Prshndetje Forumi,

un q po ju shkruaj jam nj nga dy news editort e www.ose.al - Shtpia e Teknologjis. Websiti sht nj blog i thjesht q nxjerr online lajmet ORIGJINALE mbi teknologjine. Prve websitit kemi normalisht faqe n Facebook dhe n Instagram (t dy me +10K follower dhe +70% pozicioni n Shqipri/Kosov/Maqedoni). M pak se dy jav kemi krijuar dhe nj forum n Telegram me disa kanale t ndryshme (jemi t part q e krijojm n Shqipri sepse duket sikur asnj se prdor Telegraminonfused2:onfused2:?)

Qllimi i websitit nuk ishte dhe nuk sht fitimi dhe prandaj nuk kemi patur ads asnjher. Me kalimin e kohs jan futur, vullnetarisht, edhe disa djem t tjer q shkruajn artikull, video n kanalin e Youtube dhe postojne ndonjher n Social. Shpenzimet mbahen nga dy editort dhe me affiliate link (total 35 n dy vite - link vetm nga Gearbest se Amazon n Shqipri nuk ecn.)

Kemi bashkpunime t ndryshme me shoqri si Samsung nga t cilat marrim celulart m t fundit dhe bjme teste, video, artikuj etj. Q nga Janari 2019 po fillojm t kontaktojm edhe dyqane n Shqipri/Kosov/Maqedoni nse duan t reklamohen ose t vendosin ofertat e tyre. Investimi q merret, investohet tek websiti pr rritjen e informacioneve dhe opsioneve t tjera!

M posht disa pyetje dhe krkesa (priten me shum knaqsi kshilla :blush:

  • Duke par websitin (shpejtsi dhe sesi sht strukturuar) si ju duket? far kshilla mund t m jepni? Si mund t prmisohet?
  • Duke par statistikat (dhe fakti se nuk kemi prdoruar asnjher publicitet) si ju duken?
  • Si mund t rriten me backlink? Ndonj kshill?
  • Ideja e forumit n Telegram, pse nuk ka shum sukses?
  • Si mendoni duhet t fusim ads (nga media.net/infolinks etj) apo duhet te fillojm te krkojme ndihme financiare nga partner t mundshm
  • Websiti normalisht sht personal dhe nuk kemi hapur as NIPT. Kjo ndikon tek Gjirafa.net por na penalizon tek ndonj mnyr tjetr.M e rndsishmja: Nse ndonj person, n mnyr vullnetare, mund t na drejtoj/ndihmoj/bashkpunoj do jet i mirpritur!​

Statistikat e websitit:

Hosting: webhost.al
Google data: 10K click n muaj por n vnd t 1, 2 dhe t 3 pr shum fjal "lojra falas android", "shkarko lojra falas" etj etj...

Faleminderit pr do gj (dhe na falni se u zgjata shum),

Albani