Meten.Dhe jo vetem e sollen,por jane dhe ata qe e mbajne ne pushtet.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Nj sqarim i vogel pr ata q pan dhun n protest...

  Nga Bledian Koka -

  Protesta m masive dhe m paqsore n 30 vitet fundit sht regjistruar kt t shtun n Shqipri. Nje popull i provokuar, duroi deri n nenshtrim provokimet e panumrta t nj policie aspak ne krye te detyrs dhe t nj qeverie t turravrapur pr t’iu fshehur protestn n hambarin e vet t votave.

  A bukur shum pr bes.

  Nj vzhgues i holl, qoft ky edhe ndrkombtar fjala vjen duhet t ishte ndjer i neveritur pr reagimin e nj “shtetari” q pasi braktis institucionin e rndsis s veant n mshirn e mijra protestuesve, del dhe i krkon falje nj artisti anonim pr nj krpudhn.

  Protestues-qytetar t ktij vendi q kan gjith t drejtn legjitime ta djegin e ta shkrumbojn “kuplaran” e flliqsive m t ulta ligjore dhe humane po t doni, q n 6 vitet e fundit ia kan shtrnguar lakun mnt deri n kputjen e zverkut. Dhe prap ata nuk e bn kt. Mos m thoni q streha me neona dhe krpudha jan objekte t rndsis s vecant se do qesh.

  Keqardhje vetm pr pemn, pr at po. Ndrkombtart reaguan njzri kur banort e Unazs s Re dogjn pak mermerin e shkallve t kryeministris, por besomni po t kishte qen shtpia ime ajo q do t rrezikonte t shembej nga babzia e Edi Rams pa shpagim, un vet do i isha ngjitur n zyr atij sot me shishe benzine.

  Ndrkombtart pan dhunn q mendonin se do t kishte, por jam i sigurt q me prfundimin e protests ata mund t jet duke kafshuar buzt me reagimet e nxituara q bn ndaj protests. Por nse ajo q pan ata ishte dhun, po ajo q bri Edi Rama kto 4 ditt e fundit e deri sot gjat protests far ishte.

  far emri i vn ndrkombtart deklaratave t Policis s Shtetit t para katr ditve kur predikonte dhun nga element me rekorde kriminale q ajo i dinte, por ia thoshte popullit t kishte kujdes se helbete. Po ndrkombtart si e lexuan bllokimin e autostrads 2 dit para protests me pretekstin e vendosjes s pusetave, vetm 2 jav pasi ARRSH gjoja e kishte zgjidhur problemin tek mbikalimi i Rinasit?

  A nuk ishte provokim q Edi Rama urdhroi me pay-roll n dor t gjith administratn shtetrore t shtegtone n ditn e vet t pushimit drejt Vlors, me qllim q ai t ngulej si shkop ne Sheshin e Flamurit? A e din kta ndrkombtar se far kan br protestuesit e Edi Rams n 21 Janar t 2011-s? A e din ata se 300 persona t droguar kan sulmuar pr mse 5 or jo selin e qeveris, por vetm forcat e policis me tulla, gur, e shkopinj.

  E vetmja dhun q policia psoi sot, padiskutim q ishte momenti kur antart e forumit rinor t PD-s iu dhuruan lule. N kmbim ajo q u pa ishte prdorimi jasht do kriteri i gazit lotsjells nga ana policis ndaj protestuesve paqsor, po ksaj far emri i vendosin ndrkombtart? Dika m shum gaz se sot n Shqipri, fakt sht se ka prdorur vetm Bashar Al-Asad 1 vit m par ndaj popullit t vet. Por nse ndrkombtart thon se sot n bulevardin Dshmort e Kombit kishte dhun, ka shum shqiptare t arsyeshm q mendojn se ajo sotmja ndoshta nuk ishte aq duhet.

  Kshtuq..., kismet t Enjten...

  SYRI.net
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Akoma me Lun dhe Vllahutinin meren shqiptaret ! Duket sikur Edi Ramen e solli Luja me Vllahutinin kur ne te vertete e solli Berisha me Meten.Dhe jo vetem e sollen,por jane dhe ata qe e mbajne ne pushtet.

  Padiskutim qe keq qeverisja e Berishes solli Ramen ne pushtet.
  Por nderkombetaret ben lajmin e dites sot:
  Edhe proteste e dhunshme dhe vandale, por pa asnje force rendi te plagosur?!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Padiskutim qe keq qeverisja e Berishes solli Ramen ne pushtet.
  Por nderkombetaret ben lajmin e dites sot:
  Edhe proteste e dhunshme dhe vandale, por pa asnje force rendi te plagosur?!

  Personalisht pashe vetem disa fragmente dhe lexova vetem shtypin italian ku titujt ishin "sulm kunder pallatit te qeverise" dhe "kaos apo rremuje ne Shqiperi"...

  Tani,se pse nuk pati asnje force rendi te plagosur,do ishte mire qe te mos akuzohej as qeveria dhe as nderkombetaret,si llogjike...Se ndryshe del qe nderkombetaret paskan qene te njeanshem,dhunes duhet ti shtonin dhe meriten e qeverise qe evitoj perplasjen me protestuesit... Gjithmon keto diskutimet e PD per ndekombetaret te japin idene e autogolit,te pakten si parim a arsyetim.

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Personalisht pashe vetem disa fragmente dhe lexova vetem shtypin italian ku titujt ishin "sulm kunder pallatit te qeverise" dhe "kaos apo rremuje ne Shqiperi"...

  Tani,se pse nuk pati asnje force rendi te plagosur,do ishte mire qe te mos akuzohej as qeveria dhe as nderkombetaret,si llogjike...Se ndryshe del qe nderkombetaret paskan qene te njeanshem,dhunes duhet ti shtonin dhe meriten e qeverise qe evitoj perplasjen me protestuesit... Gjithmon keto diskutimet e PD per ndekombetaret te japin idene e autogolit,te pakten si parim a arsyetim.
  Kjo puna e dhunes mendoj se eshte diskutim i pavlere. Me gjithe keto padrejtesi qe ndodhin, deri tek prishja e shtepive, populli duhet ta kishte djeg Tiranen. Madje po te isha organizator do i nxisja te protestonin shume me eger.

  Sa per nderkombetaret, nuk i merr njeri seriozisht, sepse jane shpeshhere vetem zgjatimi i qeverise. Te flasesh per akte vandale, kur shkaterrohet kerpudha, eshte qesharake. Aq me teper qe gjate gjithe kohes se protestes, policia provokoj me nje gaz shume te rende kimik dhe turma nuk u irritua.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Te mos kish qene thirrja e nderkombetareve sot do ishim si ne 97`, do pushtonin K/ministrine dhe rrezik do merrnin armet nje pjese, rrumpalle pra, T`i jemi mirenjohes BE, SHBA dhe OSBE!
  Duaje te afermin tend si veten

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Kjo puna e dhunes mendoj se eshte diskutim i pavlere. Me gjithe keto padrejtesi qe ndodhin, deri tek prishja e shtepive, populli duhet ta kishte djeg Tiranen. Madje po te isha organizator do i nxisja te protestonin shume me eger.

  Sa per nderkombetaret, nuk i merr njeri seriozisht, sepse jane shpeshhere vetem zgjatimi i qeverise. Te flasesh per akte vandale, kur shkaterrohet kerpudha, eshte qesharake. Aq me teper qe gjate gjithe kohes se protestes, policia provokoj me nje gaz shume te rende kimik dhe turma nuk u irritua.
  Hiqni dore nga kjo "psikopatia kolektive" ku per do gje fajin e kane nderkombetaret,se po kthehet ne model budallalliku. Njeri nga opozita thote "mos i degjoni nderkombetaret kur flasin",ndersa tjetri po prap nga opozita thote "pse nuk flasin nderkombetaret"!

  Jo per gje,por edhe PD me LSI e PS,kane prishur nje hale lek vetem per keta nderkombetaret ! Te flasin,apo te mos flasin ? Apo te flasin duke heshtur dhe te heshtin duke folur....

 9. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Hiqni dore nga kjo "psikopatia kolektive" ku per do gje fajin e kane nderkombetaret,se po kthehet ne model budallalliku. Njeri nga opozita thote "mos i degjoni nderkombetaret kur flasin",ndersa tjetri po prap nga opozita thote "pse nuk flasin nderkombetaret"!

  Jo per gje,por edhe PD me LSI e PS,kane prishur nje hale lek vetem per keta nderkombetaret ! Te flasin,apo te mos flasin ? Apo te flasin duke heshtur dhe te heshtin duke folur....
  E drejta e secilit te mendoj sipas arsyetimit personal, apo jo? Mund te jete e drejte ose jo.

  Shiko, sot ne ndodhi ketu ku jemi, jo prej nderkombetareve dhe as prej krimineleve dhe trafikanteve. Fajin e kemi ne si popull sebashku me klasen politike.
  Ama sikunder kritikojme gomarlleqet e politikaneve, kemi te drejte te kritikojme edhe gomarlleqet e nderkombetareve...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  E drejta e secilit te mendoj sipas arsyetimit personal, apo jo? Mund te jete e drejte ose jo.

  Shiko, sot ne ndodhi ketu ku jemi, jo prej nderkombetareve dhe as prej krimineleve dhe trafikanteve. Fajin e kemi ne si popull sebashku me klasen politike.
  Ama sikunder kritikojme gomarlleqet e politikaneve, kemi te drejte te kritikojme edhe gomarlleqet e nderkombetareve...
  Nuk diskutohet qe secili duhet te mendoj e arsyetoj simbas deshires etj etj...Por nuk ka asnje arsyetim llogjik qe per do deshtim opozitar te akuzohen nderkombetaret.
  Po behet nje justifikim koti,ku fajin nuk e ka Berisha,Basha dhe Meta por nderkombetaret.

 11. #11
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Nuk diskutohet qe secili duhet te mendoj e arsyetoj simbas deshires etj etj...Por nuk ka asnje arsyetim llogjik qe per do deshtim opozitar te akuzohen nderkombetaret.
  Po behet nje justifikim koti,ku fajin nuk e ka Berisha,Basha dhe Meta por nderkombetaret.
  Se kuptoj ku e shef ti justifikimin.
  Psh, reforma ne drejtesi, nje investim kryekeput nderkombetar, eshte sot nje deshtim.
  Por edhe pa nderkombetaret, asgje me e mire s’do ishte bere.
  Fakti qe njerezit akoma s’kane kuptuar, eshte se do dobi nuk vjen vetem nga nderkombetaret. Dhe do lloj brokulle qe kepusin nderkombetaret, s’ka perse te shitet si pasazh hyjnor nga Bibla apo Kurani..
  Me nje arsyetim llogjik, do duhej te kritikonim te tant (ne rradhe te pare) por edhe nderkombetaret kur ja fusin kot.
  Mirepo kur arsyen do ta perdoresh sipas deshires, atehere gjen justifikime bajate me Krpudha si godina institucionesh..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 12. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Koment epik nga Agim Xhafka: Mos pirdhni n proteste, ec e dgjo ambasadat pastaj…

  Opinionisti Agim Xhafka njihet pr komentet e tij pikante lidhur me aktualitetin politik dhe social n vendin ton.

  Ditn e sotme ai ka publikuar nj koment vrtet t veant q lidhet me protestn e djeshme t opozits dhe reagimet q pasuan, sidomos nga prfaqsit e huaja.

  N protestn e ardhshme do ket qetsi absolute. Buzqeshje pa fund. Ve nj frik kan organizatort. Mos dikush pjerdh pa leje e ec dgjo ambasadat pastaj:”Dnojm dhunn!” do klithin nj jav mngjes,drek,dark..."
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Se kuptoj ku e shef ti justifikimin.
  Psh, reforma ne drejtesi, nje investim kryekeput nderkombetar, eshte sot nje deshtim.
  Por edhe pa nderkombetaret, asgje me e mire s’do ishte bere.
  Fakti qe njerezit akoma s’kane kuptuar, eshte se do dobi nuk vjen vetem nga nderkombetaret. Dhe do lloj brokulle qe kepusin nderkombetaret, s’ka perse te shitet si pasazh hyjnor nga Bibla apo Kurani..
  Me nje arsyetim llogjik, do duhej te kritikonim te tant (ne rradhe te pare) por edhe nderkombetaret kur ja fusin kot.
  Mirepo kur arsyen do ta perdoresh sipas deshires, atehere gjen justifikime bajate me Krpudha si godina institucionesh..
  Reforma ne drejtesi eshte deshtim shqiptar nuk eshte deshtim nderkombetar,dhe po te japim perqindjet e deshtimit del me teper si deshtim i PD sesa i PS.

  Nderkombetaret ja fusin kot a ja fusin plot duhen pranuar ashtu si jane,sepse jane te ardhur dhe nuk jane te zgjedhur apo qe mund te largohen me vote.

 14. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Reforma ne drejtesi eshte deshtim shqiptar nuk eshte deshtim nderkombetar,dhe po te japim perqindjet e deshtimit del me teper si deshtim i PD sesa i PS.

  Nderkombetaret ja fusin kot a ja fusin plot duhen pranuar ashtu si jane,sepse jane te ardhur dhe nuk jane te zgjedhur apo qe mund te largohen me vote.
  Ok nqs kerpudha si prone publike eshte po aq vlefshme sa harku i triumpfit, gjithmone sipas ambasades franceze, ke gjithe te drejten tende ta pranosh.

  Sikunder reforma ne drejtesi ishte padiskutim nje deshtim i PD-se, sepse qe e paafte ta kapte si Rama. Ketu jemi dakort..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 15. #15
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Ciao Sero,
  per arsye personale isha nga e premtja deri te dielen ne Tirane.
  Perceptimi im:
  Njerezit e thjeshte (ato qe shkuan ose jo ne proteste) duan qe kjo qeveri te bjere por nuk kane besim as tek xhaketat e vjetra te opozites...
  Dhe po forcohet idea se me kete klase politike nuk ka shprese.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Ciao Sero,
  per arsye personale isha nga e premtja deri te dielen ne Tirane.
  Perceptimi im:
  Njerezit e thjeshte (ato qe shkuan ose jo ne proteste) duan qe kjo qeveri te bjere por nuk kane besim as tek xhaketat e vjetra te opozites...
  Dhe po forcohet idea se me kete klase politike nuk ka shprese.
  Pershendetje Skender,si po ja kalon ...

  Perceptim i drejte,mendoj se njerezit me shume se do gje tjeter kane frike nga rotacioni,e pane qe ky lloj rotacioni qe eshte stafete eshte kthyer ne nje loje ku te gjitha palet politike fitojne dhe humbes eshte vetem populli.
  Ka vite qe problemi i vertete nuk eshte qeverisja se sa eshte opozita,sepse opozita e ardhur ne pushtet ka krijuar gjithmone nje qeveri me te keqe se ajo e me-perparshmja.

 17. #17
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Prse ka ardhur koha q bashk me Edi Ramn, t bjer edhe miti i ndrkombtarve

  Vendimi i opozits pr t djegur mandatet parlamentare, solli reagimin e menjhershm t ndrkombtarve.

  Mes reagimeve, spikat veanrisht, ai i Ambasads s Shteteve t Bashkuara t Ameriks, ku thuhet se se ky “krcnim” i partive opozitare pr t djegur mandatet, minon demokracin dhe se deputett duhet t ngrihen mbi “sherret politike”.

  Opozita, kur e ka shpallur vendimin pr djegien e mandateve parlamentare, e ka shoqruar at me disa shpjegime, n thelb t s cilave, sht fakti se qeveria e kryeministrit Edi Rama, ka bler votat duke prdorur element t krimit t organizuar dhe sht zhytur n disa afera korruptive, prball t cilave drejtsia shqiptare ka mbyllur syt. Por kto argumenta t opozits, duket se jan injoruar, duke u etiketuar si “sherre politike”.

  Por a jan ato vrtet t tilla?

  Mjafton t dgjosh prgjimet e prokuroris shqiptare t publikuara n media, se si bisedojn t zgjedhurit lokal me kriminelt pr vota dhe e kupton se akuzat pr deformimin e zgjedhjeve, nuk jan haluinacione t opozits.

  Me tej, mjafton t shohs mega skandalin me kompanin fantazm, DH Albania, nj afer korruptive, ku nj kompani e regjistruar n SHBA, po prdorej pr t pastruar parat e korrupsionit, pr t kuptuar se nuk sht opozita ajo q po shpik fakte pr zhytjen e shtetit n afera me prvetsimin e fondeve publike.

  Mbi t gjitha, mjafton t shohsh se si prokuroria shqiptar sht totalisht e paralizuar prball ktyre aferave, pr t kuptuar se regjimi n t cilin jetojn qytetart shqiptar, nuk sht nj demokraci dhe se do veprim i opozits nuk ka se si ta minoj at, prderisa ajo nuk ekziston.

  Pr t gjitha keto arsye, etiketimi i argumentave t opozits, si “sherr politik”, do t thot t paraqsesh me vetdije nj vizion shum t shtrembruar t realitetit.

  Dhe shpjegimi pr kt sht shum i thjesht. Ndrkombtart, jan t interesuar q n kt vend t ruhet stabiliteti, edhe sikur t bhet fjal pr ruajtjen e stabilitetit n nj regjimi kleptokratik, si sht ky i sotmi. Ndryshe nuk ka si shpjegohet, q ambasadori i nderuar, Luigi Soreca, t jet shum i shqetsuar pr avancimin e reforms ne drejtsi, nj reform q po rezulton nj fasad ku drejtsia po kapet cdo dit e m shum nga nj individ i vetm, se sa pr mungesn e legjitimitetit t nj qeverie t dal nga votat e blera.

  Opozita shqiptare, do t vijoj t gjendet prball nj presioni t madh t prfaqsuesve ndrkombtar, pr t braktisur nismn pr djegien e mandateve. Nuk dihet nse ajo do t jet e aft t rezistoj, por nse e bn, ka nj shans pr t rrzuar jo vetm Edi Ramn, por edhe mitin e ndrkombtarve, i cili sht lartsuar aq shum n ant tona, sa t na bj t besojm versione shum t deformuara t realitetit, duke injoruar do dit at q shohim e dgjojm me syt dhe vesht tan.

  /TPZ.AL/
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Qe te rrezosh "mitin" e nderkombetareve duhet njehere qe te mos kesh perfituar nga nderkombetaret,dhe ketu nuk eshte rasti i PD apo i LSI dhe PS,qe akoma paguajne nderkombetaret.
  Keto gjera mundet ti beje nje force e re e pakompromentuar,nuk mundet ta beje PD qe nga ana e krimit dhe korrupsionit eshte njesoj si PS,dhe mos me keq.
  Prandaj ky presjon kot,presion tip Partia e Punes do perfundoj edhe me keq se adra.

 19. #19
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Nderkombetaret qe vijne verdalle kot neper Tirane jane njelloj te korruptuar sa politikanet. Madje listes mbeshtetese te rilindjes qe jane kriminelet dhe mediat i jane bashkangjit dhe nderkombetaret.

  Jane nderkombetaret e Tiranes qe nuk lejojne sot asnje levizje te re..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Thirja e gazetarit:Mos i merni seriozisht ambasadort n Tiran,kan prfunduar n nivel t tur

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Nderkombetaret qe vijne verdalle kot neper Tirane jane njelloj te korruptuar sa politikanet. Madje listes mbeshtetese te rilindjes qe jane kriminelet dhe mediat i jane bashkangjit dhe nderkombetaret.

  Jane nderkombetaret e Tiranes qe nuk lejojne sot asnje levizje te re..
  Te gjithe te korruptuar jane,nuk diskutohet....por shyqyr thuaj qe na ka mbetur Shoku Sali,Shoqja Mona,Luli me Ilir Meten te pakorruptuar...se do na kishte mare lumi...

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •