Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Ermal Mamaqi, si sapun i zhulit t fytyrave t korrupsionit

  Nga Ergys Mrtiri

  Pr t disatin vit rradhazi, Ermal Mamaqi hap dyert e emisionit t tij, duke ia kushtuar hapsirn televizive t festave Edi Rams dhe Erion Velis.

  Detyra e Mamaqit sht tiu oj shqiptarve n tryeza, kontrabanduar mes humorit banal dhe batutave bajate, fytyrat e padshiruara t ktyre dy personave, pr t zbutur, mes gzimeve t fests, neverin e prgjithshme q i shoqron. Mamaqi pranon t bhet sapuni q shkumon zhulin, fytyrave t tyre t lyrosura nga korrupsioni.

  N klipin e emisionit t fundit, Rama paraqitet sikur po shkon tek Mamaqi i detyruar nga kmbngulja e tij e paprballueshme, duke mos e ln t qet as n dush e n shtrat, me krkesn pr dialog. N fakt, sht Rama i dshpruar pr t dal n emisionin e tij, qoft edhe pa brek, pr t zbutur e normalizuar sa t mundet, situatn e menderosur ku ndodhet, ku studentt i kthejn kraht dhe e pshtyjn sa her q ky i del prpara pr dialog. Pr kt ai sht gati t bj do lloj marrzie, sepse do figur tjetr, sado qesharake, e liron sado pak nga kjo ku sht.

  Humori, si t gjith format e tjera t artit sht dhe duhet t jet gjithmon opozitar me pushtetin. Nj humorist q pranon t'i shrbej pushtetit sht vetm nj klloun oborri.

  SYRI.net
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,179
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Ermal Mamaqi, si sapun i zhulit t fytyrave t korrupsionit

  Te gjitha pergjigjet u dhane sot me xing me Ermalin..
  Silence is golden.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,433
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Ermal Mamaqi, si sapun i zhulit t fytyrave t korrupsionit

  Rama dhe Mamaqi, dy palao q nuk e plotsuan dot njri tjetrin

  Mbrmjen e sotme, n emisionin “Xing me Ermalin” ishte i ftuar kryeministri Edi Rama.

  Shakatori Edi Rama e urdhroi shakatorin Ermal Mamaqi q t thoshte se emisioni ishte Live dhe ky i fundit u bind menjher.

  Q prej daljes s promos s emisionit t Ermal Mamaqit, ku lajmrohej prezenca e Edi Rams n studio, pati reagime t shumta, q e konsideruan kt emision, nj shplarje pr kryeministrin dhe nj tentativ pr ta ndihmuar at n kto dit t vshtira mes aferave dhe protestave.

  N fakt, ky perceptim u vrtetua mbrmjen e sotme, kur Rama u shfaq n emision duke prodhuar nj alibi se oxhaku 18 mij euro q u shfaq n ekranet e shqiptarve, nuk sht n fakt i tij por i nj miku t kryeministrit.

  Por, alibia e oxhakut nuk ishte tentativa e vetme pr t shplar Ramn n kt intervist. Ajo q sot i duhet m s shumti kryeministrit Edi Rama, sht t shpallet i varfr. Q prej dits kur nj student protestues i prmendi atij viln me katr godina n Surrel, pr kryeministrin duket se nuk ka patur paqe.

  Pr t’i treguar publikut se Rama nuk sht nj kryeministr q jeton mes luksit t shfrenuar, n emision e Mamaqit, u shfaq nj fotografi e nj dhome t vogl, t rrmujshme, dhe t pandriuar, q t jepte prshtypjen se aty jetonte nj njeri me t ardhura mjaft minimale. Sipas Kryeministrit, kjo dhom modeste, ishte m e madhja n viln e tij me katr godina n Surrel.

  N emision u shfaq gjithashtu nj siprfaqje ku kishin zn vend disa vegla pune t kopshtarve apo puntorve q kryejn punime n shtpin e kryeministrit. Pr kt t fundit, Rama deklaroi se pas largimit nga pushteti, do ta prdor pr t br art.

  Por, a mundet Ermal Mamaqi ta shptoj Edi Ramn duke e shpallur at t varfr n syt e publikut? Gjasat jan q jo dhe sigurisht ky nuk sht faji i Ermal Mamaqit. Ai e ka br m s mir detyrn q i sht caktuar. Por, propagands s Edi Rams, ka nisur t’i dal boja me shpejtsi. Ashtu si n rastin e inskenimit t turpshm t nj “dialogu” me studentt n studion e Alban Dudushit, q m pas rezultuan Freshist, edhe tentative pr ta pastruar kryeministrin dhe pr ta shaplluar at t varfr, duket se sht nj mision i pamundur.

  Shakatori Edi Rama, bri nj qasje me diktatorin Enver Hoxha, sa i prket Erion Veliajt, por edhe n kt aspekt Edi Rama nuk mund t ket asnj krahasim me Enver Hoxhs. Diktatori dilte n televizion nj her n tre apo katr vjet, ndrsa shakatori Edi Rama, ka mbir n do studio televizive nga mngjesi n mbrmje.

  Por ky emision pati nj vler, prball Ermal Mamaqit, Edi Rama u prpoq t dukej serioz, duke i dhn popullit shqiptar 5 kshilla se si duhet jetuar jeta.

  /TPZ.AL/
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •