Close
Faqja 8 prej 9 FillimFillim ... 6789 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 173
 1. #141
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  SHQIPĖRIA & SHQIPTARIA : Bashkė nė GJYSĖM FINALE II - 16 MAJ 2019 !


  https://www.youtube.com/watch?v=F6d4iGaCDrU

  Nga Greqia


  Forca SHQIPERIA ! Good Luck ALBANIA !

  https://www.youtube.com/watch?v=paxmJR4o-WM

  Nga Filipinet
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-05-2019 mė 17:31

 2. #142
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Eurovision 2019: Gjysem Finale 1 - FINALISTET

  Greqia: Katerine Duska - “Better Love”
  Bjellorusia: ZENA - “Like It”
  Serbia: Nevena Bozovic - “Kruna”
  Qipro: Tamta - “Replay”
  Estonia: Victor Crone - “Storm”
  Republika Ēeke: Lake Malawi - “Friend Of A Friend”
  Australia: Kate Miller-Heidke - “Zero Gravity”
  Islanda: Hatari - “Hatriš mun sigra”
  San Marino: Serhat - “Say Na Na Na”
  Sllovenia: Zala Kralj & Gašper Šantl - “Sebi”

  https://wiwibloggs.com/2019/05/14/eu...ifiers/239109/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-05-2019 mė 17:47

 3. #143
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  GOOD LUCK JONIDA & SHQIPERIA !

  https://www.youtube.com/watch?v=4xOyyv0pBYI
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-05-2019 mė 19:31

 4. #144
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Good Evening Europe !

  Me kete pershendetje do te nise rrugen GARA e sotme e Gjysem Finales se Dyte te Eurovision Song Contest 2019 !

  18 Konkurrente - 10 Finaliste !

  Forca Jonida & Shqiptaria ! Suksese SHQIPERI - ALBANIA !


  1. Armenia – Srbuk me “Walking Out”
  2. Irlanda – Sarah McTernan me “22”
  3. Moldavia – Anna Odobescu me “Stay”
  4. Zvicra – Luca Hänni me “She Got Me”
  5. Letonia – Carousel me “That Night”
  6. Rumania – Ester Peony me “On A Sunday”
  7. Danimarka – Leonora me “Love Is Forever”
  8. Suedia – John Lundvik me “Too Late For Love”
  9. Austria – PĘNDA me “Limits”
  10. Kroacia – Roko me “The Dream”
  11. Malta – Michela me “Chameleon”
  12. Lituania – Jurij Veklenko me “Run With The Lions”
  13. Rusia – Sergey Lazarev me “Scream”
  14. Shqipėria – Jonida Maliqi me “Ktheju Tokės”
  15. Norvegjia – KEiiNO me “Spirit In The Sky”
  16. Holanda – Duncan Laurence me “Arcade”
  17. Maqedonia e Veriut – Tamara Todevska me “Proud”
  18. Azerbajxhani – Chingiz me “Truth”


  Ndjekin dhe votojne ne garen e sotme :

  * ANGLIA
  * GJERMANIA
  * ITALIA


  https://eurovision.tv/story/semi-fin...urovision-2019

  http://fax.al/read/news/20575676/205...urovision-2019
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-05-2019 mė 07:37

 5. #145
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Kėngė tė bukura do tė shkojnė nė Finale, Kėngė tė bukura do tė mbeten jashtė saj ! Gara e sotshme jashtėzakonisht e fortė & e zjarrtė !

  Parashikimet besojnė se 2 PRETENDENTET kryesorė pėr titullin KAMPION janė pikėrisht pjesė e kėsaj gare - HOLLANDA & SUEDIA !


  Nė cilin grup do tė bėjė SHQIPERIA - ALBANIA pjesė ? ..………. "Mister" deri nė pėrfundim tė mbrėmjes sė sotshme !  50 % TE VOTAVE - JURIA PROFESIONISTE ……………………….. 50 % TE VOTAVE - PUBLIKU


  SHUME FAT JONIDA & ALBANIA !

  https://www.youtube.com/watch?v=4xOyyv0pBYI
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-05-2019 mė 09:47

 6. #146
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Pėr mua , 10 FINALISTET e Garės sė Sotshme - Semi Final 2, ESC 2019:


  * SHQIPERIA

  * SUEDIA

  * MALTA

  * HOLLANDA

  * ZVICRA

  * MAQEDONIA E VERIUT

  * NORVEGJIA

  * AZERBAJXHANI

  * RUSIA

  * RUMANIA
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-05-2019 mė 09:41

 7. #147
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  VOTO pėr SHQIPERINE !


  https://www.youtube.com/watch?v=SnV6cilaAUQ

  Numrat e telefonit pėr tė votuar sot, nė gjysėmfinale, me mesazhe ose thirrje telefonike.


  Pregatitur nga Eurovision Albania - Faleminderit & Mirėnjohje !

 8. #148
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Nata e Dytė e Festivalit Europian tė Kėngės 2019 - Live Online:

  https://www.rtsh.al/rtsh-live/RTSH1-HD.html
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-05-2019 mė 14:54

 9. #149
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Sipas sondazhit tė fundit tė WiWibloggs - 10 Finalistėt e Natės sė Sotme:

  1. Hollanda
  2. Malta
  3. Kroacia
  4. Zvicra
  5. Suedia
  6. Azerbajxhan
  7. Norvegji
  8. Rusia
  9. Shqipėria
  10. Armenia

  https://wiwibloggs.com/2019/05/16/po...inal-2/239146/

 10. #150
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=2ufy01VH9N4

  12 Pikėt pėr Shqipėrinė nga JURITE, nė Finalet e viteve tė kaluara.

  2004: Maqedonia e Veriut
  2005: Maqedonia e Veriut
  2008: Maqedonia e Veriut
  2010: Maqedonia e Veriut
  2012: San Marino, Zvicra , Maqedonia e Veriut, Italia
  2015: Maqedonia e Veriut
  2018: Azerbaijxhan

  Sa tė tillė do tė marrim sivjet ?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-05-2019 mė 15:24

 11. #151
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=YN-5hWwukSw

  12 Pikėt Maksimale tė Shqiperisė nė Finale, 2009 - 2018, apo ndryshe FITUESJA e ESC :

  2009 - Greqia
  2010 - Greqia
  2011 - Italia
  2012 - Greqia
  2013 - Italia
  2014 - Spanja
  2015 - Italia
  2016 - Australia
  2017 - Italia
  2018 - Italia

 12. #152
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  15 minuta votime - 20 Shtete votojnė pėr Shqipėrine – Jonida Maliqi me “Ktheju Tokės”; sikundėr dhe Shqipėria pėr 17 konkurrentėt e tjerė.

  * Anglia
  * Gjermania
  * Italia

  1. Armenia
  2. Irlanda
  3. Moldavia
  4. Zvicra
  5. Letonia
  6. Rumania
  7. Danimarka
  8. Suedia
  9. Austria
  10. Kroacia
  11. Malta
  12. Lituania
  13. Rusia
  14. Norvegjia
  15. Holanda
  16. Maqedonia e Veriut
  17. Azerbajxhani

 13. #153
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  JURIA SHQIPTARE:

  * Gent Rrushi – Kryetar i Jurise – Pedagog, Muzikant i Rrymes Xhaz

  * Eranda Libohova – Kengetare

  * Dilan Reka – Kengetar

  * Julka Gramo – Kengetare, Moderatore

  * Anxhela Peristeri – Kengetare, Muzikante


  https://en.wikipedia.org/wiki/Albani...g_Contest_2019

  http://www.gsh.al/2019/05/02/behen-p...ne-eurovision/

 14. #154
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  3 kėngėtarėt shqiptarė qė shoqėrojnė Jonida Maliqin


  Jonida Maliqi nuk ishte e vetme nė performancėn e saj nė Eurovision. Tre zėrat shoqėrues tė kėngėtares shqiptare, ose “back” vokalet.

  Tre artistėt e rinj tė pėrzgjedhur pėr tė mbėshtetur nė skenė Jonida Maliqi janė: Wendi Mancaku, Artemisa Mithi dhe Tiri Gjoci.

  Wendi ėshtė vajza e kantautorit tė njohur Edmond Mancaku, fitoi mė shumė famė vitin e kaluar me pjesėmarrjen te “Kėnga Magjike”. Kėnga e saj “Ėndrra ime” u prit mjaft mirė nga juria, pasi u vlerėsua me ēmimin “Best New Artist”, por edhe nga publiku.

  Artemisa Mithi ėshtė njė emėr i njohur i skenės shqiptare. Nė vitin 2014 ajo ishte finaliste nė programin “Gjeniu i Vogėl 6”, ndėrsa dy vite mė pas mori pjesė nė “The Voice of Albania 6”. Nė dhjetor tė 2018-s, Artemisa Mithi mori pjesė nė Festivalin e 57-tė nė RTSH me kėngėn “Dua ta besoj”, njė bashkėpunim me Febi Shkurtin.

  Tahir Gjoci, i njohur me emrin e skenės Tiri, i mori zemrėn publikut kur doli fitues i “The Voice Of Albania 5” nė 2016-n.
  Nė po tė njėjtin vit ai mori pjesė nė festivalin “Kėnga Magjike” me kėngėn “Pa ty nuk mund”, si dhe nė Festivalin e 55-tė tė RTSH-sė me kėngėn “Mė zgjo”. Pjesėmarrja e tij e fundit nė njė festival ishte nė 2017-n me kėngėn “Orė e ndalur”, te ai i RTSH-sė.


  https://www.gazeta55.net/show-biz/it...jonida-maliqin

 15. #155
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  ALBANIA - SHQIPERIA

  IA DOLEM MBANE ! Jemi Finalistė !


  BRAVO JONIDA & SHQIPTARIA !

 16. #156
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Eurovision 2019: Gjysem Finale 2 - FINALISTET

  Maqedonia e Veriut: Tamara Todevska - “Proud”
  Hollanda: Duncan Laurence - “Arcade”
  Shqiperia: Jonida Maliqi - “Ktheju tokės”
  Suedia: John Lundvik - “Too Late For Love”
  Rusia: Sergey Lazarev - “Scream”
  Azerbajxhan: Chingiz - “Truth”
  Danimarka: Leonora - “Love is Forever”
  Norvegjia: KEiiNO - “Spirit in the Sky”
  Zvicra: Luca Hannļ - “She Got Me”
  Malta: Michela - “Chameleon”

  https://wiwibloggs.com/2019/05/16/eu...ifiers/239151/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 17-05-2019 mė 12:17

 17. #157
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Fustani i Jonida Maliqit, stilisti Ardi Asllani shpjegon pse zgjodhi elementet etnikė

  16 Maj 2019

  Veē kėngės dhe vokalit tė Jonida Maliqit, nėn vėmendjen e publikut ka qenė dhe fustani i kėngėtares, si njė element shumė i rėndėsishėm dhe pėrmbushės i performances.

  Stilisti Ardi Asllani tė cili i ėshtė besuar veshja rrėfen se fustani pėrmban element etnike, duke iu pėrafruar madje edhe elementeve me origjine ilire.

  “Nė fakt duam s’duam ėshtė ndėrtuar njė veshje, nė fillim fare u mendua njė veshje qe tė mos kishte lidhje te drejtpėrdrejtė me kėngėn dhe me formėn nė tė cilėn kėnga ishte ndėrtuar, pasi u riaranxhua dhe menduam tė shkonim kundėr komplet me diēka tepėr interesante kundėr rrymės se kėngės. Por duke pare pėrshtatjen qe kėnga pati ne publik, jo vetem ne Shqipėri, por edhe ne publikun ndėrkombėtar, me autoret e kėngės vendosem qe kenga duhet te kete me patjetėr elemente etnike.”

  Sipas stilistit, blogeret e huaj e kanė konsideruar si vepėr arti veshjen e kėngėtares shqiptare.


  https://www.vizionplus.tv/fustani-i-...dhi-elementet/

 18. #158
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=MBHrmG0m_Ug

  Konferenca e Shtypit e Finalisteve nga Gjysem Finalja e Dyte.

 19. #159
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Cilėt jane Artistėt me tė cilet konkurrojne Artistėt tanė ?

  https://www.youtube.com/watch?v=g8v05NwkoDk

  Artistė qė sfidojnė vetveten ! John Lundvik konkurron pėr Suedine si kantautor dhe Anglinė si kompozitor !

 20. #160
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,159
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=jT8t0Lyyxw8

  Victor Crone and Stig Rästa - acoustic version "Storm"

Faqja 8 prej 9 FillimFillim ... 6789 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •