Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2010
  Postime
  736
  Faleminderit
  1
  53 falenderime nė 39 postime

  Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  Lali Eri- `armiku` i banorėve tė Tiranės qė kėrkojnė Parking
  I kemi dhėnė votėn Lali Erit nė 2015 me shpresėn se Kryetari i ri i Bashkisė sė Tiranės do tė bėnte punė tė mira. Por nuk ndodhi plotėsisht ashtu. Lali Eri, krahas disa punėve tė cilat duhet tu shkonte deri nė fund e qė ishin pjesė e strategjisė sė Qeverisjes sė shumicės nė fuqi si, rregullimi dhe rikonstruksioni i shkollave dhe ēerdheve, rregullimi i parkut tek Liqeni, dhe shtrimi i rrugėve tė cilat janė edhe detyrim kushtetues dhe ligjor pėr njė Bashkiak, rregulloi Qėndrėn e Tiranės sipas njė Plani tė mėparshėm, vazhdoi ēuditėrisht ngritjen e pallateve nė qėndėr tė Tiranės duke mos patur asnjė plan urban pėr njė territor pėr tė zgjeruar dhe ngritur pallate tė reja pėr banorėt qė vijnė nė Tiranė dhe rrethinat e saj, pra nėse nuk kishte kėtė plan urabnistik duhej tė interesohej ta bėnte, dhe nė vėnd tė kėsaj pune ai vazhdoi me betonimin e Qėndrės sė Tiranės duke dėmtuar cilėsinė jo vetėm tė ajrit por edhe tė pamjeve tė interesante nė qėndėr sidomos nė bllok e prapa Presidencės dhe kudo pėrreth liqenit duke ėnė pa plan periferinė.
  Pėrveē kėtyre punėve tė bukura Lali Eri pati disa fiksime tė ēuditėshme kundėr Tiranės dhe banorėve tė saj, ndoshta nga qė nė rininė e hershme tė tij mblidhte fiq diku buzė lumit tė O-sum-it, kur rrinte vetėm dhe nuk duronte dot kur tė tjerėt i bėrtisnin qė tė largohej nga ai vend I htijes sė fiqve, dhe tė shkonte nė njė vėnd tjetėr pėr tė shitur.
  Njė hak tjetėr qė kishte ndėrmėnd pėr tė marrė ishte edhe ajo se ai e kishte shumė qejf biēikletėn por qė nuk mund tė lėvizte aty nė Urėn Vajgurore qoftė pėr shkak tė rrugėve tė pa-asfaltuara qoftė pėr shkak tė makinave qė lėviznin pa rregull.
  Pra, kėto dy fiksime tė fėmijėrisė ishin tė mjaftueshme qė Lali Eri ti ēfaqte pas dhurimit tė detyrės si Kryebashkiak nė Kryeqytet nga socialistėt, dhe ne qė i pėrkrahėm- nė vėnd qė tė zgjidhnin njė qytetar tė devotshėm tė qytetit tonė Tiranė- pranuan pa zė si gjithmonė njė banor tė ardhur nga provncė nė njė Qytet tė vjetėr me afėr 1 milion banorė , tre ēereku i tyre tė ardhur dhe tė vendosur kudo pa asnjė plan urbanistik.
  Sidoqoftė, Kėto mani tė ēuditėshme i kėrcyen nė trurin e tij, dhe megjithė kėrkesat e tė zgjedhurve bashkiakė pėr tė mos penguar banorėt e Tiranės pėr tė parkuar makinat afėr shtėpive tė tyre, atij i u kujtua se si e zbonin nga vėndi ku shiste fiq nė njė tjetėr dhe vendosi kėshtu tė bėnte edhe kundėr banorėve tė Tranės sė re dhe tė vjetėr.
  Shpiku vendosjen e korsive tė biēikletės sėpse kėtė e kishte parė diku nė Hollandė apo Belgjike, por si novator qė ishte i vendosi kudo nė qėndrėr e periferi, dhe aty ku mundi me pretekstin se qejflinjtė e biēikletave tė cilėt megjithse ishin shumė mė tė pakėt sessa hallexhinjtė e shumtė qė lėviznin me makina, do tė shkonin tashmė me lirisht andej nga liqeni. Pėr pasojė mori hak ndaj kėtyre banorėve tė Tiranėsduke ju hequr atyre tė drejtėn e patjetėrsueshme qė tė parkojnė afėr shtėpisė.
  Pėrveē kėsaj manie tė ēuditėshme, Lali Eri vėshtirėssoi levizjen nė qėndėr tė Tiranės duke rindėrtuar qėndrėn dhe duke mbyllur katėr rrugė tė qėndrės dhe duke lėnė njė rrugė pėr tė kaluar edhe makinat e shumta edhe biēikletat e pakta, duke shkaktuar kaos ccdo ditė nė qėndėr, kaos me tė cilin kėnaqej kur e shihte nga godina e Bashkisė.
  Pėr ta bėrė mė tė bukur hakmarrjen Lali Eri, vendosi kalimin e biēikletave nė kundėrshtim me kodin rrugor edhe aty ku kalojnė aytobuzėt urbanė, dhe kėshtu rrėmuja ishte e padėgjuar, njėrėzit ēdo ditė qė presin autobuzin urban duhet tė presin tė kalojnė biēikletat, Autobuzi duhet tė ndalojė nė stacion jo afėr trotuarit por nė mes tė rrugės se helbete, na ofedohen ata tė biēikletave, kėshtu qė ngatėrresa mbetet e madhe por sigurisht kėnaqėsia e Lali Erit ėshtė edhe mė e madhe, kur sheh popullin e Tiranės qė vuan qoftė nga mungesa e parkingjeve qoftė nga rrėmuja qė shkaktoi plani jo i plotė i qėndrės sė Tiranėsqoftė pėrbanorėt e kalimtarėt qoftė pėrklimtarėt. Kėshtu qė sigurisht nėse do ta vendosin socialistėt edhe njėherė kandidaturėn e Lali Erit,atėhere fiksacionet e Lali Erit do tė ishin edhe mė tė mėdha, por pėr kėto do tė flasimnjė herė tjetėr.
  Sa pėr Parkingjet? Lali Eri edhe ato I vendosi me njė Pagesė sikur Banorėt e Tiranės duhet tė shkojnė nė Aeroport- 100 lekė ora, se helbete, Punonjėsit dhe banorėt kanė rroga tė mėdha sipas Lali Erit. Parkingjet me Pagesė I vėndosi edhe nė rrugė dytėsore dhe tretėsore, qė ti mbushej Arka e Bashkisė, por mė shumė qė ti gėzohej sa mė shumė pėr vuajtjet e qytetarėve tė Tiranės, sepse edhe ata duhet tė kuptojnė se si vuante Lali Eri nė fshat.
  Harruam dhe dy fiksime tė ēuditėshme tė Lali Erit. Pėr tė marrė hak sa mė tepėr ndaj banorėve tė Tiranės qė dikur nė kohėn e Enverit i shikonte me zili kur vinin nė qyttin e tij tė vogėl dhe tani kur i sheh pas 28 vitesh demiraci ashtu kokėulur dhe tė nevrikosur pėr qytetin e tyre tė betonuar keqazi, qesh me vehten e tij duke folur me vehte: e shikoni? Ja, ju qė nuk mė blinit fiqtė dje , sot unė nuk ju le tė ecni lirshėm nė qytetin tuaj qė e komandoj une me policėt e mij trima bashkiakė!
  Pėr kėtė arėsye Lali Eri, pėr tė shtuar edhe mė problemet e banorėve, zuri rrugėt me taxi, dhe njėra nga rrugėt ajo Vaso Pasha, ka cdo 30 m, vėnde pėr 4 taksi secila dhe rrugėt e tjera aty afėr janė po aq tė ngarkuara me parkingje taksi dhe parkingje pėr dyqane, sa qė 40 pallatet e Lagjes 5 dhe Lagjeve tė tjera pėrreth qėndrės.Mė se 100.000 banorė vuajnė inatin e ėmbėl tė Lali Erit i cili e justifikon edhe me idenė: le tė vuajnė qerratenjtė se janė kėlyshė tė Enverit derisa i kanė shtėpitė aty nė qėndrėr, ndėrsa unė vuanja nė atė plehurinė qė quhej ura-vajgurore plot pluhur e tym..!
  Fiksimi i fundit por jo mė pak i rėndėsishmi i Lali Erit i shte mbledhja e parave dhe kėtė fiksacion e kishte gjithashtu qė nė fėmini kur shiste fiqtė dhe lekėt i fuste jo nė xhep por nė njė qese poshte kaēiles sė fiqve. Kėtė fiksacion bazė Lali Eri e realizoi duke shtuar disa taksa tė ēuditėshme si taksa e ēerdhes apo e kopėshtit, taksa e pastėrtisė, taksa pėr bashkinė, ajo e ajrit, si dhe ajo mė e rėndėsishmja ishte dhėnia e lejeve pėr tė ndėrtuar pallate nė qėndėr dhe kudo ku kishte qoftė edhe pak hapėsirė pėr ndėrtim.
  Sigurisht kėtė fiksacion e patėn tė gjithė Kryebashkiakėt e Tianės dhe ndoshta kjo patologji ishte e fituar nga ata tė kaluarit.
  Nė pėrfundim jeta e banorėve tė Tiranės nuk ėshtė bėrė mė e mirė por mė e vėshtirė: qoftė pėr tė ecur, qoftė pėr tė ngarė makinat,qoftė pėr tė paguar taksa tė panevjshme, qoftė pėr tė prishur banesa sipas ligjit pėr tė ndėrtuar sipas planeve alla Lali Eri, por duke mos i paguar si duhet pronarėt, ose duke i lėnė pėr njė kohė tė gjatė pa paguar dhe pa i larguar hedhurinat e duke lėnė rrugėt pa pastruar sidomos ato tė bllokut, sepse helbete hakmarrja mė e ėmbėl pėr hakmarrėsin ėshtė kur bėhet me vonesė. Tė gjithė vuajnė e protestojnė por… hakmarrėsi gėzon. Dhe nuk dėgjon as ata tė zgjedhurt e Bashkisė. Nė fund tė fundit, pėrse ti dėgjojė? Se janė mė tė mėnēur se ai? Kurrsesi –jo, se janė mė trima se ai? Kurrsesi - jo! Se janė mė tė bukur se ai? Kurrsesi jo!! Se janė me tė varur se ai nga Shefi i Madh? Kurrrsesi- jo. Atėhere ēduhet tė bėjnė banorėt e Tiranės apo tironsit? Njė pjesė thonė qė ta shajmė siē e shau Ēajupi Mit`ha Bej Frahėrin zullumqarin dhe tradhtarin tek Klubi i Selanikut, duke zėvėndėsuar fjalėn `bej` me Lali Eri:
  — T'u thaftė goja, more beu (Lali Eri) ynė! Tė plastė koka
  more Lali Eri ynė! Tė paskan lėnė mėntė, more beu (Lali Eri) ynė!
  Qėnke veshgjatė, more beu (Lali Er)i ynė! Qėnke turk, more
  beu (Lali Eri) ynė! Qėnke xhonturk, more beu (Lali Eri ) ynė! Ndė Klub tė
  Shqiptarėvet na the si duhet tė sillet Turqia qė tė shpė-
  tojė nga rreziku i sotmė dhe tė rrojė pėrjetė. Pse s'fole
  njė fjalė dhe pėr (Tiranėn) Shqipėrinė? Pse? Apo s'keshe se ē'tė
  thoshe? Apo t'erth frikė nga …Pozita xhonturqit, qė tė dėrguan
  ***-e-sarif ndė Seres ( Tiranė), qė tė shaē kaurėt ( banorėt)? Pse s'tu tha
  gjuha ndė gojė?...
  Ka plot tė pabėra nga Lali Eri po e lėmė me kaq duke shpresuar pėr mė mirė qė Tirana tė marrė frymė lirisht si nė qėndrėn e masakruar ashtu dhe nė perferi, ku ka ndėrtime pa asnjė plan urbanistic.
  Shpresojmė qė Lai Eri tė kthejė rrugė e tė kuptojė se Tirana nuk ėshtė pronė e tij, se
  Nuk mund tė bėjė ēfarė tė dojė mė Tiranėn, se nuk mund tė shkallmojė e tė ndėrtojė aty ku mundet pa asnjė plan urbanistik, se duhet tė dėgjojė tė zgjedhurit bashkiakė qoftė tė Pozitės (sigurisht qė i dėgjon) por edhe ata tė Opozitės (megjithse janė pak pa mėnd e si grenxa). Jo.
  Nėse nuk dėgjon banorėt e Tiranės atėhere nuk do tė ketė vota pėr tė. e pse tė ketė? a nuk ka Tirana banorė tė saj tė ndershėm e tė devotshėm , madje dhe Femra, qė ta drejtojnė Qytetin tonė tė bukur qė ka mirėpritur me qindra e mijra banrė tė saj pa bėrė gėk as mėk!
  Ka ardhur koha qė ēdo Bashki, e aq mė tepėr Tirana tė zgjedhė nga banorėt e saj pėr ta drejtuar me urtėsi dhe mėnēuri, dhe jo militantė e tė abuksa qė pasurohenbrėnda ditės kur Partia I vendos pa tė drejtė nė krye. Dhe populli… hesht..
  Le tė shpresojmė.

  priftipirro2017@gmail.com

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  Duke i hequr mashtruesit Erion Veliajt gjemat e bera dhe te pabera ne Tirane,ku po ti heqesh propaganden e mashtrimit ka shume pak gjera per tu diskutuar,persa i perket parkimeve dhe qarkullimit te makinave ne pergjithesi mendoj se duhet te shkohet drejt pothuajse perdorimit sa me te pakte te makinave ne Tirane. Tirana edhe per shkak te makinave eshte bere nje qytet i pajetueshem.Makinat kane sjellur nivelin e tymit dhe gjithashtu edhe te semundjeve qe vine ne nivele te tmerrshme,eshte bere qytet qe nuk ecen dot ne kembe,ke jo vetem pluhur dhe tym makinash qe te hyjne direkt ne mushkri por edhe floket te vijne era nafte.
  Megjithe problemin e parkimit mendoj se eshte problem me i madh numuri dhe perdorimi kot i makinave.Tjeter, Pirro,nuk jam shume i sigurte por Veliaj me sa di eshte ritur ne Tirane.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Tjeter, Pirro,nuk jam shume i sigurte por Veliaj me sa di eshte ritur ne Tirane.

  Veliaj ka kaluar pjesen derrmuese te femijerise neper fshatrat e Beratit dhe Ures Vajgurore. 8-vjeēaren e ka ngrysur ne Tirane.
  I kam pas ne shkolle ate dhe gruan e vete, i di mire..

  Ne vetvete nuk perben asgje te keqe edhe sikur te kesh ardh 20-vjeē nga fshati dhe te drejtosh sot Tiranen. Puna, perkushtimi, meritokracia dhe ndershmeria duhet te jete deviza e nje drejtuesi. Mirepo kur s’ke asnje nga keto dhe i quan shpellare e ēeēen ata qe s’duan te prishet teatri, tregon qe je nje rural i vogel qe s’ke per tu bere kurre qytetar.

  ‘Po zdrypi katunaria m’qytet, atdheu osht m’rrezik’- thoshte Qazim Mulleti..

  Dhe ja ku jemi, Tirana nga nje qytet pa parking po e po, i shkurtoj dhe rruget me lejfenin Veliaj.
  Qendra e Tiranes qe lidhte kater anet e qytetit (rruga kavajes, rruga durresit, rruga dibres, brodueji, rruga trenit, rruga universitetit) eshte kthy ne nje izolues-bllokus trafiku, me nje shesh te shemtut pa trotuare, me zift dhe me shkurre, qe te vari sutjenat hermafroditi Veliaj me leket qe i ka kursy nga pensioni i mamit..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Duke_Of_Arberia : 16-01-2019 mė 18:48
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  Po e perseris qe nuk jam shume i sigurte por simbas nje llogjike te thjeshte duhet qe Veliaj te pakten ta kete filluar klasen e dyte fillore ne Tirane,gjithmone ne qofte se ka jetuar me mamane e tij ne Tirane.
  Mamaja e Veliajt ka punuar (e veshur si ushtarake) ne shkollen Teknologjike. Te pakten une e mbaj mend dy-tre vitet e fundit te shkolles se mesme,dhe meqe une jam i datlindjes 1968 dhe Veliaj eshte i 78,i bie qe kur une isha 16-17-18 vjeē Veliaj duhet te kete qene me mamane e vet ne Tirane....ku kane jetuar ne nje pallat (te lagjes) ngjitur me shkollen Mihal Grameno... Sa per te tjerat ke te drejte...

  Sheshin nuk e kam pare dhe nuk jap dot nje opinion,edhe se me prishjen e lulishtes mbas bustit ai shesh nuk behet me. Sa per ndalimin e makinave dhe une po te isha do i ndaloja,qarkullimi i makinave ne qender te Tiranes me duket i kote.

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  Mund edhe te kete bere ndonje vit ne fillore ke shkolla Kosova, por e di mire qe nje pjese te femijerise e ka jashte Tiranes..

  Sa per qendren, ishte e vetmja pjese qe i jepte pak oksigjen qarkullimit.
  Mbyllja shkakton kaos trafiku te papare. Sepse qarkullimi alternativ eshte minimal.
  Psh, dikujt qe i duhet te iki nga fillim rruga e Kavajes tek parku autobuzave duhet te kaloj nga shallvaret, rrugen e Lanes, unazen qe te ēon tek 21-shi dhe pastaj te vazhdoj majtas per tek parku. Ne orar trafiku ke humbur me shume se 1 ore. Dhe po te flas per nje trajekt qe behej nga e njejta rruge!!!
  Nuk flas pastaj se ē’mund te heqi dikush qe vjen nga 9-katshet per tek Posta Qendrore.
  Prandaj parkingjet e pallateve ne shume pika kyēe jane kthyer ne nje varreze makinash qe parkohen perkohesisht.

  Eshte e vertete qe e perdorim edhe pa karar makinen, por kjo minimizohet kur ke transport serioz publik, rruge ne gjithe qytetin per biēikleta e jo vetem ne 2-3 rruge kryesore, etj..
  Mos te them pastaj qe parkingu nentokesor i sheshit skenderbej (qe rri i teri bosh) mund te sherbente shume mire si nenkalim..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Mund edhe te kete bere ndonje vit ne fillore ke shkolla Kosova, por e di mire qe nje pjese te femijerise e ka jashte Tiranes..

  Sa per qendren, ishte e vetmja pjese qe i jepte pak oksigjen qarkullimit.
  Mbyllja shkakton kaos trafiku te papare. Sepse qarkullimi alternativ eshte minimal.
  Psh, dikujt qe i duhet te iki nga fillim rruga e Kavajes tek parku autobuzave duhet te kaloj nga shallvaret, rrugen e Lanes, unazen qe te ēon tek 21-shi dhe pastaj te vazhdoj majtas per tek parku. Ne orar trafiku ke humbur me shume se 1 ore. Dhe po te flas per nje trajekt qe behej nga e njejta rruge!!!
  Nuk flas pastaj se ē’mund te heqi dikush qe vjen nga 9-katshet per tek Posta Qendrore.
  Prandaj parkingjet e pallateve ne shume pika kyēe jane kthyer ne nje varreze makinash qe parkohen perkohesisht.

  Eshte e vertete qe e perdorim edhe pa karar makinen, por kjo minimizohet kur ke transport serioz publik, rruge ne gjithe qytetin per biēikleta e jo vetem ne 2-3 rruge kryesore, etj..
  Mos te them pastaj qe parkingu nentokesor i sheshit skenderbej (qe rri i teri bosh) mund te sherbente shume mire si nenkalim..
  Zvogelimin e trafikut mundet ta besh vetem me dy menyra,ngritjen e ēmimit per qarkullim,parkim etj,dhe ndalimin e qarkullimit. Makina duhet perdorur per "hall jo per qef" per te bere xhiro ne Tirane.Nuk eshte ndonje distanc e madhe nga 9 katshet tek posta,pes minuta me kembe eshte.
  Problem tjeter eshte qe Tirana nuk ka tren dhe parkime,si per ata qe vijne nga jashte... por parkime edhe per ata qe jetojne brenda. Per mua edhe qarkullimi i bulevardit (per se gjati) deri tek universiteti duhet mbyllur,pra mbyllja duhet te zgjerohet por natyrisht duhet pakesuar numuri i makinave...

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  5 minuta ne kembe eshte kur je me duar ne xhepa.
  Se nese do besh transport, ke nje te moshuar qe mezor ecen, ke ngel pa ēader ne shi, je ambulance, apo autobuz, te duhen helika helikopteri per te arritur ne kohe.

  Qe duhet gjetur nje zgjidhje per trafikun e renduar bihem dakort. Ka forma te ndryshme, por siē e the dhe vete duhet ta shofesh qendren e ta perjetosh trafikun perpara se ta gjykosh..
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  Ndonje zgjidhje per te moshuarit apo ata qe nuk kane mundesi duhet gjetur,dhe nuk eshte as e veshtire per tu gjetur...dy makina eletrike etj etj

  Por duhet ecur me teper me kembe e bixhikleta dhe natyrisht duhet te shtohet sherbimi publik i trasportit,se Tirana po behet qytet kanceroz ne kuptimin e plote te fjales,qytet ku banoret po gjejne vdekjen.

 9. #9
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  Eshte e vertete, s’guxon te hapesh penxheren thith vetem smog. Skandaloze qe qyteti te kete kaq ndotje, pa patur asnje lloj fabrike ndotese mbrenda qytetit..

  Dhe ē’eshte me e bukura, njeriu qe kishte vizion mbreselenes per ndertimin e Tiranes (sipas Lal Lejfenit) ka jetuar gjithe kohen e pushtetit ne Peze dhe Surrel, kurse ky qe i thurr vargje (Veliaj) jeton ne Farkė...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Duke_Of_Arberia : 17-01-2019 mė 06:19
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Lali Eri 'armiku' i banoreve te Tiranes qe kerkojne Parkinf

  Per mua sidomos kush perdor makinen kot,kjo vlen edhe per ministrite a bashkia,duhen ndaluar....Duhet filluar qe perdorimi i makines ne Tirane te shikohet si problem i pare qe ka Tirana....Duhen stimuluar ata qe nuk perdorin makinen,duhet te shikohen te gjitha format edhe trasporti publik falas per te pergjysmuar ,te pakten, trafikun ne Tirane.

  Jan ca vende si 21 njishi,apo Zogu zi ku nuk mer dot fryme. Nuk e di se ka statistika apo jo por ma ha mendja qe semundjet qe vijne nga smogu duhet te jene jasht kontrollit ne Tirane. Dhe kjo si e the vet pa asnje fabrike a tec qe ndot.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •