Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 42 prej 42
 1. #41
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Citim Postuar m par nga skender76 Lexo Postimin
  Lazo, te t'vije turp per ato qe ti mendon...

  Un ndihem shum krenar (dhe keshtu duhet te ndihet cdo shqiptar) per studentet e protestes.

  Studentet e kane fitu betejen e tyre or mik, por ju s'doni te kuptoni... sado qe majtas e djathtas mundohen ta bejne pis...

  Asnje xham i thyer, asnje lule e shkulur, e lene bulevardin me te paster se ce gjejne...
  Skender me kete mendesi te ceket po shkon per dreq vendi.
  Njerez dele qe mendojne dhe flasin me fjalet e kryetarit!
  Kane ikur 400 mije, nderkohe jane dhe 1 milion te tjeter qe kerkojne te ikin. Po grabitet do pasuri publike, nderkohe delet dremisin te qete.
  Studentet kane ngel vetem perballe ketyre grabitqareve dhe me siguri edhe kauza e tyre do shuhet dalengadal..

  Nese 25 vjet me pare studentet, kishin mbeshtetje masive nga te gjithe, perfshire ketu edhe intelektuale, pedagoge, artiste, sot te gjoret qe rijne ne shi per kauzen e tyre, nje pjese e madhe i quan ngeles, dembela qe kalojne kohen neper kafe, etj etj..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. #42
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Politikan t korruptuar - larg duart nga Studentt

  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Ky forum ja ka bere me kohe radiografine Edi Rames dhe ka paralajmeruar shqiptaret, per rreziqet qe mbart ai si person dhe rrethi qe ai perfaqeson.
  Studentet dhe bashke me ta dhe te gjithe shqiptaret duhet ta rrezojne regjimin e "qelbesirave te bashkuara" te kryesuar prej tij!
  Me diktatoret dhe regjimet e tyre nuk mund te kete kurre dialog! Dialogu ne keto kushte eshte oksigjen per Ramen dhe nje humbje kohe, sepse ai nuk ka se fare te ofroje me!
  Edi Rama dhe qeverisja e tij duhet te detyrohen te japin doreheqje! Pas kesaj do te mund te dialogohet!
  PS duhet te lirohet nga pengmarrja e trustit te shesheve te ndertimit!
  Ne kete faze, ne kete realitet, dhe me kulturen e votuesve... mendoj se na leverdis me shume plotsimi i kerkesave te studenteve se rrezimi i kesaj qeverie.

  Sepse, kjo menyre spektakolare proteste, e paster, e civilizuar duhet te ndiqet si shembull.
  Studentet i kane bere nje nder te madh kombit!!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •