Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 42
 1. #21
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  168
  117 falenderime n 104 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Silence is golden.

 2. #22
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Rama m keq se Ramiz Alia e Lal Hekri n 90, marrzia me kallzimin ndaj profesor Tupes

  Sapo doli lajmi qe profesori dhe prkthyesi i njohur Edmond Tupe sht proceduar nga policia si zaptues i hapsirs publike, u duk si shaka nga ato q shprthejn n rrjet n raste si kjo.

  Protesta e studentve, e cila i ka zn n befasi t gjith me risit e veta nuk zhbhet me metodat e vjetra t reagimit t politiks dhe t shtetit. Ajo u ka dhn shah mat faktorve t prdal t ksaj shoqrie.

  Thelbi i saj sht mungesa e perspektivs dhe dinjitetit n nj vend t sunduar nga kasta ku 7-8 politikan e po kaq biznesmen me rrethet e tyre kan marr peng vendin, prfaqsimin dhe standardet.

  Vet ligji i Arsimit t Lart u b pr interesa klienteliste n shrbim t plot t atyre q u thahet gjuha tu lpi kpuct e do Kryeministri. Por policia dhe prokuroria nuk reagon kurr ndaj tyre. As nuk pritet t reagoj. Ato e kan gjetur armikun. Ai sht Edmond Tupe, 75 vje, prkthyes brilant e po kaq i till si pedagog e publicist. Profesori doli n rrug dhe mbshteti studentt.

  Ai sht akuzuar si zaptues i hapsirs publike. N fakt ai sht shum m tepr se kaq! Ai ka qen shef komisariati kur mbartej kanabis n kurriz dhe kur krcnohej Xhisiela. Ai sht prfshir me gjas n trafik kokaine t fshehur mes fjalorsh kur prkthente kodet e fshehta t Babales t mbetqefur.

  Tupja ka faje t rnda pr ato koncensionet n mjeksi duke yshtur si djall Beqen dhe Manastirliun sidomos pr kto t fundit 20 milion euro pr kilometr rruge. Frankofoni n fjal duhet hetuar n vend t qeveris dhe Damjan Gjiknurit pr ato 30 miliont euro q i dhan asaj firms fantazm me 1 mij lek te vjetra n ark e q ja hoqn me dhembje n shpirt kur nj emision televiziv e zbuloi gjmn!

  Meq ra fjala nj pyetje pr Damjanin? Sa jet ke Damjan? Sa mijra vjet do jetosh q t duhen kaq allishverishe dhe kaq kuraj pr ti mbrojtur? Gruaja e ministrit i puthte kmbt nj delenxhiu nga India q hiqet si shenjtor megjithse i dnuar n Gjermani pr mashtrim, Ministri le tja puth Rams pr ti mbijetuar ktij skandali t turpshm.

  Por edhe pr kto Edmond Tupja e ka fajin. I duhet zbutur shpina qerratait, duhet br terbiet. Ai si koleg i frengjishtes me Kumbaron duhet t ket dor n planet pr shembjen e Teatrit dhe tek Veliera e Dakos n Durrs. N burg, n hapsana, aty e ke vendin. Faje t rnda ka mbi kurriz.

  N kt dekadenc, n kt shthurje, n kt panik q protesta e studentve ka ven Qeverin, ajo e gjora po sillet me keq se byroja politike vitit 1990, Rama me keq se Ramiz Alia e shum m tepr qesharak n gjeste.

  Ende pak kush ka kuraj t besoj procedimin e profesor Tupes. Mes marrzis dhe qesharakes vrtitet ky fakt. Kryeministr trego dhembt, praj e sundo, bj t duash, po je deri ktu, mos bjer m posht se lal Hekri (Hekuran Isai).

  M procedoni edhe mua se dje kam qen n protest dhe sot kam kaluar nga bulevardi para Kryeministris. Q ti bj shoqri Tupes n burg!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 3. #23
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  168
  117 falenderime n 104 postime

  Tjetr fitore pr studentt, dorhiqet Kumbari i Arkitekturs

  Rrzimi i piks 4 n VKM-n mbi arsimin e lart, q i tarifonte pr provimet e bartura, duket se nuk sht vetm nj nga fitoret q kan arritur studentt me protestn e tyre, e cila vijoi deri nj dit m par e ndar n dy fronte, para Ministris s Arsimit dhe Kryeministris.

  Studentt krkojn plotsimin e 8 krkesave t tyre, ku prfshihen ulja e tarifs s studimit, prmirsimi i kushteve n konvikte, etj., por n Fakultetin e Arkitekturs sht shnuar nj tjetr fitore.
  Studentt jan entuziazmuar pasi n mbrmje iu sht komunikuar dorheqja e pedagogut t Universitetit Politeknik, Thanas Nushi.
  Emri dhe fotoja e ktij pedagogu jan nxjerr nga studentt n pankartat e tyre para MASR-s dhe ai cilsohej si Kumbari (Il padrino), ndrsa akuzohej gjithashtu se krkonte favore seksuale nga vajzat n kmbim t nots.

  N pankartn ikon kundr pedagogut Thanas Nushi, duke nxjerr n pah nj nga ant e errta t tij, shkruhej: Ti vajz do ta marrsh provimin kur ta shohsh tavanin me mua!
  Thanas Nushi msohet se ka dhn dorheqjen pas mbledhjeve pedagog-student, q jan zhvilluar mbrmjen e s mrkurs n Fakultetin e Arkitekturs dhe at t Ekonomikut.
  Top Channel
  Silence is golden.

 4. #24
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Tjetr fitore pr studentt, dorhiqet Kumbari i Arkitekturs

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Rrzimi i piks 4 n VKM-n mbi arsimin e lart, q i tarifonte pr provimet e bartura, duket se nuk sht vetm nj nga fitoret q kan arritur studentt me protestn e tyre, e cila vijoi deri nj dit m par e ndar n dy fronte, para Ministris s Arsimit dhe Kryeministris.

  Studentt krkojn plotsimin e 8 krkesave t tyre, ku prfshihen ulja e tarifs s studimit, prmirsimi i kushteve n konvikte, etj., por n Fakultetin e Arkitekturs sht shnuar nj tjetr fitore.
  Studentt jan entuziazmuar pasi n mbrmje iu sht komunikuar dorheqja e pedagogut t Universitetit Politeknik, Thanas Nushi.
  Emri dhe fotoja e ktij pedagogu jan nxjerr nga studentt n pankartat e tyre para MASR-s dhe ai cilsohej si Kumbari (Il padrino), ndrsa akuzohej gjithashtu se krkonte favore seksuale nga vajzat n kmbim t nots.

  N pankartn ikon kundr pedagogut Thanas Nushi, duke nxjerr n pah nj nga ant e errta t tij, shkruhej: Ti vajz do ta marrsh provimin kur ta shohsh tavanin me mua!
  Thanas Nushi msohet se ka dhn dorheqjen pas mbledhjeve pedagog-student, q jan zhvilluar mbrmjen e s mrkurs n Fakultetin e Arkitekturs dhe at t Ekonomikut.
  Top Channel
  Keta studentat Lazo mos jane gje ata te forumeve rinore te partise qe i zbuloi media me emra dhe foto?
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #25
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  168
  117 falenderime n 104 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Leje medien jasht kesaj pjese mos e kamufloni protesten me politizime te tilla, kerkesat jane te pranueshme, negociata nuk kerkon askush dhe si ne cdo vend demokratik cdo gje behet permes dialogut dhe jo oltimatumeve dhe parrullave qofte edhe nje pjese te forumeve partiake.

  Une jam i bindur qe kjo proteste do kete rezultate ne menyren e Rames sepse eshte me ta ndryshe nga keta, qe duan kaosin dhe zhvarrosjen e qeverise.
  Silence is golden.

 6. #26
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  O Lazo nga cili planet je duke folur mor aman? A je noi ik ne brendesi te situates apo jo?

  Ma shpjego pak kjo proteste do kete rezultate ne menyren e Rames, a do me thene?
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 13-12-2018 m 18:48
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 7. #27
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Degjon lloj lloj sugjerimesh briljante keto dite :  Gjergj Bojaxhi: Studentt t negociojn me Ramn, por t ruajn integritetin

  sht e mrekullueshme protesta e studentve. sht nj ushtrim shum i mir dhe nj heqje ndryshku ose heqje e ides q ktu nuk ndodh asgj kundr sistemit.

  Un mendoj q studentt duhet t krijojn nj prfaqsi dhe kjo nuk do t thot q duhet nj kryetar mund t jen dhjet apo 15 t till.

  Ne nuk kemi t bjm vetm me nj kryeministr dhe prballja nuk mund t jet vetm me t, por me gjith sistemin. - deklaroi Gjergji Bojaxhiu
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Rama thote kot qe kerkesat jane te pranueshme. Sikur vertet Rama te pranoj kerkesat e studenteve o duhet qe mos vjedhi asgje ose duhet ta ngreje borxhin akoma me shume. Nga ana ekonomike si eshte ndertuar sistemi shkollor ne Shqiperi dhe ai politik do te duheshin shume leke,pra do ishte nje shume e madhe qe i hiqet politikes

  Studente po negocjuan me Ramen jo vetem qe do mashtrohen por do humbin te gjithe mbeshtetjen qe kane.
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 13-12-2018 m 18:54

 9. #29
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  O Serafim po na kane ik nji miliard per konensionet ne shendetesi. E kur vjen puna per nje operacion rutine shkojme tek spitalet e armiqve ne Greqi e Maqedoni!
  Eshte bere kjo historia e borxhit publik si senduku me flori i trasheguar nga stergjyshi, o burra kush ta fusi sa me shume doren se mban ky milet!

  Dhe sot qe kjo rini kurajoze po ndez pak shpresen tek njerezit, dalin lloj lloj dallkaukesh, me lloj lloj menyrash per ta dekurajuar si revolte. Frika ime e madhe eshte se po e rrezuan dhe kete kauze, do na kthehet si revansh te gjitheve akoma me keq!!!
  Jemi ne nje moment, ku nje fije e holl peri e ndan te miren nga e keqja. Uroj qe studentet te mos demoralizohen!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 10. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  SERAFIM DILO (13-12-2018)

 11. #30
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Leri koncesionet,se me ata koncesione dhe per ata koncesione jeton politika, ti heqesh koncesionet eshte sikur ti ndalosh vjedhjen politikes.
  Sa per protesten,kjo proteste deri tani eshte nje zgjim per popullin dhe sido qe te perfundoje do tregoje se nje proteste e drejte e vendos qeverine me shpatulla pas murit. Deri me sot qeveria jo me lloqe e jo me pazare e kishte aritur ta fshinte varferine si problem,kjo proteste jo vetem qe e nxorri ne pah si problem por e lidhi edhe me te ardhmen e vendit...sepse ne ate vend po vdes shpresa,po vdes e ardhmja.

  Mos perahen nga partite eshte problemi,(dhe sipas meje do fillojne pazaret mes partive) se per tu demoralizuar nuk kane sepse,nuk kane fare te humbin.

 12. #31
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Eshte revolte qe buron nga halli, skamja, perbuzja, keqtrajtimi, kjo e studenteve. Jane nje brez qe u linden e rriten ne kete shkerdhatokracine tone e fillim viteve 90. Kane degjuar qe ne vegjeli per emigracion, sahanlepirje, varferi, halle nga me te ndryshmet. Dhe sot qe mosha i perplas me te tilla fenomene, kane kurajon ti thone STOP kesaj maskarade.

  Ndryshe nga ne brezi pararendes, qe jemi bere imun nga e keqja qe na eshte kalifikuar ne trup e sdijme me te reagojme, kjo rini na dha nje leksion e shuplake te gjitheve, duke filluar nga politika, media, shoqeria civile, etj.. Dhe jemi po prape ne qe me lloj lloj menyrash ne vend qe ta mbeshtesim masivisht, behemi tifoz partish, apo interesash te ulta personale.
  Prandaj uroj qe kete beteje jo te lehte kundra te keqes, ta fitojne studentet!!!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 13. #32
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  168
  117 falenderime n 104 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Citim Postuar m par nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  O Lazo nga cili planet je duke folur mor aman? A je noi ik ne brendesi te situates apo jo?

  Ma shpjego pak kjo proteste do kete rezultate ne menyren e Rames, a do me thene?
  Nuk e dime kush eshte me ne brendesi te kesaj revolte, ti nga Belgjika apo une qe jetoj ne Shqiperi..

  Apo harrova une qe nuk te le lapsi.al te jesh i painformuar..
  Silence is golden.

 14. #33
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Qenke lodh shume shoku Lazo per te kthyer nje pergjigje..
  IP momentale imja sdo te thote asgje. Jeta bashke me punen ka bere qe te jem shpesh ne levizje. Pak e uditshme qe moderatori i nje forumi merret me keto detaje, kur i mungon pergjigja..

  Lapsi, Syri, Hashtag, Exit.al, etj, jane portale qe Rama akoma ska arrit ti bleje dhe megjithese edhe tek to, has analiza pro-qeverise, une tek to i marr citimet.

  Ama Lazo nqs me sqaron pak a ke dash me thene me kete kjo proteste do kete rezultate ne menyren e Rames , te jap fjalen qe ste kundershtoj me, edhe kur ja fut komplet kot!!!
  E kam lexu disa here po zor se e kuptoj.
  Na e sqaro te lutem. Se dy postime me lart na le te kuptosh qe studenten protestojne pa shkak dhe pak me poshte flet per demostrat.
  Demostratat ndodhin kur ka pakenaqesi dhe jo kur ka kerkesa subjektive..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 15-12-2018 m 20:09
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 15. #34
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,277
  Faleminderit
  168
  117 falenderime n 104 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Duke, krkuan pavarsi t universiteteve dhe ja u dha... Kta dembela q krkojn vetm kafe dhe qejf, duhet ta din se Shkolla nuk merret me pare? Deri dje paguanin pr provime kta... Prse u kujtuan tani? Prse me thuaj ti??

  P.S Edi kujdes mos e kruaj shum me injorantt se do ta psosh.. Jan shumica ata...
  Silence is golden.

 16. #35
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Duke, krkuan pavarsi t universiteteve dhe ja u dha... Kta dembela q krkojn vetm kafe dhe qejf, duhet ta din se Shkolla nuk merret me pare? Deri dje paguanin pr provime kta... Prse u kujtuan tani? Prse me thuaj ti??

  P.S Edi kujdes mos e kruaj shum me injorantt se do ta psosh.. Jan shumica ata...
  Kerkuan pavaresi dhe ja u dha.. Si ju a dha? Se une sdi te kene marre gje..
  Apo ne menyren e Rames.. Je i madh o Lazo djali!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 17. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  769
  Faleminderit
  1
  53 falenderime n 39 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Studentet duhet te dialogojne. Edhe perfaqesuesi i BE pohoi qe studentet duhet te pranojne dialogun ( dhe jo monologun).

 18. #37
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Degjoni nderkombetaret qe ne 5 vjet sthane asnje fjale per drogen, sugjeron Pirro.
  Dialog me ate qe e miratoi ligjin pa pyetur askend dhe duke perbuzur e tallur cilindo qe e kritikonte.

  Sa per ti mbajtur ISO batutes tende shoku Pirro, Naltgjatesia meqe dialogoj me studentet 50-60 vjear te gjeologjiku, meqe dialogoj me freshistat te Top Channel, tani le ti plotesoj kerkesat. Se i paska konsumu dialogjet, gjithmone sipas pretendimeve te kryeministrit..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 19. #38
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  196
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Citim Postuar m par nga pirro10 Lexo Postimin
  Studentet duhet te dialogojne. Edhe perfaqesuesi i BE pohoi qe studentet duhet te pranojne dialogun ( dhe jo monologun).


  Dialog:
  Rama - Me cfare lekesh e bleve tabletin qe ke ne dore?
  Studenti - E fitova ne nje konkurs (i vertetueshem).
  Studenti - Me cfare lekesh e ndertuat vilen ne Surrel?
  Rama - Me leket qe fitova ne emigracion (wtf.....)


  Ja Pirro, ky ishte dialogu...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 20. #39
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  196
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Duke, krkuan pavarsi t universiteteve dhe ja u dha... Kta dembela q krkojn vetm kafe dhe qejf, duhet ta din se Shkolla nuk merret me pare? Deri dje paguanin pr provime kta... Prse u kujtuan tani? Prse me thuaj ti??

  P.S Edi kujdes mos e kruaj shum me injorantt se do ta psosh.. Jan shumica ata...

  Lazo, te t'vije turp per ato qe ti mendon...

  Un ndihem shum krenar (dhe keshtu duhet te ndihet cdo shqiptar) per studentet e protestes.

  Studentet e kane fitu betejen e tyre or mik, por ju s'doni te kuptoni... sado qe majtas e djathtas mundohen ta bejne pis...

  Asnje xham i thyer, asnje lule e shkulur, e lene bulevardin me te paster se ce gjejne...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 21. #40
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,084
  Faleminderit
  57
  45 falenderime n 44 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Ky forum ja ka bere me kohe radiografine Edi Rames dhe ka paralajmeruar shqiptaret, per rreziqet qe mbart ai si person dhe rrethi qe ai perfaqeson.
  Studentet dhe bashke me ta dhe te gjithe shqiptaret duhet ta rrezojne regjimin e "qelbesirave te bashkuara" te kryesuar prej tij!
  Me diktatoret dhe regjimet e tyre nuk mund te kete kurre dialog! Dialogu ne keto kushte eshte oksigjen per Ramen dhe nje humbje kohe, sepse ai nuk ka se fare te ofroje me!
  Edi Rama dhe qeverisja e tij duhet te detyrohen te japin doreheqje! Pas kesaj do te mund te dialogohet!
  PS duhet te lirohet nga pengmarrja e trustit te shesheve te ndertimit!
  Ndryshuar pr her t fundit nga DYDRINAS : 19-12-2018 m 16:52

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •