Prshndetje forumi shqiptar.
N shkoll na msojn se jeta filloje nga supa e lasht e cila eshte nj perzierje elementesh t cilat krijuan qelizn e par e m pas jeta ka evoluar deri ketu ku jemi...
Un kam nj kundrshtim dhe doja ta diskutoja ktu n forum bashk me ju...
Kundershtimi sht ky..
Nse teoria e ksaj supe sht e vertet, n kaq miliarda vjet q shkenca na nxjerr q jemi ne, jo vetm q do t shikonim krijimin e nj qeliz por dhe krijimin e ndonj universi..
Pasi ato elemente q u takuan ather do ishin ritakuar dhe shum her t tjera pasi ato quhen sikur jan akoma prezente, dhe nse jan akoma prezente do e kishim pare krijimin e qelizs se par.... madje dhe krijimin e ndonje toke tjetr... Shkenca dhe evolucioni sht gabim n kt drejtim..
Ju faleminderit dhe jepni mendimin tuaj.