Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,076
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pse deshtoi Edi Rama?

  Pse deshtoi Edi Rama?

  Keto dite gjoja dialogjesh, ai perngjan ēuditerisht shume me Ramiz Aline dhe me tej edhe me Ēausheskun.
  I mjere, gojeshthurrur, cinik, i vrazhde, i mbytur, i rraskapitur, i dorezuar! Po ben te pamunduren per te gjetur nje fije kashte per t'u mbytur.
  Ne krah nuk ka askend, qofte edhe moralisht sa per ti treguar se jemi me ty edhe ne keto dite te fundit te karrikes kryeministrore.

  https://youtu.be/x2Nrew0JVkk

  Ne forumistet ja kemi bere radiografine para me shume se nje dekade dhe fatkeqesisht u provuan te gjitha parashikimet tona, per rrezikun qe mbartte ardhja ne kryeskenen politike shqiptare te tij.
  Personalisht kam qene i bindur se ai do te kishte nje fund batakēinjsh, mirepo nuk e kisha imagjinuar se kjo do te zgjaste kaq shume.
  Edi Rama duhej frenuar qe ne fillim, mirepo politika shqiptare ende eshte adoleshente dhe per me keq publiku shqiptar eshte emocional dhe bie lehte pre e premtimeve boshe dhe e demagogjise.
  Tashme shumica e shqiptareve jane bindur se Edi Rama ka deshtuar!
  Ne mos u doreheqte me mjete politike ai duhet larguar pastaj me ēdo mjet nga shqiptaret dhe fundi i tij duhet te sherbeje si mesim per ata qe do te vijne pas tij.
  Shqiptaret kane nevoje per nje qeverisje te drejte dhe qe ju sherben me perulesi!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 20-12-2018 mė 14:57

 2. #2
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Faleminderit
  191
  271 falenderime nė 206 postime

  Pėr: Pse deshtoi Edi Rama?

  Nese Basha i liron vendin Agron Shehut, ndoshta kemi alternative...., perndryshe hiqja Lenes e venja Prenes...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 3. #3
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,076
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Pse deshtoi Edi Rama?

  Pse deshtoi Edi Rama?

  Keto dite gjoja dialogjesh, ai perngjan ēuditerisht shume me Ramiz Aline dhe me tej edhe me Ēausheskun.
  I mjere, gojeshthurrur, cinik, i vrazhde, i mbytur, i rraskapitur, i dorezuar! Po ben te pamunduren per te gjetur nje fije kashte sa per t'u mbajtur.
  Ne krah nuk ka askend, qofte edhe moralisht sa per ti treguar se jemi me ty edhe ne keto dite te fundit te karrikes kryeministrore.

  https://youtu.be/x2Nrew0JVkk

  Ne forumistet ja kemi bere radiografine para me shume se nje dekade dhe fatkeqesisht u provuan te gjitha parashikimet tona, per rrezikun qe mbartte ardhja ne kryeskenen politike shqiptare te tij.
  Personalisht kam qene i bindur se ai do te kishte nje fund batakēinjsh, mirepo nuk e kisha imagjinuar se kjo do te zgjaste kaq shume.
  Edi Rama duhej frenuar qe ne fillim, mirepo politika shqiptare ende eshte adoleshente dhe per me keq publiku shqiptar eshte emocional dhe bie lehte pre e premtimeve boshe dhe e demagogjise.
  Tashme shumica e shqiptareve jane bindur se Edi Rama ka deshtuar!
  Ne mos u doreheqte me mjete politike ai duhet larguar pastaj me ēdo mjet nga shqiptaret dhe fundi i tij duhet te sherbeje si mesim per ata qe do te vijne pas tij.
  Shqiptaret kane nevoje per nje qeverisje te drejte dhe qe ju sherben me perulesi!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 20-12-2018 mė 16:06 Arsyeja: Nje ndreqje gabimi

 4. #4
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,076
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Pse deshtoi Edi Rama?

  Largimi sa me i shpejte i Edi Rames do te shenoje dhe fundin e klases politike te dale nga shkolla e diktatures komuniste dhe do te shenoje fillimin e nje klase te re politike te paperlyer me diktaturen, por te rritur, shkolluar dhe formuar ne liri!
  Brezi i ri po troket tashme me force ne porten e kalbur te politikes shqiptare, per ta shembur ate dhe per te nisur nje rrugetim te ri dhe me sfida te reja.
  Kasta e komunizmit duhet shporrur nga skena politike dhe ne kete shporrje ata do te duhet te perballen dhe me forcen e ligjit, per keqqeverisjen, per abuzimet gjigante, per grabitjen dhe korrupsionin, per pasurite e vena nga qenja ne pushtet dhe nga shperdorimi i tij.
  Perndryshe demokracia do te mbese nje mashtrim, pa vendosur drejtesine ndaj kujtdo qe e ka trajtuar shtetin si lope vetem per ta mjele!
  Shqiptaret duhet ta ndjejne me ne fund veten realisht qytetare te lire dhe dinjitoze te nje vendi europian!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 20-12-2018 mė 16:23

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,112
  Faleminderit
  433
  517 falenderime nė 435 postime

  Pėr: Pse deshtoi Edi Rama?

  Nga ana morale mbase ka deshtuar por nga ana politike-partiake Rama ka triunfuar dhe jo te kete deshtuar.
  Deri tani ka qeverisur ne qetesi te plote duke plotesuar edhe kerkesat e opozites ne nje pazar te gjithanshem si per presidentin dhe si per kryetarin e parlamentit.

  Ka bere ēfare ka dashur ne qetesi te plote,si me opoziten dhe brenda partise,nuk ka pasur dhe deri tani nuk ka asnje levizje te re politike. Sikur mbas Rames te vij ndonje Veliaj a ndonje Lulzim Basha edhe Rama do ta permbushte misionin e vet.
  Eshte e njejte edhe per Berishen. Berisha ne misionin e tije ka triunfuar jo vetem ne politike por edhe ne trashgimeri. Ne Shqiperi kane deshtuar Fan Noli a Zogu qe nuk lane trashgimeri politike,te tjeret si Ramiz Alia,Berisha,Nano,Rama kane triumfuar jo me deshtuar,jo vetem ne krijimin e sistemit por edhe ne mbajtjen e tije.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 21-12-2018 mė 02:12

 6. 2 antarėt mė poshtė falenderuan SERAFIM DILO pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Lazo (21-12-2018),pranvera bica (21-12-2018)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •