Close
Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 172
 1. #121
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  SHQIPĖRIA & SHQIPTARIA : Bashkė nė GJYSĖM FINALE II - 16 MAJ 2019 !


  TOP 10 - EUROVISION ALBANIA 2004 - 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=j0eFm6P-GqY

  Nga Turqia.


  1. Elhaida DANI - "I'm Alive" - 2015
  2. Jonida MALIQI - "Ktheju Tokės" - 2019
  3. Eugent BUSHPEPA - "Mall" - 2018
  4. LINDITA - "World" - 2017
  5. AURELA GAĒE - "Feel the Passion" - 2011
  6. Luiz EJLLI - "Zjarr e Ftohtė" - 2006
  7. Juliana PASHA - "It's all about you" - 2010
  8. Rona NISHLIU - "Suus" - 2012
  9. Kejsi TOLA - "Carry me in your dream" - 2009
  10. Olta BOKA - "Zemrėn e lamė peng" - 2008

  https://en.wikipedia.org/wiki/Albani...n_Song_Contest
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-05-2019 mė 09:37

 2. #122
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  NĖ FINALE ......

  https://www.youtube.com/watch?v=gRBBaGaYSgM


  Njė vleresim nga Qipro, bazuar nė provat skenike & perfomancė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-05-2019 mė 10:17

 3. #123
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=csi6lwSWUWs

  Jonida Maliqi - Intervistė me Wiwibloggs.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-05-2019 mė 10:23

 4. #124
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=MUI5-3_M3RY

  Pse e duam SHQIPERI-nė e EUROVISION-it - Nga Wiwibloggs

 5. #125
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Pozicioni i Dhjetė shkon nė Finale ........... Pozicioni i Njėmbėdhjetė mbaron garėn nė Gjysėm Finale .


  50 % e Vlerėsimit - JURIA ………… 50 % e Vlerėsimit - PUBLIKU

  https://www.youtube.com/watch?v=2NYGDgYvyWw

  Njė vlerėsim nga Malajzia pas Proves se Pare Skenike.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-05-2019 mė 14:31

 6. #126
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Ktheju Jonida, njė zemėr tė pret!

  Nga Ermal Peēi - Maj 2019


  Nuk ka ndodhur asgjė, titulli i kėtij shkrimi ėshtė padiskutim frymėzim nga fjalėt e Eriona Rushitit nė kėngėn ‘Ktheju tokės’ kėnduar nga Jonida Maliqi. Mė erdhi natyrshėm thirrja e saj pėr rikthimin nė tokėn mėmė me ardhjen e Jonidės nė Shqipėri.

  Eurovisioni ka nisur, shumė shpejt do tė mbaroj. Jonida do tė jetė nė Tiranė, pas njė rrugėtimi qė e kam ndjekur nga afėr. Jonida u duk se dėgjoi dhe mėsoi nga eksperiencat e kolegėve tė saj dhe shumė gjėra nė kėtė rrugėtim i ka ndjekur vet, shpesh nė shumė detaje. Nė ēdo vend tjetėr, kjo ėshtė gjėja e fundit qė njė kėngėtar bėn.

  Sytė dhe zemrat e milionave njerėzve janė tek kėngėtari, pjesa tjetėr i takon stafit respektiv. Nuk ka mė sekrete nė Tiranė pėr tė kuptuar qe edhe pse pas shume viteve eksperiencė (2004 pėrfaqėsimi i parė) ende duhet shumė punė drejt menaxhimit detaj pas detaji, tė 3 minutave zyrtare qė na takojnė nė skenėn e Eurovision. Nuk kam ndėrmend tė bėj analizė tė detajuar, sepse do tė mė rikthehet dhimbja e kokės, mė siguri edhe ju do tė ēuditeni apo mund tė dini mė shumė se sa unė. Patjetėr qė nė mė shume se njė dekadė duhet tė kishim nxjerrė mėsimet tona e tė punonim mė fort, se sa tė shpresojmė vetėm tek zėri i kėngėtarėve qė dėrgojmė nė Eurovision.

  Nisur nga kjo, duhet tė jemi krenar, madje ti duartrokasim fort dhe gjatė artistėt qė kanė ngritur flamurin tonė, qė kanė kėnduar nėn titrat ALBANIA me tė vetmin suport: ZĖRIN e tyre.

  Nė Instagramin e Aurela Gaēe lexova njė koment tė njė ndjekėsi qė i kėrkonte tė rikthehej nė Eurosong dhe Aurela i pėrgjigjej se vetėm pėr presionin e madh psikologjik nuk dėshironte ta pėrsėriste kėtė eksperiencė! E dhimbshme! Shqiptarėt varin duartrokitjet ose jo ndaj njė kėngėtari vetėm nga njė tabelė pikėsh. Jemi tė gatshėm tė ulemi e tė bėjmė njė mori komentesh, tė nxjerrim armatėn e kritikave ndaj atyre qė tė VETĖM, mbajnė mbi shpatulla emrin e njė shteti.

  Pas provės sė parė tė Jonida Maliqit, lexova po ashtu komente rreth skenografisė. Sa me fat qė Jonida e ka zėrin pushkė dhe shkėlqeu nė prova. Tani meqė me tė, s’kemi ē’tė komentojmė, hajde merremi me veshjen, skenografinė. Ndonjė mbase ka bėrė gati shkrimet pėr tė gjunjėzuar Jonidėn nėse ajo nuk kalon finale… e turpshme!

  E kemi bėrė me shumė kėngėtarė, mund ta bėjnė dhe me Jonidėn…e cila po ashtu si Aurela, por jam i bindur edhe shumė kėngėtarė tė tjerė, vetėm nga presioni psikologjik e mendojnė dy herė rikthimin. Sa e nevojshmė ėshtė kjo?

  E ndjek Eurovisionin prej vitesh dhe rrallė kam parė kėtė klimė ndaj pėrfaqėsuesve tė shteteve tė tjera. Ngrihen panele, bėhen emisione, qė duartrokasin edhe kur kėngėtarėt e tyre nuk futen nė finale. Nuk kanė shkuar nė finale emra BIG tė muzikės europiane, nuk janė futur nė finale edhe shtete me buxhete marramendėse.

  Jonida po kėndon shqip, e bėri nė turneun e saj ku shumė tė rinj kėndonin me tė, SHQIP!

  Jonida sot, dje Anjeza, Luizi, Rona, Frederiku, Ledina, Hersi, Kejsi, Olta, Aurela, Eneda, Eugenti, Juliana, Elhaida, Lindita, Adriani kanė bėrė maksimumin e tyre. Nė nje vend qė ende s’ka struktura menaxheriale, tė gjithė janė rikthyer nė Tiranė me pėrditshmėrine e tyre. Eurovisioni ėshtė njė endėrr e prekur pėr ta, tani sfida, fatkeqėsisht, ėshtė pėr publikun tonė.

  Le ta shohim kėtė eksperience si njė festė! Ka njė milionė probleme, qė ma besoni nuk janė tė kėngėtarėve. Pėr ta, duhet tė jemi bashkė, pėr aq kohė sa zerat e tyre na emocionojnė, tjetėr gjė shijet muzikore, janė krejt personale. I nisim kėngėtarėt atje dhe i shėnjestrojmė: O finalja, o sot o kurrė! Kjo duhet tė jetė shija ndaj arenės muzikore me audiencėn me tė madhe nė kontinent? Le ta shijojmė, le tė ngrejmė zemrat peshė dhė tė jetojmė me 3 minutat tona dhe tė shteteve tė tjera. Mbase do gjejmė refrenin e preferuar pėr ta kėnduar disa ditė rresht, pastaj njė tjetėr e njė tjetėr.

  Jonida, aty mes provave; mes stresit; mes vrapimit nga njė interviste tek tjetra; mes pėrqafimeve tė fansave europianė qė i ke pasur tė shumtė; mes votuesve online qė tė kanė nxjerrė nė krye tė sondazheve, mes shumė gjeravė tė bukura qė po jeton… mos harro: SHKĖLQE nė natėn tėnde!

  Mos u merakos pėr ‘Tiranėn’, si nė kėngėn tėnde: Njė zemėr tė pret! Ajo e njė publiku, qė uroj dhe shpresoj, ka kuptuar qė Eurovision-i nuk vlen vetėm nga rėnditja nė tabelė, vlen shumė mė shumė! “Ktheju” Jonida, shumė zemra tė presin, si do qė tė shkojnė gjėrat! Na emociono si nė turneun qė kreve nė Londėr, Madrid dhe Amsterdam! Po jeton ėndrrėn tėnde, siē u shprehe nė njė status pak ditė mė parė! Askush nuk mund ta cėnoj, s’ka arsye!

  Eurovision-in tėnd e fitove, tani duhet tė fitojme ne me njėri-tjetrin, tė kuptojmė se ajo qė na vlen nė kėto kompeticione ėshtė pėrkrahja dhe jo pėrēarja; duartrokitjet dhe dashuria!


  http://www.intv.al/ktheju-jonida-nje...-te-pret-93480
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-05-2019 mė 07:50

 7. #127
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=D6GyWoq4oJw

  Jonida Maliqi - Ktheju Tokes (Official Eurovision in Concert Video)

  Prill 2019.

 8. #128
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Eurovision in Concert, Amsterdam 2019 - TOP 28

  Nga ARGJENTINA

  https://www.youtube.com/watch?v=rlHdtTPUOcE

  1. HOLLANDA
  2. SHQIPERIA
  3. ANGLIA
  4. Serbia
  5. Norvegjia
  6. Republika Ēeke
  7. Zvicra
  8. Hungaria
  9. Spanja
  10. Izraeli

 9. #129
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=fOpGb3kYthg

  Eurovision 2019 Second Rehearsal Top 41

  Nga Turqia - Pas Provės sė Dytė Skenike

  1. Azerbajxhani
  2. Italia
  3. Serbia
  4. Qipro
  5. Suedia
  6. Malta
  7. Franca
  8. Maqedonia e Veriut
  9. Zvicra
  10. Hungaria
  11. Shqiperia
  12. Hollanda
  13. Greqia
  14. Australia
  15. Rumania
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 13-05-2019 mė 08:47

 10. #130
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=78fLSJUtG5w

  Eshtė njė garė……. dhe nė fund pėrzgjidhen mė tė votuarit !

  Wiwibloggs, sikundėr dhe portale tė tjerė, ndjekin dhe komentojnė teksa zhvillohen Provat Skenike.

  Komentet e tyre pėr Rusinė, Shqipėrinė dhe Norvegjinė qė performojnė njėra pas tjetrės. Tė treja Kėngėt meritojnė Finalen & TOP 10 , gjithashtu !

 11. #131
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=m_vCmjYmn6g

  Njė prej sa e sa vlerėsimeve apo parashikimeve nė YouTube :


  3 Vendet e Para nga 18 Konkurrentėt e Gjysėm Finales sė Dytė - Pas Proves Skenike II .

  1. Hollanda
  2. Azerbajxhani
  3. Shqiperia

 12. #132
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Pas Amsterdamit, Riges dhe Londres turi promovues ESC 2019 ndaloi ne Madrid, Spanje.

  TOP 5 nga 22 Kenge Pjesmarrese , sipas sondazhit te Wiwibloggs :

  1. Greqia
  2. Spanja
  3. Islanda
  4. Shqiperia
  5. Izraeli

  https://wiwibloggs.com/2019/05/03/po...s-2019/238311/

 13. #133
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Ndėr 10 Videot mė tė Mira tė ESC 2019 - Sipas sondazhit tė Wiwibloggs :

  1. Hollanda
  2. Armenia
  3. Greqia
  4. Malta
  5. Azerbajxhani
  6. Islanda
  7. Kroacia
  8. Italia
  9. Qipro
  10. Shqiperia

  https://wiwibloggs.com/2019/04/28/po...f-2019/237697/

 14. #134
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=n0PusdwRg4M

  Eurovision 2019 - Last 10 Entry Challenge: Albania!

  Nga Turqia

 15. #135
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=qbZLlGvyVI4

  Jonida dhe Roko ndryshe …….. Shqiperia & Kroacia .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-05-2019 mė 12:45

 16. #136
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Ne finale ......

  https://www.youtube.com/watch?v=-a40q4GWG8A

  Nga Rusia

 17. #137
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  Jo ne finale ...…..

  https://www.youtube.com/watch?v=lei5plMnSsQ

  Nga USA
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 14-05-2019 mė 13:00

 18. #138
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  FINALISTE & NENKAMPIONE e ESC 2019 !

  https://www.youtube.com/watch?v=Ejhfo6kgnQs

  Nga Lituania

 19. #139
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019


 20. #140
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,124
  Faleminderit
  253
  352 falenderime nė 328 postime

  Pėr: Eurovision Song Contest 2019

  VIDEO MUSIC - ESC 2019

  1. Malta
  2. Hollanda
  3. Armenia

  https://wiwibloggs.com/2019/05/12/yo...f-2019/238914/

Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •