Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 30 prej 30
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  14 FINALISTE - 1 TROFE

  1 trofe qe vlen sa per dy - MIMI I MADH i Festivalit 57 & Perfaqesim i Shqiperise ne EUROVISION SONG CONTEST 2019 ! SUKSESE & MBARESI !


  JURIA :

  Antart e Juris s ktij edicioni jan:


  Nderi I Kombit AGIM KRAJKA

  HAJG ZAHARJAN

  Mjeshtr i Madh SHPETIM KUSHTA

  OLSA TOQI

  ROVENA DILO

  RONA NISHLIU

  Mjeshtr i Madh PALI KUKE

  DURIM CENE

  ARTA MARKU


  http://shekulli.com.al/zbulohet-juri...lit-te-kenges/

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  3 MIMET E PARA , per mua :

  1. " 100 Pyetje " - Eranda Libohova  Kompozimi: Gent Myftaraj - Poezia: Pandi Laco

 3. Anetart m posht kan falenderuar sirena_adria pr postimin:

  Besoja (25-12-2018)

 4. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  2. Rrfehem - Lidia Lufi  Kompozimi: Enis Mullaj - Poezia: Lidia Lufi

 5. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  3. Dua ta besoj - Artemisa Mithi & Febi Shkurti  Kompozimi & Poezia: Febi Shkurti

 6. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  2 Kompozitoret e Medhenj - Legjenda te Muzikes Shqiptare

  AGIM KRAJKA e HAJG ZAHARIAN

  piket e tyre maksimale - 30 pike I kane akorduar per kengen " RREFEHEM " me kompozim te Enis Mullaj dhe vargje te Lida Lufit, interpretuar nga LIDIA LUFI .

  Te shohim se cila do jete kenga fituese ! Votimi vijon .

 7. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  KTHEJU TOKES - JONIDA MALIQI & ERIONA RUSHITI

  fitojne Cmimin e Madh te Festivalit & te drejten e Perfaqesimit te Shqiperise ne Festivalin Europian te Kenges 2019 !

  Urime dhe Suksese ne ESC 2018 !


  1. Ktheju Tokes - Kompozimi & Poezia : Eriona Rushiti - Interpretuar nga : Jonida Maliqi

  2. Rrefehem - Kompozimi: Enis Mullaj - Poezia & Interpretimi: Lidia Lufi

  3. 100 Pyetje - Kompozimi: Gent Myftaraj - Poezia: Pandi Laco - Interpretuar nga Eranda Libohova

 8. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  Nderim & Mirenjohje per te gjithe ARTISTET & NJEREZIT E ARTIT - organizatore, krijues, interpretues per Festivalin cilesor, bashkekohor & te bukur !

  Festivali eshte rikthyer serisht ne shtratin e tij - MUZIKE CILESORE & E BUKUR SHQIPE !

 9. #28
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  MIMI I PARE - Fest '57

  1. " Ktheju Toks " - JONIDA MALIQI  Vargjet & Kompozimi: ERIONA RUSHITI


  [Varg]
  Ti kendon edhe qan
  N duar lott mbledh
  I mban

  [Pre-Kor]
  Nj dit jeton
  N tjetrn vdes
  Sa mall, pak shpres
  I vetm, pa identitet (Eh-eh-eh...)

  [I huaj]
  Ah-ah-ah... Ah-ah-ah... (Ah-ah-ah...)
  Ah... ah...

  [Kor]
  Ktheju toks tende
  O njeri q zemrn l peng
  Ktheju toks tende
  Ti e di nj zemr t pret

  [Post-Kor]
  Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia
  Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia

  [Pre-Kor]
  Nj dit jeton
  N tjetrn vdes
  Sa mall, pak shpres
  I vetm, pa identitet

  [Kor]
  Ktheju toks tende
  O njeri q zemrn l peng
  Ktheju toks tende
  Ti e di nj zemr t pret

  [Outro]
  Ah-ah-ia-ia-iaia-ah, ah-ah...
  Ah-ah...


  https://genius.com/Jonida-maliqi-ktheju-tokes-lyrics

 10. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  MIMI I DYTE - Fest '57

  2. Rrfehem - LIDIA LUFI  Kompozimi: ENIS MULLAJ - Poezia: LIDIA LUFI


  Ty... te rrefehem
  pas kesaj heshtje ne vetmi
  Ty... une te falem
  qe me s'jam ne erresire
  me marros
  me premto

  Chorus 1:
  Hajde ma mbaj doren
  Thuaje fort Ti fjalen
  Synin mos ma fsheh
  Mos me len Ti te gaboj
  Ti qe emer ske
  Verbon si diell
  Ti jete me dhe

  Chorus 2:
  Hajde ma mbaj doren
  Thuaje fort Ti fjalen
  Synin mos ma fsheh
  Mos me len Ti te gaboj
  Ti qe emer ske
  Verbon si diell
  Ti jete me dhe

  Pre-Chorus:
  Me marros
  Me premto
  Ty...
  Te rrefehem

  Chorus 3:

  Hajde ma mbaj doren
  Thuaje fort Ti fjalen
  Synin mos ma fsheh
  Mos me len Ti te gaboj
  Ti qe emer ske
  Verbon si diell
  Ti jete me dhe
  Ty...
  Te rrefehem

 11. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,335
  Faleminderit
  251
  344 falenderime n 322 postime

  Pr: Festivali i Kngs n RTSH 2018 - Fest '57

  MIMI I TRETE - Fest '57

  3. " 100 Pyetje " - ERANDA LIBOHOVA  Kompozimi: GENT MYFTARAJ - Poezia: PANDI LAO


  Ej si je
  Ku je ti
  100 pyetje kam

  Nuk e di nga t'ja filloj
  Sa kurioze jam
  Po t pyes nuk guxoj

  Ej si je
  Humbur ke
  A mund ta di se ku jeton

  A mund t ket pr ty nj tjetr un
  T mos mjaftoj
  T t doj shum

  Kush sht ajo
  Sa vjen mngjesi
  Do q mbi gjoksin tnd t fler

  Kush sht ajo
  Kur bie dielli
  Ndan me ty t kuqen ver

  Ashtu si un
  A ka nj tjetr
  T t besoj ty verbrisht

  Kush sht ajo
  Q cdo minutj
  T thot t dua cmndurisht

  Kush sht ajo
  Q pr cdo nat
  Ti merr ty puthjet djallzisht

  Kush sht ajo
  N syt e tu
  Ndjehet e bukur mrekullisht

  Ashtu si un
  A ka nj tjetr
  E a t ndjen ty marrzisht

  Kush sht ajo
  Q cdo minut
  T thot t dua cmendurisht

  Rri dhe pak
  M mundon
  A mund t pyes me k jeton

  A t ka dashur ty njeri sa un
  A t merr malli
  Se mua shum

  Kush sht ajo
  Sa vjen mngjesi
  Do q mbi gjoksin tnd t fler

  Kush sht ajo
  Kur bie dielli
  Ndan me ty t kuqen ver

  Ashtu si un
  A ka nj tjetr
  T t besoj ty verbrisht

  Kush sht ajo
  Q cdo minut
  T thot dua cmendurisht

  Kush sht ajo
  Q pr cdo nat
  Ti merr ty puthjet djallzisht

  Kush sht ajo
  N syt e tu
  Ndjehet e bukur mrekullisht

  Ashtu si un
  A ka nj tjetr
  E a te ndjen ty marrzisht

  Kush sht ajo
  Q cdo minutj
  T thot t dua cmendurisht

  Kush sht ajo
  Sa vjen mngjesi
  Do q mbi gjoksin tnd t fler

  Kush sht ajo
  Kur bie dielli
  Ndan me ty t kuqen ver

  Ashtu si un
  A ka nj tjetr
  T t besoj ty verbrisht

  Kush sht ajo
  Q cdo minut
  T thot t dua cmendurisht

  Kam dhe nj pyetje
  T fundit
  A je i lumtur?


  https://www.teksteshqip.com/eranda-l...ic-1958205.php

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •