Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,274
  Faleminderit
  165
  117 falenderime n 104 postime

  Ndryshime n qeveri?! Rama mbledh kryesin e PS

  Partia Socialiste pritet q t mbledh kryesin pr t analizuar punn e qeveris n kt vit t par t mandatit t dyt qeveriss. Takimi pritet q t zhvillohet sot dhe m m dat 28 dhjetor do t mbledh Asamblen. Kto zhvillime kan marr shkas nga protestae studentve q Kryeministri e cilsoi nj shuplak pr qeverin.


  N kto mbledhje socialistt do t diskutojn pr qeverisjen e ktij 1 viti n mandatin e dyt si dhe pr organizimin pr sa i prket zgjedhjeve lokale q jan n horizont. Kjo mbledhje vjen pas protests 17 ditore t studentve dhe do t jet nj mundsi pr reflektim t politikave q kan shkuar keq.

  Nuk prjashtohen as ndryshimet n qeveri duke qen se vet Kryeministri dhe drejtues t lart t Partis Socialiste jan shprehur se nga kjo situat do t nxirren prgjegjsit. N mbledhjen e Asambles do t analizohet edhe puna e drejtuesve partiak t niveleve m t ulta, pr t marr nj angazhim m t madh t grupit parlamentar dhe i funksionarve t lart t partis, pr t prballuar situata t ngjashme.

  N mbledhjet e shkuara, kryeministri Rama ka kritikuar ashpr drejtuesit e partis pr distancn q ata mbajn me zgjedhsit, duke mos u shqetsuar pr problemet e tyre.

  Top Channel
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,155
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Ndryshime n qeveri?! Rama mbledh kryesin e PS

  Eshte nje vjershe,qe duhet te jete e re o e mbas vitetve 90-dhjete e autorit qe duhet te quhet Anastas Duka,me titull "Do t'i ngjitem malit",qe shkon me ndryshimet ne qeveri.... qe shprehet keshtu:

  Do ti ngjitem malit
  e do leshoj qente,
  T'iki prej akallit,
  se me griu dhente.

  Do ti ngjitem malit,
  larg nga keto ferra,
  t'i shpetoj akallit
  se mu mbyll dera.

  N'e ato faqe mali
  dhente bejne palle,
  Ah! akall,akall
  Si s'te ika me pare.

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Ndryshime n qeveri?! Rama mbledh kryesin e PS

  Kjo puna e ndryshimeve ne qeveri eshte qesharake. Kerkohet te jepet nje perceptim sikur demokracia po funksionon.
  Me pak fjale, ata qe nuk kane punuar mjaftueshem, do zevendesohen me burokrate me te zote.
  Mirepo ne kontekstin real tonin, eshte komplet ndryshe. Ata qe kane vjedhur sa ju ka dal boja, do zevendesohen me disa akej te tjere te pangopur.
  Me kete rast krijojme pak amulli edhe mbyllim noi pazar qe ka ngel pezull...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,274
  Faleminderit
  165
  117 falenderime n 104 postime

  Pr: Ndryshime n qeveri?! Rama mbledh kryesin e PS

  Hajde more duke, sa realist qe je lol
  Silence is golden.

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Ndryshime n qeveri?! Rama mbledh kryesin e PS

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Hajde more duke, sa realist qe je lol
  Per here te pare qe replikon me fjalet e tua Lazo. Kryeministri spara e perdor fjalen realist..

  Pergezime Lazo
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,274
  Faleminderit
  165
  117 falenderime n 104 postime

  Pr: Ndryshime n qeveri?! Rama mbledh kryesin e PS

  Po sipas teje kush nuk mendon sipas teje qenka jo realist a ku ta di une cfare lloj artikulimi i jep ti..

  Po nje gje di te them, tradhetar i vendit tim dot nuk behet e ta baltos ne menyre kaq naive sepse ju eshte dhene e drejta te shprehni mendimet diku e beheni "pseudoanalist" nepermjet forumit, thua se flasim per ndonje vend qe jeton ne diktature apsolute dhe vetem ju qe kundershtoni qeverine jeni zgjuar..

  Mere me qete me propaganden qe sjell ketu shpesh here dhe prap se prap te eshte lejuar te shpifesh here pas here..
  Silence is golden.

 7. #7
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Ndryshime n qeveri?! Rama mbledh kryesin e PS

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Po sipas teje kush nuk mendon sipas teje qenka jo realist a ku ta di une cfare lloj artikulimi i jep ti..

  Po nje gje di te them, tradhetar i vendit tim dot nuk behet e ta baltos ne menyre kaq naive sepse ju eshte dhene e drejta te shprehni mendimet diku e beheni "pseudoanalist" nepermjet forumit, thua se flasim per ndonje vend qe jeton ne diktature apsolute dhe vetem ju qe kundershtoni qeverine jeni zgjuar..

  Mere me qete me propaganden qe sjell ketu shpesh here dhe prap se prap te eshte lejuar te shpifesh here pas here..
  Flm Lazo djali qe me lejon te shpif here pas here.
  Jemi te vegjel per ta kundershtuar qeverine. Nga tani e tutje vetem do e lavderojme, me lejen tende sigurisht..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #8
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,274
  Faleminderit
  165
  117 falenderime n 104 postime

  LISTA/ Rama ndryshon qeverin. Ja ministrat q bhen "koka-turku"

  Kryeministri Edi Rama bri ndryshime n qeveri, t cilat i njoftoi n Asamblen e Partis Socialiste.


  Lindita Nikolla zvendsohet nga Besa Shahini n Ministrin e Arsimit.

  Arben Ahmetaj zvendsohet nga Anila Denaj n Ministrin e Financave.

  Ditmir Bushati do t zvendsohet nga Genti Cakaj n Ministrin e Jashtme.

  Damian Gjiknuri do t zvendsohet nga Belinda Balluku n Ministrin e Infrastrukturs.

  Niko Peleshi do t zvendsohet nga Blendi ui n Ministrin e Bujqsis.

  Mirela Kumbaro do t zvendsohet nga Eva Margariti n Ministrin e Kulturs.

  Sonila Qato do t zvendsohet nga Eduard Shalsi n Ministrin e Mbrojtjes s Siprmarrjes.

  Gjithashtu, Edi Rama njoftoi se do t kthehet Ministria e Marrdhnies me Parlamentin dhe ministrja do t jet Elisa Spiropali.  Top Channel
  Silence is golden.

 9. #9
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,084
  Faleminderit
  57
  45 falenderime n 44 postime

  Pr: LISTA/ Rama ndryshon qeverin. Ja ministrat q bhen "koka-turku"

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Kryeministri Edi Rama bri ndryshime n qeveri, t cilat i njoftoi n Asamblen e Partis Socialiste.


  Lindita Nikolla zvendsohet nga Besa Shahini n Ministrin e Arsimit.

  Arben Ahmetaj zvendsohet nga Anila Denaj n Ministrin e Financave.

  Ditmir Bushati do t zvendsohet nga Genti Cakaj n Ministrin e Jashtme.

  Damian Gjiknuri do t zvendsohet nga Belinda Balluku n Ministrin e Infrastrukturs.

  Niko Peleshi do t zvendsohet nga Blendi ui n Ministrin e Bujqsis.

  Mirela Kumbaro do t zvendsohet nga Eva Margariti n Ministrin e Kulturs.

  Sonila Qato do t zvendsohet nga Eduard Shalsi n Ministrin e Mbrojtjes s Siprmarrjes.

  Gjithashtu, Edi Rama njoftoi se do t kthehet Ministria e Marrdhnies me Parlamentin dhe ministrja do t jet Elisa Spiropali.  Top Channel
  Thjeshte nje blerje kohe para se te shembet kryeqeverisesi!
  Jane te gjithe te deshtuar, qe nga politika qeverisese ashtu edhe emrat qe shkuan apo ato qe erdhen.
  Vetem shembja e qeverise dhe e politikave te derisotme qeverisese jane zgjidhja!
  Rama e mbylli ciklin e tij me deshtim!
  Eshte koha per politike te re, per njerez te rinj dhe per shpejtesi te larta ndryshimi!
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 28-12-2018 m 07:23

 10. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Ndryshime n qeveri?! Rama mbledh kryesin e PS

  Rama reklamon do dite punen e shkelqyer te ministrave nderkohe ndryshon tere kabinetin qeveritar?!
  Zakonisht kush punon mire qendron ne detyre dhe nuk shkarkohet.
  Ka nje paradoks te madh ketu..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •