Close

Rezultati i Sondazhit: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

Votues
5. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Rama duhet te dorehiqet.

  3 60.00%
 • Duhet dialog studente - qeveri.

  2 40.00%
 • Nuk me intereson.

  0 0%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,081
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Protesta e studenteve.
  Dialog apo doreheqje e Rames?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Teorikisht,ne qofte se Rama eshte shkaktari i kesaj situate patjeter qe duhet kerkuar doreheqja.

  Dhe dalim gjithmone tek problemi qe eshte e veshtire te kerkohet doreheqja per faktin qe Rama nuk ka alternative. Dhe ne fakt doreheqjen nuk e kerkon as PD me LSI-ne sepse dhe ata per vete nuk kane tjeter alternative perveē Rames, imagjinoni pastaj studentat dhe populli...

 3. #3
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Un mendoj se duhet dialog.

  Dialogun po e kerkon Kryeministri=institucion dhe jo Rama ne nivel personal.

  Kam besim te plote tek aftesia e studenteve per nje perballje te shendetshme me Kryeministrin.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #4
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Teorikisht,ne qofte se Rama eshte shkaktari i kesaj situate patjeter qe duhet kerkuar doreheqja.

  Dhe dalim gjithmone tek problemi qe eshte e veshtire te kerkohet doreheqja per faktin qe Rama nuk ka alternative. Dhe ne fakt doreheqjen nuk e kerkon as PD me LSI-ne sepse dhe ata per vete nuk kane tjeter alternative perveē Rames, imagjinoni pastaj studentat dhe populli...
  Pikerisht...
  Kto jane te gjithe bashke, hane/pine/#allohen bashke, dhe i fusin nje teater te enjteve tek tempulli i hajdutrise...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar skender76 pėr postimin:

  SERAFIM DILO (21-12-2018)

 6. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,456
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Rame eshte i dorehequr per momentin. Kerkoj me koshience qe ligji te ndryshohet, duke pranuar deshtimin.
  Pra ē’vlere ka te dialogosh me nje kryeminister qe e ka pranuar deshtimin? Ēfare do diskutohet me tej me njeriun qe e shiti ligjin si reformen me te mire qe eshte bere ndonjehere per arsimin?!

  A do arrije kjo proteste qellimin? A do nxise kjo proteste reagim ndaj padrejtesive edhe te grupeve te tjera te neperkembura (qe nuk jane pak)? Mendoj se ky eshte thelbi.
  Uroj qe kjo te ndodhi, sepse Rama bashke me sivllezerit e tij ne politike, ne media, ne shoqeri civile, zhduken njehere e mire qarkullimi..

  Keshtu qe mbetet per tu pare sesi do pershkallezohet protesta e studenteve...
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Duke_Of_Arberia pėr postimin:

  DYDRINAS (24-12-2018)

 8. #6
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Duke, duhet dialog, nuk duhet rrotacion..., per momentin.
  Neve popllit te thjesht kshu na leverdis...

  Na leverdis qe studentet te triumfojne!!!
  Do fitojme te gjithe!!!


  P.S.:
  Kur ishim femije mbaj mend nje gjegjeze, per nje kermill qe ishte ne fund te pusit me thellesi 11 mt. Kermilli ngjitej 5 mt. diten dhe zbriste 4 mt. naten. Duhej te gjeje se pas sa ditesh kermilli dilte nga pusi.
  Ajo qe me bente pershtypje ne ate moshe ishte qe pse kermilli duhej te zbriste naten..., sepse me dukej shum pa kuptim...

  ....

  Sepse o duke, ky rrotacioni ka kosto te paimagjinueshme.., bej bulevard - prish bulevard, bej Zog te Zi - prish Zog te Zi, bej Shqiponj - prish Shqiponj.... bej e prish, prish e bej.... me leket e shqiptarve fatkeqe...

  Studentet nuk kerkojne rrotacion, kerkojne tu plotsohen kerkesat.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #7
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Ilir Vrenozi ėshtė padyshim njė nga personazhet mė karizmatik tė rrjeteve sociale, qė pėrpiqet tė komentojė thuajse ēdo ngjarje pikante qė ndodh nė Shqipėri dhe kjo ka bėrė qė tė ketė mjaft ndjekės dhe dashamirės nė botėn virtuale dhe jo vetėm.

  Sė fundmi Vrenozi ka publikuar njė foto tė rrallė me armė nė duar, tė shkrepur nė vitin 1997, teksa shprehet se po mbronte fabrikėn ku punonte.

  Foton e ka shoqėruar me njė status qė ia dedikon Sali Berishės, referuar thirrjes sė tij tė fundit nė Kuvend “rrėmbeni armėt, ja vdekje ja liri!”.

  Ai i kujton ish-kryeministrit kohėn kur e ndiqte pas nė mitingje, pėr shkak tė bindjeve tė tij tė djathta, mirėpo tashmė sipas tij e gjithė kjo klasė politike duhet tė ndryshojė pėr shkak se ka humbur besimin.

  Vrenozi shkruan:

  NE FOTO JAM UNE ME ARME NE DORE NE VITIN 1997 … DUKE MBROJTUR SHTEPINE E VASFI HARUNIT DHE FABRIKEN MELINA NGA KOMUNISTET QE PO SHKATERRONIN CDO GJE ✌✌✌
  DOKTOR SALI BERISHES

  Tani meqenese lexova kete statusin ku ke bere thirrje sot ne kuvend ” o djem rrembeni armet , ja vdekje ja liri ” dua te them dicka nga shpirti…

  Une Ilir Vrenozi kam qene qe ne mitingun e pare ne fund te dhjetorit 1990 ne Korce , te ndoqa kembe zbadhur vite e vite , kam erdhur edhe ne mitingjet Tirane , me pak fjale jam nip beu dhe jam i djathte i lindur , po ta mbash mend pas 1997 kur erdhe ne Korce te ndaloi policia Renea e Tiranes e nuk donte te te linte te hyje ne Korce.. kam qene nga te paret qe zbrita nga makina me kallash ne dore kam debatuar ashper me ata te policise , sa nje gradist me vuri tyten e kallashit ne balle une i therrisja ” Rrofte Sali Berisha ” kam qene bashke me xhaxhi Vasfi Haruni ( Vaso Gegen) qe ti e kishe mik , ndjese paste .me pak fjale dua te te them qe kam qene nje i djathte i paster me shpirt e zemer…. po tani pas shume vitesh e vitesh , ku u bene me shume se ēerek shekulli… mendoj dhe jam i bindur qe te gjithe ju kasa politike 1991- 2018 jini te deshtuar dhe populli u lodh me kete politike.. me beso u lodhem… kjo kase politike na eshte bere si mama e dyte, fytyrat e kesaj kase politike na jane neveritur… te gjitha partite Ps Pd Lsi duhet te dalin te gjitha jashte ligjit.. duhet ta marrin te rinjte ne dore kete vend…
  Boll me thirrje “rrembeni armet” boll se jemi lodhur raskapitur drobitur… nuk duam ti shikojme me armet me sy… nuk ja vlen mź, te marrim armet qe te sjellim ne pushtet Lul Bashen, ate qe beri mareveshjen e 17 Majit me Edi Ramen qe talli bythem me mijra demokrate qe e ndoqen me muaj ne cader…

  Armet i marre une tani, i marr o i marr po te hyj aty ne parlament e ti qi robt ti vrasim te gjithe cfare jane aty brenda… te veme 140 studente ekselence ne parlament e te drejtohemi per 10 vjet vetem nga 140 studente doktore profesore te pa lyer me kete politike , vetem keshtu e marr armen une… vetem per kryengritje per ta zhdukur kete kase politike.. po te rrembej armet une per te ikur Rama dhe te vijė Luli, qija robt kurren e kurres…

  Keshilla ime qe me 2013 qe bere doreheqje nga kryetar i Partise duheshe te beje doreheqje fare nga politika … per shume arsye… por nje cikel ka nje fund… Cfare te them , jemi zhgenjyer kemi cerek shekulli sdime ku kemi koken, mbi 1 milion e ca shqiptare kjo kase politike i ka zbuar ne kurbet e 2 milion po i mbani ketu ne varferi ekstreme, kurse ju politikanet jini miliardere… aman derman mos beje me thirrje per te rrembyer armet, me 1997 e rrembeva armen po isha djalke e beqar dhe besoja me shpirt e zemer … tani kam femije por dhe me zhgenjimin qe kemi marre kete cerek shekulli , me e mira eshte te heshtni me e mira fare eshte te ikni perfare nga politika…
  Me respekt per ju Ilir Vrenozi!”


  faxweb.al
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 10. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Shpresojm qe studentet ti shkojne deri ne fund protestes,pa negocim,sepse ēdo lloj negociate me kete qeveri do ishte humbje per protesten.Nuk duhet te necocjohet me hajdutet,pike.

  Problemi eshte se teorikisht me kete proteste nuk do ndyshoje asgje (perveē shpreses tek keta studente o tek kjo rini qe mbase zgjohet),ne menyre paqesore eshte e veshtire te trembet a te ndryshojne mendim ne qeveri dhe problemi tjeter eshte qe rrezimin e Rames e pengon gjithmone ardhja e PD ne qeveri. Edhe ne kete pike te hallit dhe hajdutllikut qe eshte Rama preferohet me shume se Basha,Meta e Berisha.

 11. #9
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Sero, zgjut je akoma...

  Un e mendoj ndryshe.
  Arritja e madhe e kesaj proteste qendron tek fakti se ishte paqesore!!

  Studentet hapen nje kapitull te ri.

  Dialogu nuk esht doemos negociate, mund te jete edhe kerkese llogarie... si psh ku i more leket per vilen e Surrelit...

  Mendoj se studentet jane te afte per nje dialog...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 12. #10
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: Protesta e studenteve. Dialog apo doreheqje e Rames?

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Sero, zgjut je akoma...

  Un e mendoj ndryshe.
  Arritja e madhe e kesaj proteste qendron tek fakti se ishte paqesore!!

  Studentet hapen nje kapitull te ri.

  Dialogu nuk esht doemos negociate, mund te jete edhe kerkese llogarie... si psh ku i more leket per vilen e Surrelit...

  Mendoj se studentet jane te afte per nje dialog...
  Skender,mendoj se qellimi i protestes eshte kundershtimi ndaj ketij lloj sistemi politik qe ka qeverisur keto 25 vite,dhe sistemi politik i ketyre 25 viteve ka emra e mbiemra qe jane Berisha,Nano,Meta,Rama e me radhe. Te negociosh me Ramen do te thote ta katandisesh levizjen studentore si PD e Lulzim Bashes. Rama negocjoi edhe me Bashen; Basha i kerkoj pese drejtor per te bere nai lek dhe Rama i dha 15,Basha i keroi 5 milion per pallatin dhe Rama i dha 15, Basha i kerkoi Meten president Rama i dha dhe shokun Gramoz si dhurate per Saliun...
  Pra protesta ka vetem dy rruge; ose rrezimi i Rames ose kapitullimi i Rames ne realizimin e kerkesave pa kompromis e necociata.

  Sa per vilen e Surrelit pergjigja ishte epike;" i kam bere leket ne emigracion..." dhe ne budallenjte qe mendonim se i ka bere leket me lejet e ndertimit qe jepte edhe ne oborret e shkollave.

  Kjo proteste ka vetem nje difekt qe eshte shum i madh ;qe eshte paqesore. Sikur te kishim nje rini qe do merte hurin te ishe i sigurte qe sistemi rrezohej te nesermen. Edhe ne 90 me paqe e ndruam sistemin po nuk eshte se u pa ndonje dite e bardhe nga kjo paqe...

  (Sa per jom apo nuk jom zgjut,tani o Skender, zgjut dhe esell jemi gjithmon. Iken ato kohet e bukra ku o flishim gjum o ishim tape.)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 23-12-2018 mė 06:35

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •