Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,743
  Postimet n Bllog
  3

  Gzuar 28 nentorin, 106 vjetorin e pavaresis!

  T nderuar bashkatdhetar,

  28 nntori sht nj dit e shnuar n historin e popullit shqiptar. Esht dita q ne festojm shpalljen e pavarsis dhe hedhjen e gurit t themelit t shtetit t pavarur shqiptar. N kt dit, duhet t kujtojm, reflektojm e shpresojm. Duhet t kujtojm sakrificat mbinjerzore q brezat para nesh kan br q t'ia arrinimin ksaj dite. Gjaku i derdhur dhe sakrifica sublime sht mimi i liris q ne brezat e sotm gzojm sot. Duhet t reflektojm se sa t bekuar jemi si brez qe jetojm n kt koh n histori. Jeta e jon sot mund t mos jet pa halle e vshtirsi, por kto halle e vshtirsi nuk mund te krahason me vuajtjet e brezave pare nesh. Ne jemi nje brez i bekuar shqiptarsh, pasi asnj brez tjetr shqiptarsh nuk ka shijuar lirin dhe paqen q ne gzojm sot. Fmijt tan, ata 20-vjeart, jan brezi i liris; jan brezi q nuk ka jetuar as nj dit t vetme nn diktatur, apo nn tutelen e nj pushtuesi. Lavdi Zotit q ia arritm ksaj dite!

  Jeta e prditshme e shqiptarve n Shqipri e Kosov sht e mbushur plot me vshtirsi dhe stres. Shum probleme ekonomike dhe sociale presin zgjidhje prej vitesh. Mos e humbni shpresn! Potenciali m i madh i ktij populli nuk sht as pasurit e mbitoks apo nntoks shqiptare. Politikat dhe politikant q kan dshtuar n zgjidhjen e problemeve tuaja nuk na prfaqsojn ne si popull. Potenciali m i madh i ktij populli sht potenciali njerzor. At ndryshim pr mir q nuk e sjell dot shteti e politika, do ta sjellin shqiptart e thjesht kudo ku ata punojn e jetojn n bot. Mesazhi im pr t gjith shqiptart e diaspors sht t mos e braktisin e harrojn vendlindjen ton por ta mbshtesim at me t gjitha mundsit tona. Kurse pr t gjith shqiptart q jetojn n Shqipri e Kosov: kujdesi dhe vmendja q ju tregoni ndaj edukimit dhe arsimimit te brezit te ri, fmijve tuaj, sht investimi m i madh q ju bni pr nj t ardhme m t mir. Kurse pr brezin e ri t shqiptarve, vlersoni sakrificat e prindrve tuaj dhe nderojini ata duke u kthyer n katalizatoret e ndryshimit pr mir t jets shqiptare. Vetm n kt mnyr, brezat q do t vin pas nesh do ta gzojn e trashgojn kt liri n prjetsi.

  Gzuar 28 nntorin, Ditn e Flamurit, Ditn e Pavarsis!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 28-11-2018 m 21:15

 2. 2 antart m posht falenderuan Albo pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Akuamarini (29-11-2018),Neteorm (29-11-2018)

 3. #2
  Super Moderator Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,602
  Postimet n Bllog
  2

  Pr: Gzuar 28 nentorin, 106 vjetorin e pavaresis!

  T gjithe shqiptarve gezuar diten e Pavaresise dhe festen e Flamurit!
  Nse do mundoheshe t lexoje mendjen time, do t humbisje tnden..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •