Mbledhja e djeshme e Kshillit t Ministrave pr fat t keq harroi problamitkn e vjetr por kryesore-PEDAGOGT e Arsimit t Lart.
Problemi i studentve t Universiteteve Publike jan vetm maja e ajsbergut
N fakt mbledhja e djeshme e Kshillit t Ministrave ishte nj prgjigje pr problemet e studentve dhe pr disa nga problematikat e Unviersiteteve Publike. 11 VKM-t dhe 4 Urdhrat e nxjerr nga ajo mbledhje nuk e mbulojn problematikn e Universiteteve publike.
Gjndja n Universitet publike nuk jan vetm rrjedhoj e keqmanaxhimit administrativ, ato jan rrjedhoj edhe e mentalitetit t vjetr t shtetit shqiptar prsa i prket shtress s mesme intelektuale dhe mbajtjes s tyre me rroga t vogla e aspak t prshtatshme pr punt q bjn. Ky Mentalitet negativ sidomos n Arsimin e lart dhe n Mjeksi sht nj nga arsyet kryesore t largimt t intelektualve n Shqipri ndr vite.
Nj pjes e gjejn vehten jasht vndit edhe si pasoj e oferts s vndeve t pasura ndaj talenteve intelektual t Shqipris (brain drain), por shumica shkon n vndet Perndimore pr kto tre arsye kryesore t cilat nuk po rregullohen e nuk po rregullohen n Shqipri:
- Gjetja e nj pune me rrog m t lart se n Shqipri
- Siguria n Shrbimin Shndetsor
- Siguria n arsimimin e cdo lloji: elementar, t mesm dhe t lart.
T kthehemi tek vndi yn.
Prse kto jan t cunguara n Shqipri ? Cfar na mungon q nuk po e rregullojm dot Arsimimin e Lart pr t cilin do flas, por edhe Arsimimi i mesm sht shkaktari i prfshirjes n shkollat e larta t studentve t dobt dhe kjo pr shkak se MASR nuk ka vendosur koeficientt pr cilsin e gjimnazeve , e pr pasoj hyjn n Fakultetet e rndsishme si Mjeksi t studentve me nota t larta por fiktive.
N nj mesazh drejtuar ju, kam spjeguar sipas eksperiencs sime prse nuk po shkon mir Arsimi i Lart.
Q kur u b Ligji , Bordi i caktuar pr t br Ligjin dhe pr t marr mendimet e Pedagogve nuk u tregua efficient qoft pr shkak t eksperiencs s tyre profesionale, qoft pr shkak t injorimit t shum propozimeve nga Pedagogt. Nuk u prfshin n brjen e ligjit t paktn Profesort.
Ky ishte nj gabim i madh.
Gjithashtu, Bordi i caktuar pr Projekt Ligjin e Ri , nu mori parasysh efektet financiare te nj Ligji te ri me norma t reja, por me Llogari financiare t vjetra.
Ky ishte nj gabim tjetr i madh.
Problemi nuk qndron tek Ligji i Arsimit t Lart i cili edhe ashtu nuk sht zbatuar mir nga Drejtoria e Arsimit t Lart duke krijuar konfuzion dhe problematik me Udhzimet e saj por edhe se ka nevoj pr amandamente.
Kush jan ato difekte t Ligjit dhe t Udhzimeve t q rrjedhin nga Ligji i Arsimit t Lart?
Ato jan:
- Buxheti i vogl, pra duhet rritja e Buxhetit t Arsimit t Lart n nivelet e BE.
-Mos ndarja ne Fakulteteve dhe Shkolla t Larta Profesionale (Kolegje), sepse secila ka karakteristikn e vet themelore: njra Studimet e tjetra- Praktikat Profesionale.
-Zgjedhjet n Arsimin e Lart, duhen br ndryshe ( me dosje), sepse ashtu si jan, krijojn konflikte t rnda mids konkuruesve, pr pasoj, kur del njri fitues, ai ndshkon humbsit; tjetr problem i zgjedhjeve sht, lejimi n konkurim i personave me tituj por t cilt nuk jan t Profilit t Diploms Prkatse, kshtu q fiton nj Drejtues i cili nuk sht i Profilit, duke shkaktuar kshtu problem qoft n Njsin Baz, qoft si Dekan.
- Prcaktimit i Drejtuesve t Zgjedhur t Universitetit, Fakultetit, dhe njsis Baz n raport me drejtuesit e emruar, kompetencat e t cilve nuk sqarohen as me ligj e as me Udhzime
- Nj Gaf e rnd sht barazimii kooficientit t Leksioneve me Seminaret, dhe mos sqarimi i Praktikave Profesionale,
- Asnj fjal pr laboratoret dhe financimin e tyre.
-Asnj fjal pr praktikat profesionale dhe financimin e tyre jasht Auditorit dhe riberjen e Akt-Marveshjeve ndr Ministerore pr Praktikat.
-Asnj fjal pr Buxhetin i cili duhet t shprndahet sipas nevojave t Njsive Baz dhe jo sipas Fakulteteve
-Gabim i madh sht edhe Vendosja e nj drejtuesi n Shndetsi si pr Njsin Baz ashtu dhe pr Shefin e Pavionit apo t Shrbimit. Duhet t ishin t ndara.
Duke mos i zgjatur m tej kritikat , z. Kryeministr duhet t krkoni mendim pr t br:
- Disa amandamente t reja pr Ligjin e Arsimit t Lart
- Duhet t reformoj Drejtorin e Arsimit t Lart me njerz Profesionist
- Duhet t vendos me Ligj q Kshilltart e Ministrvet t jen Profesionist sipas Profilit dhe specialiteteve t paktn mbi 20 vjet, dhe jo kshilltar militant.
Duke e prfunduar z.Kryeministr, ju kujtojm se kritikat jan pr t prmirsuar punn dhe t mos i merrni si atak kundr qeverisjes.
Dy fjal dhe pr problemet e tjera q shkaktuan por dhe do t shkaktojn problem n t ardhmen n Arsimin e Lart dhe m tej.
Pavarsisht zgjedhjeve t arsyeshme q u dhat ju studentve, duhet tu jepni zgjidhje problemit m t madh: atyre e kush u jep Leksione, Seminare, studentve dhe sa i paguani ata., si dhe problemit t universiteteve private t cilat pr mndimin tim kan ulur nivelin e cilsis s msimdhnies edhe n Universitetet publike.
Pagesat e ulta, jan nj nga shkaqet e Mitmarrjes dhe Korrupsionit n Arsimi, Mjeksi, e kudo.
sht e qart se rritja e konsiderueshme e rrogave pr Pedagogt (por dhe pr Mjekt dhe Profesionistt n Profile t ndryshme), nuk do ta zgjidh prfundimisht problemin po nuk u shoqrua edhe rritjen e krkess ndaj puns nprmjet t ashtuquajturs `job description` pr cdo lloj pune; dhe s fundmi prmirsimi i Kodit t Etiks n pun mund t ndihmoj shum .
Shpresojm q do ta lexoni t paktn krahas atyre mendimeve t shquara t kshilltarve tuaj.

priftipirro2017@gmail.com