Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4

Tema: Pershendetje

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Zero pes
  Anėtarėsuar
  05-02-2019
  Vendndodhja
  Ferizaj
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pershendetje

  Pėrshėndetje tė gjithėve emri ime ėshtė diell por zero pes ėshtė emri i grupit tim muzikor uroj te kalojmė bukur se bashku

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Pershendetje

  Prsh,ēfare kuptimi ka zero-pes,ne qofte se mund te pyes....

  Ne shqip zakonisht eshte perdorur forma "kater-pese" qe ka kuptimin e dikujt qe "thote marrezira,ja fut kot etj etj",ose dhe forma dialektore "shatrapatra" (shatpat e shkurtuar) qe edhe kjo do te thote "e bere keq, a e bere kot",dhe qe ka shume mundesi qe "shatrapatra" si fjale a kuptim te kete hyre ne shqip nga aromunishtja sapte-patru "shtate-kater" etj etj
  Megjithate ēfaredolloj kuptimi te kete emeri i grupit shpresoj qe te sjelli vetem fat e suksese.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  153
  106 falenderime nė 94 postime

  Pėr: Pershendetje

  Pershendetje dhe miresevjen ne forum.
  Silence is golden.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-03-2019
  Vendndodhja
  Drenicė
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Pershendetje

  Mirė se vjen

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •