Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,179
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  I shumkrkuari Klement Balili sht vetdorzuar n Policin e Shtetit mngjesin e ksaj t marte.


  Lajmi konfirmohet pr Top Channel nga njri prej avokatve t tij, Baftjar Rusi. Balili ndodhet n Policin e Shtetit s bashku me avokatin tjetr, Theodhori Sollaku.

  Vetdorzimi i tij vjen vetm pak dit pasi nj burim nga Ministria e Drejtsis njoftoi se Greqia i sht prgjigjur n fund t dhjetorit t kaluar, prmes nj letrporosie, krkess s Prokuroris s Krimeve t Rnda, q kmbngulte ti dorzoheshin prova shtes t 46-vjearit.

  Kjo letrporosi ishte justifikimi kryesor i Prokuroris, q n vitin 2018 zgjati tri her afatin hetimor pr Balilin, i etiketuar ndryshe si Eskobari i Ballkanit, por q pr shkak t dshtimit t policis pr ta arrestuar u quajt nga ish-ambasadori Donald Lu edhe si magjistari.

  Prej dy vitesh, Klement Balili vazhdon ta kthej duarbosh policin gjat aksioneve t dshtuara pr arrestimin e tij. Tashm, sfida e radhs nuk sht pr uniformat blu, por pr Prokurorin.

  Top Channel
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Duket sikur kane gjetur momentin e duhur per dorezim mbas kushedi se sa traktativa dhe garanci qe i jane dhene... Dhe garancia me e madhe per Balilin,ndryshe nga sa prallis Rama dhe shashkave te shokut Berisha,garancia e Balilit eshte Ilir Meta.
  Momenti i duhur, dhe se, ishte si ishte Luja megjithe optimimin kot qe solli por mbas ikjes se tije nuk flitet me as per peshq dhe as per reforme ne drejtesi per politiken.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,179
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Kjo eshte nje plage dhe merite e LSI per Klementin, po dale dale ku do i veje fundi...
  Silence is golden.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Amon mer se u bo ky Balili si me qen Al Kapone..

  Si mund te jesh ne kerkim nga policia dhe te shkosh lirshem neper dasma apo te besh xhiro me skaf neper Sarande?
  Nje i kerkuar me rrezikshmeri kaq te larte nuk percillet ne menyre madheshtore nga i gjithe fshati para se te dorezohet ne polici!!!
  Pastaj ketij tipit Greqia dhe Gjermania ja ka arrestuar gjithe grupin bashkepunetor te trafikut te kokaines. Ndersa ne Shqiperi Balili ne kerkim, puneson njerez per hesap elektoral te nipit kryetar bashkie i Delvines!!!

  Ore kush e legalizoj trafikun e te gjitha drogave ne Shqiperi? Rama me Tahirin.

  Kush i lejonte gjithe keta Balilra e Shullazra te mbillnin dhe tregtonin droge? Po prape Rama me Tahirin..

  Vazhdoni merruni me Balilin...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Rama me Tahirin shtuan prodhimin e droges,e shtuan per te mos thene e uan ne maksimum..... Por; legalizimi i droges,Balili dhe Shullazi jane veper e Berishes dhe Lulit.
  Se po na del sikur Shullazi dhe Balili megjithe Lazaratin nuk kane egzistuar ne kohen e Berishes,jo qe kane egzistuar por "te tre" kane bashkpunuar dhe perfituar nga Berisha.,fakt eshte qe Lazarati votonte i gjithi PD...

  Sa per te tjerat kapon e Balilit sot e kemi President te Republikes.

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Rama me Tahirin shtuan prodhimin e droges,e shtuan per te mos thene e uan ne maksimum..... Por; legalizimi i droges,Balili dhe Shullazi jane veper e Berishes dhe Lulit.
  Se po na del sikur Shullazi dhe Balili megjithe Lazaratin nuk kane egzistuar ne kohen e Berishes,jo qe kane egzistuar por "te tre" kane bashkpunuar dhe perfituar nga Berisha.,fakt eshte qe Lazarati votonte i gjithi PD...

  Sa per te tjerat kapon e Balilit sot e kemi President te Republikes.
  E kisha me teper per faktin qe po shitet kapja e Balilit si sukses policor.
  Luli me Berishen e kane marre reston nga votuesit, jo vetem per Lazaratin, por edhe shume te tjera!!

  Mua me shqeteson fakti qe gjithe keta qe kapen, behen me rekomandim nga jashte. Keta kryejne veprimtarine e tyre kriminale ne Shqiperi dhe letrat per arrestim vijne nga europa.
  Keshtu ndodhi me Xibraken, me Bajrat e Shkodres, me kusherinjte e dhjete te Tahirit, e me rradhe...
  Po shteti ku eshte ketu? Prandaj them se eshte e kot qe fenomenit tja lejme emrin Balili, por atij qe i krijon kushtet Balilit.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  E kisha me teper per faktin qe po shitet kapja e Balilit si sukses policor.
  Luli me Berishen e kane marre reston nga votuesit, jo vetem per Lazaratin, por edhe shume te tjera!!

  Mua me shqeteson fakti qe gjithe keta qe kapen, behen me rekomandim nga jashte. Keta kryejne veprimtarine e tyre kriminale ne Shqiperi dhe letrat per arrestim vijne nga europa.
  Keshtu ndodhi me Xibraken, me Bajrat e Shkodres, me kusherinjte e dhjete te Tahirit, e me rradhe...
  Po shteti ku eshte ketu? Prandaj them se eshte e kot qe fenomenit tja lejme emrin Balili, por atij qe i krijon kushtet Balilit.
  Ajo qe nuk kemi shtet eshte e vertete,por eshte njesoj si me pare,eshte njesoj si ne kohen e Nanos apo ne kohen e Berishes.Mund te kete ndryshuar masa por jo thelbi.

  Sa per reston nga populli te Berishes e Bashes nuk me duket dhe aq e vertete. Basha vazhdon akoma te mare milionat,ndersa Berisha eshte akoma nga te paret qe e mer lajmin per dorezimin e Balilit...Fakt kurioz per nje qe ka mar reston nga populli dhe lajmet i mer sikur te qeverisi.

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Per sa kohe jane ne opozite, elsat e kashtes kane ne dore..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Per sa kohe jane ne opozite, elsat e kashtes kane ne dore..
  Te kashtes por edhe elsin e mbajtjes te qeverise ne kembe.Pastaj,po te jesh si Berisha qe gjithmone eshte nga te paret qe mer lajmet shteterore nuk duhet te kete vetem elesat e kashtes...

 10. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Politikat ne ekonomi, rend, shendetesi, arsim etj, i zbaton ai qe ka mazhorancen. Jeten ma permireson apo veshtireson ai qe ka marre votbesimin..
  Nese Rama do e bente mire, s’do kujtohej njeri per Nanon e Berishen..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Politikat ne ekonomi, rend, shendetesi, arsim etj, i zbaton ai qe ka mazhorancen. Jeten ma permireson apo veshtireson ai qe ka marre votbesimin..
  Nese Rama do e bente mire, s’do kujtohej njeri per Nanon e Berishen..
  Ajo eshte e vertete qe nese Rama do qeveriste mire asnje nuk do kujtohej per Nanon e Berishen,po aq sa eshte e vertete qe si Nano,si Berisha si dhe Rama kane qeverisur njesoj.Ne rotacion ku ka ndryshuar emri por nuk ka ndryshuar qeverisja.

 12. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Kane qeverisur keq por jo njesoj. Konceptet e zhvillimit i kane pasur te zhdrejta..

  Keqberes jane dy hajdut, por shkalla e denimit per hajdutin qe ka vjedhur televizor dhe hajdutin qe ka vjedhur nje banke, nuk eshte e njejte..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,139
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Kane qeveresur jo njesoj por kane qeverisur si ne fotokopje. E njejta skeme mashtrimi pa asnje koncept zhvillimi,sepse zhvillimi nuk ju ka interesuar.
  Kur themi se ku e gjeti mashtrimin e mbjelljeve te pemeve Lali Eri,tek Berisha qe premtonte miliona rrenje ulliri qe do mbillte.

  E mund te maresh shembuj pa fund,ku stafeta e vjedhjes ka kaluar nga nje dore ne tjetren pa ndryshuar asgje... Edhe sot PPP e Rames vidhet po prap nga ata njerez qe vidhnin ne kohen e Berishes.

 14. #14
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Po pra ka ekzistu fenomeni, por jo grada fenomenit..
  Nese hajdutlliku si semundje sherohet gradualisht, sikunder edhe kishte ndodhur ne qeverite paraardhese, sot eshte ulur kembekryq.
  Kete te mire beri Rama, qe sot te degjosh ish-ministra si Dade, Malaj, Mustafaj, Ruli, dhe te kene shume here me impakt se kalamajte puthadores te partise qe e rrethojne.
  Qe mos flasim per largimin e trurit te vendit, ku intelektuale, mjeke, pedagoge, inxhinjer, preferojne te lajne pjata ne perendim, duke lene nje vakum te madh ne shoqeri..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 15. #15
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,179
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Nga Mero Baze

  Edi Rama dhe Ilir Meta, e tepruan duke falenderuar institucionet e gabuara pr meritat q kan n rastin e Klement Balilit. Edi Rama falenderoi policin dhe shrbimet inteligjente t vendit, ndrsa Ilir Meta partnert ndrkombtar, pr presionin q bn mbi policin.

  N fakt, t vetmit q duhen falenderuar, nse ka vend pr falenderim, jan strukturat e LSI n Delvin dhe Sarand, q si e morn vet prsipr, kishin negociuar me policin, q Balili t dorzohej n varsi t prfundimit t gjykimit t dosjes s tij n Greqi. Dhe ashtu u b. Sapo gjyqi mbaroi n Greqi, ai u dorzua.

  Pamvarsisht koiidencs q njerzit e LSI jan dhe njerz t familjes Balili, e vrteta duhet thn, se sht e gjitha merit, por edhe hall i tyre, dorzimi i Klementit.

  Tani q ai sht n duart e drejtsis, sht mir ta mbyllim kt debatin e meritave.

  E vetmja statistik pozitive n kt rast, sht q nj person i krkuar nuk sht m n listn e t krkuarve, dhe shum aktrime t padenja politike rreth tij do t jen m t vshtira pr t’u br.

  Lajmi i madh pozitiv sht pikrisht kjo t sjellurit “sikur nuk e njohim Balilin”.

  Dy vjet m par, ish- kryetari i Parlamentit, Ilir Meta krkoi mbledhjen e Kshillit t Sigurimit Kombtar pr kapjen e Klement Balilit, duke e konsideruar shum t rnd faktin q q ai nuk po arrestohej. N fakt ajo krkes u b nn panik, pas nj vizite t tij n Uashington, ku ai shkoi pr “t ndrequr vetullat, e pr pak nxorri syt”.

  I futur n panik se gjoja nga Tirana, ambasadori Lu dhe qeveria kishin dezinformuar Uashingtonin, se Meta kishte lidhje politike me Klementin, ai krkoi t distancohej dhe thirri me ndihmn e Bujar Nishanit, nj mbledhje karagjozsh pr Siguri Kombtare, q bnin sikur nuk e dinin ku ishte Klementi.

  Sot q t gjith e pam se kush e kishte negociuar dorzimin e Klementit, Ilir Meta ka shansin t krkoj ndjes q LSI, ja kishte mbajtur fsehur atij personin n krkim dhe e kishte shqetsuar deri sa e kishte detyruar t thrriste mbledhjen e Kshillit t Siguris Kombtare. Ose t distancohet nga LSI, dhe t’ia lr si prgjegjsi Moniks.

  Prkundr zhurms s madhe, m t madhe se sa mban n fakt kurrizi i Klement Balilit, un nuk jam gati ta quaj at “Eskobar t Ballkanit”, si e ka prfolur shtypi grek, dhe ai nuk do t ishte penalizuar fare ktu, sikur t mos ishte br pjes e politiks.

  Ilir Meta dhe LSI po bjn prpjekje t madhe t lajn duart me t, pasi nuk duan t duken viktima pr shkak t tij, por n fakt ai sht viktim e tyre.

  Prdorimi nga politika shqiptare e grupeve me lidhje kriminale dhe fuqi financiare, ka mbetur gara e vetme n kt vend, dhe LSI e ka pas fituar fuqin e saj n Jug t vendit fal Balilve, ndrsa Balilt jan penalizuar fal prfshirjes n LSI.

  Sa ishin me PD nga vitii 1992 e deri m 2013, nuk i gjeti gj. Klement Balili sht nj i dnuar pr prfshrije n trafik hashashi nga shteti grek dhe natyrisht do vazhdoj betejn e tij me drejtsin. Si ai ka qindra shqiptar n Shqipri, q nuk i njeh njeri, pasi kan hyr n burg e kan dal, dhe kan par punn e tyre. Klementi vet ka pasur m par nj histori t till kur PD ka qen n pushtet, dhe askush nuk sht marr me t.

  Ai nuk sht as nga m t mdhenjt dhe as nga m t rrezikshmit. Ai sht viktima m e madhe e ksaj historie, pr shkak t lidhjes me LSI-n.

  E vetmja gj pozitive n kt histori, nuk ka t bj me Balilin, por me politikn, pasi sht pr her t par, q ne po detyrojm politikant t distancohen nga lidhje t tilla.

  Shikoni si sillet LSI dhe Ilir Meta me kt rast, pr ta kuptuar se kemi br nj hap prpara. Dorzimi i LSI prball ksaj ngjarje, sht m i rndsishm se dorzimi i Balilit.

  Kjo sht e vetmja gj pozitive. Pr t tjerat nuk kemi br asgj. Klementi u dorzua kur deshi vet, dhe do prballet me drejtsin, si di vet. Tani ai nuk sht m pjes e debatit ton, por viktim e debatit ton.

  Lajm i vrtet sht se politiks ka filluar t’i vij frik nga miqt e saj. Dhe ktu ka vend pr t falenderuar partnert perndimor, jo n kapjen e Balilit.
  Silence is golden.

 16. #16
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Klement Balili vetdorzohet n Policin e Shtetit

  Zotria Balili dhe falenderuesi Rama

  Klement Balili, i ashtuquajturi “Eskobari i Ballkanit”, i ka dhn dje fund talljes me shtetin shqiptar, teksa sht vetdorzuar te Policia shqiptare, e cila kishte deklaruar se po e krkonte me ngulm prej m se dy vitesh. Prgzime Balilit. I veshur dhe mbathur si pr dasm, pasi ka negociuar me Policin prmes nipit t tij, pasi sht ndar me njerzit e tij si zakonisht, Balili i ka ftuar ata q e krkonin “skut m skut” q t kishin mirsin ta arrestonin. Duhet t jet hutuar pak Policia e Shtetit nga kjo krkes e uditshme, e t ashtuquajturit “Eskobar i Ballkanit”, por gjithsesi e ka mbledhur veten, i ka thirrur vetdijes profesionale dhe e ka pranuar ofertn bujare t Balilit, me pak sakrifica, pasi ndrkoh ishte e zn me zhdpjen e “studentve zaptues”, q t mbyllur n universitete nuk po i zbatonin urdhrat e ministrit t Brendshm pr ta mbyllur protestn e tyre.
  sht pr t’u respektuar Balili. N momentin m t vshtir t nj qeverisjeje q e ka humbur orientimin nn presionin e protests s studentve, mes prbuzjes masive dhe skandaleve t prditshme, Balili ka treguar m tepr prgjegjsi pr dinjitetin e shtetit t vet sesa vet Kryeministri i vendit t tij. Ka vendosur t mos e turproj m duke e mbajtur nn presionin e institucioneve ndrkombtare dhe policive t vendeve t ndryshme pr ta dorzuar at. Sepse kto institucione e dinin fare mir se ai strehohej n Shqipri, se mbrohej nga struktura kriminale t shtetit shqiptar dhe bnin presion mbi kto struktura pr ta dorzuar at. Por shteti i dorzuar para pushtetit t narkotrafikut nuk mund, nuk donte dhe nuk do ta kapte dot. Balili ka marr prsipr ta liroj shtetin e vet nga kjo barr e rnd. sht treguar “zotni” trafikant, i ka vn disa kushte t vogla Policis s Shtetit, si p.sh. q polict t silleshin mir me t (duke i fyer gjithsesi pak sepse ata sillen mir me t gjith prvese me profesor Tupen dhe me studentt), t’i buzqeshnin pareshtur, t ishin t veshur e t mbathur mir dhe me t gjitha kopsat e uniforms n vendin e vet, pa bark dhe sidomos t mos u shkonte n mendje q t deklaronin se e kishin kapur, se kjo do ta irritonte shum. Nuk e dim far kushtesh pr trajtim t mtejshm u ka vn, por detajet do t merren vesh m von. Gjithsesi, ai sht sot n burg, nj sakrific kjo jo e pakt q ai bn pr qeverin dhe Kryeministrin Rama, sidomos kur ke parasysh faktin se kjo qeveri kolegt e tij i ka “sakrifikuar”, duke i br deputet, kryetar bashkish, ministra etj..
  Prtej sarkazms, vetdorzimi i Balilit nuk ngroh asknd n kto dit t acarta dimri. Se far kuptimi ka t arrestosh nj t ashtuquajtur trafikant, n nj vend ku trafiku i narkotikve dhe kultivimi i bimve prej t cilave prodhohen lndt narkotike jan br me bekimin e strukturave t Policis s Shtetit dhe t qeveris shqiptare n drit t diellit. Ajo ndoshta tregon vetm nj gj, q ky aktivitet mafioz nuk do t zhvillohet n format brutale dhe spektakolare q sht zhvilluar deri tani, pasi kjo sht br e pamundur pr shkak t presionit t opinionit ndrkombtar dhe opinionit publik n vend. Parat e mafies po financohen prmes PPPve dhe formave t tjera n aktivitete t tjera dhe pikrisht ktu duhen krkuar edhe krert e vrtet t mafies. Dhe ajo sht shtetrore, politike, sht vet shteti. Balili dhe Balilt jan tepr t vjetr pr t’iu prshtatur sofistikimit t aktiviteteve t reja kriminale dhe vetm po mbyllen n burgje, njsoj si Muji, q me daljen e pushks u mbyll n shpell dhe nuk doli m prej andej.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •