Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,084
  Faleminderit
  57
  45 falenderime n 44 postime

  Diaspora shqiptare do t protestoj. Policia kundr.

  Lajmin e ka bere vete me dije organizatori, njohur si njeriu i memeve Genc Sejko, permes nje deklarate per mediat, duke publikuar edhe shkresen, me pergjigjen e dhene nga Policia e Tiranes.

  Si qytetar shqiptar dhe evropian jemi udhehequr nga dy parime, respketimi i ligjt dhe e drejta kushtetuese. Ne 26 djetor dorezuam ne Polici nje dokument zyrtar per nje proteste qe do mbanim me 28, 29 dhe 30 dhjetor. 24 me vonese, policia na ka sjelle nje shkrese ku na ndalon ne qe te protestojme, nje e drejte qytetare dhe kushtetuese qe e ka firmosur Kastriot Skenderaj dhe eshte totalisht ne shkelje te Kushtetuetes. Ne i kthemi kthyer pergjigje policise, e kemi informuar qe jane ne shkelje te Kushtetutes, pasi protesten ne do ta mbajme si te drejte kushtetuese. Ne ne ato data do te vazhdojme me protesten, do te jete paqesore, ejani me familje dhe femijet. Nese policia nuk ka ndermend ta garantoje do ta garantojme ne si qytetare- ka thene ai.

  Panorama
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 27-12-2018 m 10:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •