Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  T Reja nga Bota e Muziks Shqipe

  Kt 20 Vjetor festivali Knga Magjike sjell nj risi teknologjike.

  Festivali m i madh n Shqipri, Knga Magjike sht gati pr edicionin e tij t 20-t.
  Tashm faza e par e prezantimit t artistve n spektaklin E Diela Shqiptare ka prfunduar, dhe gjithka sht gati pr nett live.

  S fundmi, prmes nj njoftimi t br n rrjetin social Instagram, festivali njoftoi gjithashtu se datat pr nett e finale jan 5 dhe 6 dhjetor (gjysmfinalet), dhe finalja e madhe m dat 8 dhjetor.

  Madje, pr her t par kt vit, Knga Magjike njoftoi edhe se ka risi n transmetim, ngase shikuesit do t ken mundsin ta ndjekin edhe livestream.

  Kete 20 Vjetor festivali Kenga Magjike sjell nje risi teknologjike. Per here te pare ne Shqiperi Livestream ne VR. Mund te perjetoni emocionet e skenes edhe nga shtepia nepermjet realitetit virtual. Ne kengamagjike.com ne tvklan.al dhe ne welcomealbania.com! Kenga Magjike po afron, thuhet n njoftimin e festivalit.

  Shum kng jan prezantuar edhe kt vit n festival, ku ndr m t plqyerat nga publiku duket t jen ajo e Fifit me MC Kreshn, Ardit unit me Daniela Toin, Kanita Sums, Ronela Hajatit e shum t tjerve.
  Si do vit tjetr, fituesin e prcaktojn vet artistt me votat e tyre, t cilat bhen krejtsisht t ditura n natn finale t festivalit. /Telegrafi/


  https://telegrafi.com/zbulohen-datat...-magjike-2018/

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: T Reja nga Bota e Muziks Shqipe

  Ana Kodra provon fatin n Britain`s Got Talent

  Ana Kodra ka dhn nj lajm shum t mir pr fansat e saj. 11-vjearja do t konkurroj n audicionet e Britain`s Got Talent n Mbretrin e Bashkuar.

  Nprmjet nj postimi n Facebook, Ana ka treguar se audicioni i saj do t zhvillohet n Manchester n datn 8 dhjetor.

  E rritur n skenn e muziks, Ana prfaqsoi vitin e shkuar Shqiprin n JUnior Eurovison 2017 dhe kt vit ishte finaliste n The Voice Kids of Albania.


  http://www.kohajone.com/2018/11/30/a...ns-got-talent/


 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: T Reja nga Bota e Muziks Shqipe

  Ermal Meta, i ftuar special n Festivalin e RTSH-s

  Kngtari i njohur shqiptar Ermal Meta do t jet mysafir special i edicionit t 57-t t Festivalit t Radio Televizionit Shqiptar, shkruan KultPlus.

  Ermal Meta, fitues i Sanremos dhe prfaqsues i Italis n Eurovizion, do t paraqitet me kngt e tij n kt festival, dhe sht paraqitja e par npr festivale t Shqipris, duke mos prfshir koncertin e tij q e ka realizuar brenda ktij viti, nn organizimin e Bashkis s Tirans.

  Tash pr tash sht zbuluar vetm Ermal Meta, mbetet t shihet nse do t merr pjes edhe ndonj kngtar tjetr./KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/erma...lin-e-rtsh-se/

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: T Reja nga Bota e Muziks Shqipe

  Zbulohen emrat e prezantuesve t Festivalit t RTSH-s

  Prmes nj konference pr shtyp, Radio Televizioni Shqiptar ka zbuluar emrat e dy prezantuesve t Festivalit t Kngs. Edicioni i 57-t do t prezantohet nga aktori i mirnjohur Viktor Zhusti dhe aktorja dhe kngtarja kanadeze me origjin shqiptare Ana Golja.

  Viktor Zhusti, aktori mjaft i dashur pr publikun shqiptar, rikthehet n prezantimin e festivalit pas 47 vitesh. Zhusti ka ln gjurm me rolet e tij n teatr dhe kinematografi. Mes tyre prmendim lojn e shklqyer n filmat Malet me blerim mbuluar, Kur xhirohej nj film, Taulanti krkon nj motr apo dhe n skenn e teatrit n shfaqjet Kush ka frik nga Virginia olf, T gjith me huqe, Djemt gazmor, etj.

  Ana Golja sht nj tjetr talent shqiptar q po shklqen n bot. Ka lindur n Toronto m 31 janar 1996 nga prindr shqiptar. Veohen rolet e saj n filmat Full out dhe Love on ice. Ndrsa kt vit ka debutuar edhe me albumin e par muzikor Epilogue.

  https://www.classlifestyle.com/news/...-are-revealed/

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: T Reja nga Bota e Muziks Shqipe

  Ylli shqiptar Erza Muqolli vjen n Shqipri

  Erza Muolli, 13 vjearja e talentuar q befasoi jurin e Frances got talent, do t jet e ftuar speciale n finalen e Festivalit t Kngs n RTSH.

  Si msohet nga drejtorja artistike e festivalit, Inva Mula, Erza do t ngjitet n sken pr t prshndetur publikun shqiptar me zrin e saj, shoqruar nga nj kor i madh fmijsh.
  N vitin 2014, ather 8 vje, talenti shqiptar me origjin nga Kosova ngriti n kmb publikun francez.

  Me interpretimin e kngs Papaoutai t Stromae, voglushja bri pr vete jurin e spektaklit Frances got talent duke arritur deri n finale.

  https://www.kultplus.com/muzika/ylli...n-ne-shqiperi/ 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: T Reja nga Bota e Muziks Shqipe

  Publikohen pr her t par 6 kng t Tefta Tashko Koos

  Kto q po dgjoni jan pjes nga 6 kngt e panjohura deri m sot t Tefta Tashko kocos. N 71 vjetorin e vdekjes s “Artistes s Popullit”, kto krijime u transmetuan pr her t par pr publikun nga gramafoni, n qytetin e Kors.

  N vlersim t figurs s sopranos, disqet e regjistruara nga artistja, materiale fotografike dhe dokumentar t saj u ekspozuan ne ambientet e Muzeut Kombtar t Arsimit.

  Ndrkoh q sipas studiuesit te historis Niko Kotherja kto materiale jan nj dshmi me vler pr historin ton kulturore.

  3 disqe me nga dy kng secili te regjistruar n Milano nga Tashko, n vitin 1942 n shoqrin diskografike “Columbia” jan sjell n Kor dhe tashm jan pasuri e publikut.

  Disqet e rralla jan gjetur brenda territorit te Shqipris, ne qytete te ndryshme./ vizionplus.tv/ KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/publ...tashko-kocos/# 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,523
  Faleminderit
  253
  348 falenderime n 326 postime

  Pr: T Reja nga Bota e Muziks Shqipe

  7 kng nga Shqipria, n 250 kngt m t mira t t gjitha kohrave n Eurovizion

  Esc Radio Radioja e cila transmeton vetm muzik nga Eurovizioni Festivali i Kngs Evropiane, ka zbuluar dje n mbrmje 250 kngt m t plqyera t t gjitha kohrave n Eurovizion, votuar nga dgjuesit e radios.

  Sikur do vit, edhe kt vit kjo list sjell kngt m t mira dhe ato q i kan rezistuar kohs. Neve padyshim na intereson Shqipria n kt list.

  Eugent Bushpepa me kngn Mall, i cili e prfaqsoi Shqiprin n Eurovizion n vitin 2018-t, renditet n vendin e 37-t, Rona Nishliu me kngn Suus n pozitn e 58-t, Elhaida Dani me kngn I'm Alive n pozitn 92.

  Eneda Tarifa me kngn Fairytale n pozitn 164, Hersi Matmuja me kngn One Nights Anger n pozitn 181, Identitet nga Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko n pozitn 195 dhe Luiz Ejlli me Zjarr e ftoht n pozitn 201, shkruan KultPlus.


  Kngt tjera q kan prfaqsuar Shqiprin n Eurovizion kan mbetur jasht ksaj liste.

  Pr t shtatin vit me radh, knga m e votuar sht Euphoria nga Loreen. / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/7-ke...ne-eurovizion/


  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 04-01-2019 m 09:37

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •