Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Studentja nxjerr zbuluar Edi Ramn: Rektori na gnjeu, nuk na tha q do jesh ti i pranishm ktu

  Kryeministri Edi Rama ndodhet sot n Universitetin Bujqsor ku po zhvillon takim me studentt dhe pedagogt. Por nj prej studenteve ka marr fjaln dhe ka nxjerr zbuluar kryeministrin dhe rektorin e ktij universiteti.

  Rektori na kishte njoftuar pr nj takim me student dhe pedagog, nuk ka tha q do vinit ju ktu. Un jam kundr ksaj prarjeje q po prpiqeni t bni ju. Prandaj jam e para q do t braktis mbledhjen, sepse rektori na ka gnjyer, deklaroi studentja.

  I kapur n befasi nga studentja, Rama u prgjigj: Un nuk e di far bni ju me rektorin, kjo sht puna juaj.

  Studentja deklaroi gjithashtu se tarifat n universitete jan rritur, pavarsisht se n ligj paraishkohet ndryshe.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Studentja nxjerr zbuluar Edi Ramn: Rektori na gnjeu, nuk na tha q do jesh ti i pranishm kt

  Kush sht rektori q futi n kurth studentt

  Paraditen e s Marts, Kryeministri Edi Rama u paraqit n nj takim me pedagog dhe student t Universitetit Bujqsor t Tirans. Ai duket se sht ftuar nga rektori i Universitetit, Bahri Musabelliu, pa br asnj njoftim paraprak pr studentt.
  Prania e kryeministri ka shkaktuar irritimin e studentve, t cilt kan deklaruar n takim se nuk kishin asnj dijeni q n takim do t ishte edhe kryeministri. Studentt kan pranuar q t zhvillojn nj takim me rektoratin, n t cilin do t prezantonin krkesat e tyre pr uljen e tarifave, si edhe pr prmirsimin e kushteve t msimdhnies.
  Por, ata jan prballur me surprizn e hidhur, kur, n krah t rektorit Musabelliu, sht gjendur, si fanti spathi edhe kryeministri Edi Rama. Ky i fundit, duke aplikuar stilin e tij autokratik, ka filluar monologjet e tij t gjata, t cilat studentt nuk i kan kaprdir.
  Kjo manovr e rektorit Musabelliu i ka vn studentt n pozit t vshtir, t cilt kan refuzuar q zhvillojn dialog me kryeministrin, duke e ln at q t flas e t prgjigjet vet.
  N kt takim, studentt kan shprehur edhe paknaqsin e tyre pr rektorin, i cili u tregua i pabes, duke i vendosur Ramn prball, pa dshirn e tyre.
  Bahri Musabelliu shnoi rastin e par t thyerjes s protests. Ai u vendos nn shrbim t kryeministrit Rama, i cili nuk po arrin t ul n tryezn e dialogut studentt protestues.

  Pak jav m par, emri i Bahri Musabelliut u b publik n media nga pedagogu Dardan Shehdula. Ai akuzoi rektorin e universitetit bujqsor pr paaftsi dhe nepotizm. Pedagogu Shehdula, n nj letr publike, deklaroi se ishte i paaft pr tiu prshtatur mediokritetit q karakterizon stafin drejtues t Universitetit Bujqsor.
  Pas ksaj situate me pedagogun, rektori Musabelliu shndrrohet srish n personazh mediatik, srish pr keq, kur planifikoi dhe zbatoi planin e kryeministrit pr t zhvilluar nj dialog me studentt, t cilt nuk kan aspak dshirn pr t dgjuar monologjet e Edi Rams.
  Vini Re: Ky shkrim sht pronsi intelektuale e Boldnews.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #3
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Studentja nxjerr zbuluar Edi Ramn: Rektori na gnjeu, nuk na tha q do jesh ti i pranishm kt

  Kush fshihet pas takimit me studentt n UBT, edhe n protest edhe me FRESSH n Jal

  Nj studente e cila sht e pranishme n takim me kryeministrin Rama n Universitetin Bujqsor t Kamzs ka denoncuar presionin q iu bhet n redaksin e Faxeb.al. Sipas studentes ata po mbahen peng n takim, edhe pse dshira e tyre ishte t ishin sot srish pjes e protests, si kan br pr 14-dite me radh.

  Prshndetje, jemi studentt te ubt na kan mbledh ne mbledhje me dekanin dhe nuk dalim dot n proteste sepse po na kercenojn, ne kemi frik nuk na le njeri me dal nprotest. Dekani po na kercenon me mungesat dhe me notat, shkruan nj prej studentve n redaksin e Faxeb.al.

  Ajo thot se nuk kan pasur asnj njoftim pr takim me Ramn, ndrsa thot se kan frik q t largohen nga salla.

  Ve na e solln si pako, vec hyri brenda, se nuk shkruaj dot ngaq kam frik dhe q m shohin dhe kta t bjn gropn, shprehet m tej studentja.

  70% e grupit do shkonte n protest, pjesa tjetr n kafe ose shpi. Kan ardh nja 30 t tjer q i solli Leons Hasani qe eshte pedagog dhe kryetar i forumit ekonomik, por mund ta gjeni fare lehte qe esht freshist, vijon m tej denoncimi.

  Leons Hasani me nj krkim t thjesht rezulton se sht pjesmarrs i rregullt i kampeve t FRESSH n Jal.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Studentja nxjerr zbuluar Edi Ramn: Rektori na gnjeu, nuk na tha q do jesh ti i pranishm kt

  Musabelliu / Rektori pa kllqe q tradhtoi studentt e tij

  Kush e ka par sot dialogun e Rams n Universitetin Bujqsor t Tirans, ka par edhe nj monolog haluinant t nj burri me shall q i qndronte n krah. Ai prsriste shpesh: Un kam kllqe, un kam kllqe pasi nj student nga salla e kishte provokuar pr kt.

  I gjith tensioni erdhi pasi nj student e ngritur n sall tregoi live para gjith bots se ky burri, Bahri Musabelliu po i mbante peng, sepse ai i kishte ftuar studentt n nj takim pr ti shrbyer lutjeve t kryeministrit pr dialog, pa u thn atyre se n sall do t shfaqej si fantazm edhe Edi Rama.

  Nuk ka dyshim se mes studentve t vet dhe dshirs pr ti shrbyer kryeministrit, Musabelliu zgjodhi t dytn. Arriti deri aty sa t gnjente t part, t pranonte rrethimin e selis s universitetit me gard, dhe t krijonte nj bashkbidedim fallco.

  Prandaj ajo studentja iku n mnyr demonstrative dhe prandaj shoku i saj prmendi termin pa kllqe. Edhe po t shikosh prgjigjen q Musabelliu i dha studentit aty e kupton leht teatrin e tij: Kur un kam kandiduar n kt post dhe kam pyetur veten; nse kam apo jo kllqe. e marr si ofendim dhe m vjen keq q t artikulohet nga nj student.

  Nse sdo kisha kllqe, e ftoja q dje kryeministrin. Po ngaq jam prgjegjs pr detyrn, ju dgjova juve. kam zbardhur krkesat tuaj.

  Pra megjithse studentt protestues nuk pranojn dialog, ai ishte i vendosur q ta bnte kt shrbim. Por burrnia e ktij burri me kllqe qndronte n faktin se nuk e bri q t hnn por e shtyu 24 or.

  E gjith kjo sken e pshtir servilizmi qartson disa prfundime. Se ndryshe nga sa propogandon ligji i arsimit t lart me pallavra pr autonimi, zara si Musabelliu jan servil t qeveris. Ajo tregon gjishashtu se krcnimet e Rams kundr drejtuesve t universiteteve po i japin frytet e tyre. Dhe n fund ajo flet se far lloj njerzish ka przgjedhur rilindja q mpleksi edhe Shullazin me garat universitare, pr t drejtuar institucionet e dijes.

  Emri i Bahri Musabelliut u b publik n media edhe pak koh m par nga pedagogu Dardan Shehdula. Ai akuzoi rektorin e universitetit bujqsor pr paaftsi dhe nepotizm, n nj letr publike. Por si prher ata q nuk din t bj mir punn e tyre jan super t aft pr t br servilin. Dhe kt profil ka nxjerr n krye Reforma n arsim, pr t drejtuar punn e 5 fakulteteve dhe 20 departamenteve.

  Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •