Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  172
  117 falenderime nė 104 postime

  Guerrilje urbane ne Paris

  Te drejtat e fituara eshte e veshtire qe ti humbasesh, e ndodh qe ne Paris per here te dyte brenda nje jave me mijera manifestues (te ashtuquajturit “jelek verdhe”) kane pushtuar bulevardin Champ-elysees per te protestuar kunder rritjes se ēmimit te naftes nga qeveria. Ata kerkojne te flasin me presidentin francez Makron.
  Kryeqyteti eshte ne kaos te plote pasi protestuesit kudo ku po kalojne po demtojne dyqane dhe ambjente publike. Disa protestues i jane afruar sot mbasdite, pa mundur te hyne, pallatit presidencial. Eshte interesante ngjyrimi qe qeveria e presidentit Makron po tenton ti jape kesaj proteste: po behet ēmos qe protesta per rritjen e ēmimit te naftes mos te kaloje si nje proteste qytetaresh te irrituar por si nje proteste e organizuar nga te djathat ekstreme siē eshte Front National ("Balli Kombetar) i Marin Le Pen.

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime

  Pėr: Guerrilje urbane ne Paris

  Shampselize eshte sinonim i avenjuse5 ne Nju York siti.Shamselizeja eshte bulevardi i parisit me cmime shume te shtrenjta ashtu si 5th avenjuja ne Nju Jork.Taksat jane shume te larta ne Paris ashtu si ne Nju York.Nuk thuhet pse jane ngritur cmimet e naftes ne France.Shteti kontrollon naften ne Paris qe do te thote bashkia e Parisit ka ne pronesi te veten karburantet dmth eshte e mbytur ne para te madhe.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •