Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,442
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Haradinaj i vendos Rams kufirin te thana: Mos u przje me punt tona!

  Darka e shumprfolur n shtepin e re t Hashim Thait duket se nuk e ka lkundur kryeministrin e Kosovs, Ramush Haradinaj. Ai sht i prer pr t mos ndryshuar kufijt e Kosovs pavarsisht presionit q bn presidenti Thai dhe kryeministri i Shqipris, Edi Rama. N nj intervist pr emisionin Pressing n televizionin T7, Haradinaj zbuloi se ishte Rama ai q kishte iniciuar kt dark t parashikuar fillimisht n Tiran dhe q m pas u mbajt n Prishtin.

  Ka pasur nj iniciativ prej kryeministrit Edi Rama pr nj takim t prbashkt. N fillim ishte ideja q takimi t ndodhte n Tiran, por ndodhi n Prishtin. Ka qen nj bised e kujdesshme. Jan t njjtat tema q i dijm: taksa, dialogu, opsionet e zgjidhjes finale. Kto kan qen bisedat por nuk ka pasur ndonj ndryshim qndrimesh. Ka qen n trsi bised e dinjitetshme, tha Haradinaj q shkoi edhe m tej me zbulimin e prapaskenave.

  Kreu i qeveris s Kosovs tha se e shihte t paarsyeshm zellin e disa politikaneve dhe gazetarve pr t ndryshuar kufijt.

  Jan kta q shkojn dhe u ofrohen atyre n Bruksel dhe Beograd me formula. Nuk u ka thn askush ta bjn. Un vet nuk kam marr nga askush prej SHBA nj indicie q t favorizoj nj variant.

  Presidenti Hashim Thai dhe gazetari Baton Haxhiu nuk kan arsye t na bindin se ky sht opsioni i duhur. Ne nuk jemi t paditur. E shoh Baton Haxhiun t involvuar n axhend t tejskajshme. Pr t na bindur pr dika q nuk sht e nevojshme.

  Nuk e kuptoj misionin e zotit Haxhiu q sht angazhuar t na shpjegoj sa i mir sht ky, apo ai opsion. Ai sht gazetar dhe mund t ket opinionet e tij, por nuk mund t krkoj t bind politikant pr idet e tij tha Haradinaj.

  Por cili sht roli i Edi Rams n kt situat? Haradinaj tha se Rama sht angazhuar dhe e ka shprehur qndrimin e tij n tavolin, por duhet t ndal lotimin pasi vendimin pr kufijt e Kosovs e marrin politikant e Kosovs.

  E respektoj mendimin e secilit. Rama le t thot t vetat. Prgjegjsia e tij sht Shqipria. E shoh n rregull deri tani, por nuk duhet ti jap vetes m shum ngarkes sa mund t mbaj. Ne jemi vet ktu vendimmarrs tha prer Haradinaj. Kryeministri i Kosovs thot se Rama dhe Thai po armiqsohen me vendet kye t BE me qndrimin pr ndryshimin e kufijve.

  Kosova dhe Shqipria kan nevoj t jen t prkahur nga vendit kye t BE. Kemi interesa strategjike me disa vende t BE. Sot ideja e kufijve bie ndesh me interesat e ktyre vendeve. Nuk e di, a e bjn me vetdije apo jo?

  Aktualisht lidershipi i Shqipris dhe Kosovs ndodhen n pozita t kundrta me at q po mendon BE. Nse presidenti yn flet pr kufij, kjo nuk i vjen mir Merkelit. Vuiit ia kan kundrshtuar iden e ndryshimit t kufijve.

  Nse do flasim pr ndryshim kufijsh duhet me i dhn tok t Kosovs Serbis dhe un nuk kam guxim ta bj kt. E ka thn qart Kushtetuta tha Haradinaj. LAPSI.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Haradinaj i vendos Rams kufirin te thana: Mos u przje me punt tona!

  Ky Haradinaj te jepte pershtypjen se qeveria e tije ishte kot, por po ndodh e kunderta,po tregohet nje kryeminister qe nuk eshte i shantazhueshem,dhe per nje politikan shqiptar eshte nje gje e rralle . Rama jo qe nuk duhet degjuar por duhet injoruar komplet. Tjeter pike plus e Haradinajt eshte se deri tani po qendron jo veten presionit te BE.se por edhe presionit amerikan,ku presidenca Tramp po tregohet nje presidence diletante edhe me keq se ajo e Obames.

 3. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,098
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Haradinaj i vendos Rams kufirin te thana: Mos u przje me punt tona!

  Idej e ndryshimit te kufijve nuk eshte ide euro-amerikane. Ku dihet nga e ka importuar thaci dhe ky i joni qe do te behet president i shqiperise se "madhe". Idera utopike qe s`kane per te ndodhur kurre pervecse ne nje evrope te bashkuar. Rama te shikoje punet e vendit qe s`po vene hic mire.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 08-02-2019 m 13:34
  Duaje te afermin tend si veten

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,442
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Haradinaj i vendos Rams kufirin te thana: Mos u przje me punt tona!

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Ky Haradinaj te jepte pershtypjen se qeveria e tije ishte kot, por po ndodh e kunderta,po tregohet nje kryeminister qe nuk eshte i shantazhueshem,dhe per nje politikan shqiptar eshte nje gje e rralle . Rama jo qe nuk duhet degjuar por duhet injoruar komplet. Tjeter pike plus e Haradinajt eshte se deri tani po qendron jo veten presionit te BE.se por edhe presionit amerikan,ku presidenca Tramp po tregohet nje presidence diletante edhe me keq se ajo e Obames.
  E vertete ndoshta shprese idiote qe dika do ndryshonte me administraten e Trump qofte edhe ne perqasjen e gabuar te Obames me faktorin ISIS, qe sna prek shume neve.
  Por me duket se po shkojme nga shiu ne bresher me Trump..

  Amerika duke pare Kinen armik kryesor ne vend te Rusise, po na i shton telashet.. E kam pak veshtire ta kuptoj sesi nje administrate e tere republikane fokusohet kryesisht te sanksionet ne burse drejtuar Kines dhe duke neglizhuar ndikimin perminent rus ne ballkan.
  Madje po ti vesh aktualisht ne peshore administrata e Obames ia rrembeu ruseve Maqedonine, kurse Trump e shikon me menefregizem ballkanin!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,442
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Haradinaj i vendos Rams kufirin te thana: Mos u przje me punt tona!

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Idej e ndryshimit te kufijve nuk eshte ide euro-amerikane. Ku dihet nga e ka importuar thaci dhe ky i joni qe do te behet president i shqiperise se "madhe". Idera utopike qe s`kane per te ndodhur kurre pervecse ne nje evrope te bashkuar. Rama te shikoje punet e vendit qe s`po vene hic mire.
  Ne fakt Rama eshte koshient qe edhe kesaj here do ngeli ne klas tek hapja e negociatave, dhe njesoj si Thai qe i trembet gjykates se Hages dhe jo vetem, kerkon me duket nje rrugedalje nga Amerika...
  Por eshte e tmerrshme ta mendosh, qe faktori shqiptar dikur loboj dhe kontribuoj ne ndaljen e ekspasionit etnik ne Ballkan, sot shkon e lobon ne krah te lobisteve serb ne New York (jo Washington) dhe BE...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Haradinaj i vendos Rams kufirin te thana: Mos u przje me punt tona!

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  E vertete ndoshta shprese idiote qe dika do ndryshonte me administraten e Trump qofte edhe ne perqasjen e gabuar te Obames me faktorin ISIS, qe s’na prek shume neve.
  Por me duket se po shkojme nga shiu ne bresher me Trump..

  Amerika duke pare Kinen armik kryesor ne vend te Rusise, po na i shton telashet.. E kam pak veshtire ta kuptoj sesi nje administrate e tere republikane fokusohet kryesisht te sanksionet ne burse drejtuar Kines dhe duke neglizhuar ndikimin perminent rus ne ballkan.
  Madje po t’i vesh aktualisht ne peshore administrata e Obames ia rrembeu ruseve Maqedonine, kurse Trump e shikon me menefregizem ballkanin!!
  E vertete,po shkojme nga shiu ne bresher,Trampi po e shikon boten vetem nga aspekti ekonomik po e harron fare politiken. Eshte fokusuar tek pazaret me Kinen dhe nuk i intereson asgje tjeter,imagjino "qe shiti" dhe kurdet...lere pastaj se sa i intereson Kosova dhe Ballkani.

 7. #7
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,098
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Haradinaj i vendos Rams kufirin te thana: Mos u przje me punt tona!

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Ne fakt Rama eshte koshient qe edhe kesaj here do ngeli ne klas tek hapja e negociatave, dhe njesoj si Thai qe i trembet gjykates se Hages dhe jo vetem, kerkon me duket nje rrugedalje nga Amerika...
  Por eshte e tmerrshme ta mendosh, qe faktori shqiptar dikur loboj dhe kontribuoj ne ndaljen e ekspasionit etnik ne Ballkan, sot shkon e lobon ne krah te lobisteve serb ne New York (jo Washington) dhe BE...
  Lobon per ate qe e paguan me mire. Gjithsesi haradinaj na ka dhene ndihme ne shqiptareve, duke i thene kryeministrit "shihni punet tuaja". Politikanet tane (te Shqiperise e kam fjalen) duhet te lobojne ne rradhe te pare per shqiptaret (e Shqiperise) se per ate i kane marre votat.
  Duaje te afermin tend si veten

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •