Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,765

  Boksieri i ri shqiptar, Jurgen Uldedaj u shpall Kampion Bote

  Boksieri i ri shqiptar, Jurgen Uldedaj u shpall Kampion Bote nė kategorinė WBO Junior, tė boksit, pasi mposhti argjentinasin Nikolas Leandro Arganaraz , nė ndeshjen e zhvilluar nė sallėn “Feti Borova” tė Parkut Olimpik tė Tiranės.

  Djaloshi 21-vjeēar nga Lezha, zhvilloi njė ndeshje tė madhe pėrballė rivalit argjentinas, qė duhet theksuar se ishte gjithashtu njė boksier mjaft i pėrgatitur.

  Pas plot 10 raundesh, Jurgen Uldedaj u shpall fitues i ndeshjes dhe njėkohėsisht kampioni i ri i botės, falė vendimit tė gjyqtarėve, qė i dhanė mė shumė pikė djaloshit lezhjan.

  Kjo ishte ndeshja e 9 e Jurgen Uldedajt nė boksin profesionist, me lezhjanin qė numėron po kaq fitore dhe nuk e ka provuar ende shijen e humbjes./TCh

  Uldedaj shpallet kampion bote nė WBO Junior - Top Channel Albania - News - Lajme


  Top Channel Albania
  16 dec. 2018
  Boksieri i ri shqiptar, Jurgen Uldedaj u shpall Kampion Bote nė kategorinė WBO Junior, tė boksit, pasi mposhti argjentinasin Nikolas Leandro Arganaraz , nė ndeshjen e zhvilluar nė sallėn “Feti Borova” tė Parkut Olimpik tė Tiranės.


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 16-12-2018 mė 17:25

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •