Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,981
  Faleminderit
  17
  28 falenderime n 22 postime

  Kur flitnim pr SHQIPRIN ... harronim dashurit tjera!

  Frymzuar nga nj postim imi n FB  ****

  ( Nuk po e bj kt postim pr dukje, as pr tu shitur patriot )

  KUJTIME T PRMALLSHME

  Mbaj mend n rinin time, bashk me shok, kemi pasur tri dashuri:
  - dashurin pr atdheun, familjen, farefisin, shkolln, punn
  - dashurin pr dashurin ( gjinin tjetr ) dhe
  - dashurin pr Shqiprin ( dhe kt flamur )

  - K keni dashur m shum? do t pyesnit ju.
  - , kt nuk di ta them, por di t them se kur flisnim pr Shqiprin, harronim dy dashurit e para!

  ****
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 05-12-2018 m 21:47
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. 3 antart m posht falenderuan projekti21_dk pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Lazo (06-12-2018),SERAFIM DILO (06-12-2018),sirena_adria (06-12-2018)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,040
  Faleminderit
  430
  515 falenderime n 434 postime

  Pr: Kur flitnim pr SHQIPRIN ... harronim dashurit tjera!

  Nostalgji romantike idealiste. Shqiperia e pare nga larg gjithmone ka frymzuar.

 4. 2 antart m posht falenderuan SERAFIM DILO pr mendimin e shprehur n kt postim:

  projekti21_dk (06-12-2018),sirena_adria (06-12-2018)

 5. #3
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,981
  Faleminderit
  17
  28 falenderime n 22 postime

  Pr: Kur flitnim pr SHQIPRIN ... harronim dashurit tjera!

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Nostalgji romantike idealiste. Shqiperia e pare nga larg gjithmone ka frymzuar.
  T faleminderit Serafim.
  Respekt pr ty.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 6. Anetart m posht kan falenderuar projekti21_dk pr postimin:

  SERAFIM DILO (06-12-2018)

 7. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,128
  Faleminderit
  249
  333 falenderime n 312 postime

  Pr: Kur flitnim pr SHQIPRIN ... harronim dashurit tjera!

  Poezia: ZHULJANA JORGANXHI

  Ne jete me solli mua dashuria
  Qe prinderve zoti ne shpirt ju dha
  "Jep dashuri !"mua me tha.

  Jeten pranova ashtu sic me erdhi
  Me fali dhe miq, qe i desha shum
  Ne vite te brishta, endrra rinie
  Shume dashuri mora dhe une.

  Gjithmone kam menduar qe njerez si une
  Linden me fat qe falen vec nota
  Gezimet, hidherimet mbi pentagram
  I ndjejme njesoj, ne dhe gjithe bota

  Zerin e jetes kam ndjere une gjithmone
  Sa here kam falur dashuri,
  Por dashuri mbi dashurite
  Mbetet ky dh, kjo dashuri

  Zerin e jetes ndjej ne thellesine e shpirtit
  Sa here kendoj me zjarr ne gji
  Per dashurine mbi dashurite
  Per kete dh, ty Shqiperi

  Brodha gjithe boten te lash fillikat
  Shume here te mohova dhe vehtes nuk ja fal
  Ndaj sot une jam ketu ti them Europes
  Njesoj, jam si ju, por me shpirt jam shqiptar

  Te besova ndaj prap kthehem tek ti
  Ku flas gjuhen time, ku ndihem njeri
  Shume here te harrova, ndaj te them tani
  Me fal ti o nene, e shtrenjta Shqiperi.

  https://www.teksteshqip.com/gjergj-l...ic-1926385.php

 8. Anetart m posht kan falenderuar sirena_adria pr postimin:

  projekti21_dk (06-12-2018)

 9. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,128
  Faleminderit
  249
  333 falenderime n 312 postime

  Pr: Kur flitnim pr SHQIPRIN ... harronim dashurit tjera!


 10. Anetart m posht kan falenderuar sirena_adria pr postimin:

  projekti21_dk (06-12-2018)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •