Xherdan Shaqiri shėnon dy gola ndaj Manchester United
Futbollisti shumė i dashur pėr shqiptarėt, Xherdan Shaqiri, ka arrit tė realizojė dy gola ndaj skuadrės angleze, Manchester United.

Shaqiri i cili ėshtė pjesė e skuadrės Liverpool, fillimisht ka shėnuar nė minutėn e 24’ dhe menjėherė pas shtatė minutash ka shėnuar pėrsėri duke e ngritur rezultatin nė 3-1.

Loja ėshtė duke u zhvilluar nė stadiumin Anfield i cili ndodhet nė Liverpool tė Anglisė.