Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 19 prej 19
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2010
  Postime
  761
  Faleminderit
  1
  53 falenderime nė 39 postime

  Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Flamuri i djegur shqiptar, pėrballė ekstremizmit helen

  Postuar: 10/11/2018 - 07:23

  E gjithė Shqipėria ka ndjekur me kujdes ngjarjen nė Bularat, e cila filloi si pėrvjetor dhe respekt pėr ushtarėt grekė tė rėnė nė Luftėn italo-greke 78 vite mė parė, (tė cilėt me marrėveshje midis shteteve janė varrosur nė Shqipėri), nė tė cilėn morėn pjesė edhe pėrfaqėsues zyrtarė nga shteti grek, qė u pritėn me nderime dhe respekt, dhe nga ana tjetėr ngjarjen e paprecedentė qė ndodhi gjatė kėtij pėrvjetori nga njė ekstremist minoritar, i cili qėlloi disa herė me armė automatike, duke tmerruar dhe frikėsuar tė gjithė shqiptarė dhe minoritarė e grekė qė morėn pjesė nė atė eveniment.

  Evenimenti u harrua shumė shpejt sepse ndodhi njė ngjarje tjetėr e turpshme kur ekstremisti minoritar jo vetėm qėlloi kundėr njerėzve dhe makinės sė policisė por ishte i veshur me uniforme ushtarake jo-shqiptare dhe vazhdoi tė shajė shtetin shqiptar, Shqipėrinė, vėllezėrit e tij shqiptarė si dhe tė kėrkonte lirinė e Vorio-Epirit. Veprimet e tij tė pamenduara dhe dashakeqe pėrfunduan me vrasjen e tij pėr shkak tė refuzimit dhe tė kundėrshtimit me armė kundėr policisė shqiptare dhe RENEA-s.

  Pavarėsisht ngjarjes fatkeqe, historia qė e dimė tė gjithė, nuk mbaron me kaq. Pėrpjekjet pėr tė manipuluar ngjarjen nga individė tė politikės greke dhe tė ndonjė deputeti tė Parlamentit tonė, me qėllim qė tė heroizojnė njė individ qė nuk asgjė pėr t’u bėrė hero, pėrpjekjet pėr tė ngritur akuza ndaj policisė shqiptare gjoja sikur nuk kishte vepruar nė bazė tė ligjit ndaj njė individi, i cili nė fakt kundėrshtoi me armė nė dorė, madje pėrpjekjet e disa mediave pėr tė mbajtur pėrtej normales copėza tė ngjarjes duke pėrfshirė pjesėn emocionale tė familjarėve, ceremoninė e varrimit, ndoshta me qėllim qė tė ndezin atė qė nuk mund tė ndizet: armiqėsinė e minoritetit ndaj popullit vėlla shqiptar dhe anasjelltas, akuzat e disa politikanėve grekė qė nuk ishin nė ngjarje, por qė kėrkonin tė acaronin situatėn me qėllim qė tė thonė se... ne nuk e kemi harruar `Vorio Epirin`,- treguan dhe po tregojnė se sa e thjeshtė janė pėrpjekjet pėr tė tensionuar situatat dhe se sa e vėshtirė ėshtė qė t`i tregosh dhe t’i mbushėsh mendjen njė ekstremisti apo grupi ekstremistėsh nga shteti fqinjė- tė vėrtetėn e thjeshtė dhe tė dhimbshme njėkohėsisht se si njė individ nga minoriteti vėlla grek, mund tė manipulohet aq lehtė me doktrina absurde dhe me racizėm kundėr popullit vėlla fqinj. Madje dhe ta nxitėsh atė pėr tė luftuar me armė nė dorė kundėr vėllezėrve tė tij pėr ide tė kota qoftė edhe pėr para.

  Pėr fat tė mirė, opinioni i shėndoshė grek dhe shumica e politikanėve grekė e kuptuan problemin dhe madje e akuzuan njėrin nga tv greke pėr `Fake Neės`, duke miratuar veprimet e ligjshme tė policisė shqiptare.

  Zhgėnjyes mbeten disa fakte kėtu nė Shqipėri:

  Si ka mundėsi qė opozita nuk pėrkrahu policinė shqiptare, por heshti madje pėrdori dhe ndonjė batutė kundėr qeverisjes dhe policisė?

  Si ka mundėsi ndonjė njė deputet prej shumė kohėsh nė Parlamentin shqiptar qė pėrfaqėson njė parti tė pakicave tė sillet sikur tė mos jetojė nė Shqipėri por tė pėrkrahė qoftė dhe heshturazi ekstremistėt e ndaluar dhe qė kanė hyrė nga Greqia?

  Si ka mundėsi qė Presidenti tė mos thotė asnjė fjalė qoftė dhe pėr tė treguar se ėshtė President i njė vendi sovran dhe jo i varur apo i detyruar nga tė tjerėt?

  Si ka mundėsi qė kryetari i PDIU tė mos prononcohet pėr ngjarjen?

  Si do tė reagonte shteti grek nėse nė vendin e tyre do tė hynin ekstremistė dhe do tė qėllonin me armė e do tė shanin Greqinė? Sigurisht qė do tė reagonin madje dhe shumė ashpėr nėse do tė ndodhte sidomos nga Shqipėria apo ndonjė vend fqinj.

  Mund tė shihet nė njė foto se Flamuri shqiptar po digjet nga disa ekstremistė. Ky ėshtė njė turp dhe provokim i padėgjuar brenda tokės shqiptare nga disa ekstremistė tė ardhur nuk dihet se si, nga Greqia. Shteti reagoi brenda rregullave dhe disa nga ata i arrestoi, por i liroi mė vonė. Normalisht, kėta persona nuk duhet tė hyjnė mė nė Shqipėri qoftė me leje qoftė dhe ilegalisht.

  Dihet se disa nga tė ndaluarit si Babis-Harallabos ėshtė njė ekstremist i Partisė ekstremiste tė djathtė LAOS, Bejleri mbetet njė anti-shqiptar besnik.

  Ndėrkohė, mediat greke raportojnė se krahas Karathanos, nė pranga kanė rėnė edhe tre minoritarė si Thoma Stefo, ish-kreu i Kėshillit drejtues tė OMONIA, Kristo Duēi, ish-kreu i komunės Dropull si dhe Andrea Kurti.

  Harallambos ka lindur nė Greqi, por prindėrit e tij janė me origjinė nga Dropulli. Babis-Harallambos Karathanos nga viti 1982-1989 ka qenė kryetari i SFEVA - (Bashkimi i Studentėve pėr Luftėn e Vorio-Epirit).

  Babis-Harallambos Karathanos ka qenė ish-deputet i partisė Demokracia e Re, mė tej i partisė ekstremiste tė djathtė greke, LAOS.

  Janė shoqėruar 14 persona, tė dyshuar si organizatorė tė bllokimit rrugės, por ata do tė hetohen edhe pėr kalim tė paligjshėm tė kufirit dhe thirrjet raciste gjatė ceremonisė. (http://shqiptarja.com/lajm/bllokimi-...estuesit-greke).

  Kuptohet se personat qė kanė hyrė nė Shqipėri pėr funeralin e ekstremistit janė persona gjithashtu ekstremistė qė kanė hedhur parulla pėr Vorio-Epirin edhe mė parė dhe kanė hyrė e dalė nė Shqipėri duke abuzuar me Lirinė dhe tė drejtat e Minoriteteve dhe duke ngritur pretendime territoriale ndaj Shqipėrisė. Pėr fat tė mirė qeveria Greke e Cipras ka mbajtur qėndrim korrekt dhe ka bėrė thirrje pėr qetėsi. Vetė Cipras thase pavarėsisht kėsaj ngjarjeje, Greqia nuk ka ndėr mend qė tė ndryshojė strategjinė e saj. “Nė 28 tetor nė varrezat e Bularatit u krye varrimi i eshtrave tė tė rėnėve tanė nė Shqipėri. Kėto zhvillime kanė njė vlerė dhe ne nuk duhet ti harrojmė. Dialogu me Shqipėrinė duhet tė vazhdojė. Duhet tė hedhim edhe hapa tė tjerė qė minoriteti grek nė Shqipėri tė ketė tė gjitha tė drejtat qė i takojnė. Do zgjidhim problemet e vjetra".

  I shkėlqyer ka qenė dhe vetė-pėrmbajtja jo vetėm e qeverisė shqiptare tė kryesuar nga Rama, por edhe i popullit shqiptar i cili ėshtė me tė vėrtetė shumė mė i kulturuar dhe i vetėpėrmbajtur, dhe nuk reagoi nga kėto ngjarje poshtėruese pėr shtetin shqiptar, megjithėse kishte tė drejtėn e Zotit tė reagonte.

  Shpresojmė qė ngjarje tė tilla tė mos tė pėrsėriten mė por e rėndėsishme ėshtė qė edhe Opozita dhe mazhoranca nė ngjarje tė tilla duhet tė jenė nė njė linjė. Sigurisht lidhja vėllazėrore qė kemi me minoritarėt do tė vazhdojė, por keqdashėsit dhe ekstremistėt duhet tė dėnohen. Qėndrimi aspak ligjor dhe etik i ndonjė deputeti minoritar nuk duhet tė kalojė nė heshtje.

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Si ka mundesi qe ne 2018-en ka ende militant te gatshem t’i mbajne oturakun kryetarit te partise ( ne kete rast Rames) duke u bere karagjoz ne ēdo argument idiot qe nxjerrin nga goja!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,149
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  E verteta eshte o Pirro se qeveria u gjend teresisht e papergatitur,nje dilentatizem dhe nje mosprofesionizem i papare. Qeveria megjithe sulltanin u gjet aq e papergatitur sa tani po shpallin non grata per te mbuluar gjithe ate papergjegjsi ne ate klime terrori te papare...

  Pirro,nje ngjarje e tille te ndodhte ne ndonje shtet tjeter sot do kishe gjysmen e qeverise te dorhequr. Ma ha mendja se nje ngjarje e tille te ndodhte ne greqi do binte qeveria.

 4. #4
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,800
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  E verteta eshte o Pirro se qeveria u gjend teresisht e papergatitur,nje dilentatizem dhe nje mosprofesionizem i papare. Qeveria megjithe sulltanin u gjet aq e papergatitur sa tani po shpallin non grata per te mbuluar gjithe ate papergjegjsi ne ate klime terrori te papare...

  Pirro,nje ngjarje e tille te ndodhte ne ndonje shtet tjeter sot do kishe gjysmen e qeverise te dorhequr. Ma ha mendja se nje ngjarje e tille te ndodhte ne greqi do binte qeveria.
  Sero,
  un mendoj se me mire keshtu...

  Me mire qe shteti nuk nderhyri.
  Ishte ceremoni mortore.


  Karathanot ishin gracke...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,149
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Sero,
  un mendoj se me mire keshtu...

  Me mire qe shteti nuk nderhyri.
  Ishte ceremoni mortore.


  Karathanot ishin gracke...
  Mbase,mbase Skender,po te jete se kuptohet si tolerim a toleranze edhe mundet te jete e vertete (gjithmon duke supozuar sikur shteti ishte i gatshem te nderhynte),por kam frike qe ky tolerimi 25 vjeēar jo qe nuk ta ka kuptuar njeri por eshte mare gjithmone si dobesi dhe pa-aftesi (edhe sepse faktikisht dobesia dhe paaftesia i jane pershtatur me shume realitetit ). Megjithate koha do e tregoje...

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime nė 101 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Ku eshte kjo klime terrori, qe ju ka llahtarisur juve!?
  Silence is golden.

 7. #7
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime nė 101 postime

  Pse Berisha ėshtė i dėshpėruari i madh i Bularatit?

  Nga Mero Baze/

  Sali Berisha ka akuzuar qeverinė shqiptare qė nuk u “tregoi vendin” njė grupimi fashist tė “Agimit tė Artė”, qė mbėrritėn nė Bularat njė ditė mė parė. Vajtimi i tij bėhet nė emėr tė krenarisė sonė kombėtare, qė sipas tij u poshtėrua prej mungesės sė reagimit tė qeverisė shqiptare.

  Nuk dua tė pėrziej emocionet e shqiptarėve me ato tė Sali Berishės, se tė kėtij tė fundit, burojnė nga arsye tė ndryshme, qė nuk kanė lidhje me patriotizmin.

  Por duhet tė sqarojmė pėrfundimisht temėn delikate tė identifikimit tė Greqisė me “Agimin e Artė” nė Shqipėri. Dhe akoma mė keq, identifikimin e pakicės greke nė Shqipėri, me “Agimin e Artė”.

  Greqia nuk ėshtė “Agimi i Artė” dhe ky grupim ėshtė njė problem mė i madh pėr Greqinė, se sa pėr Shqipėrinė. Ajo ėshtė njė lėvizje politike fashiste, vulgare, raciste, qė pėrfaqėsohet kryesisht nga njerėz tė rrugės, banditė, injorantė, ksenofobė, dhe padyshim tė armatosur me idenė e supermacisė helene, tė cilėn e fyejnė edhe kur e zėnė nė gojė.

  Ata janė problemi real i Greqisė, tė cilėt pėrbuzen nga elita kulturore e Greqisė, nga elitat politike dhe institucionet e shtetit grek.

  Ata pėrbuzen po ashtu dhe nga pakica greke e Shqipėrisė, e cila ka prodhuar njė cilėsi tė tillė intelektuale dhe njerėzore nė Shqipėri, sa kanė tė drejtė tė krenohen para shqiptarėve.

  Shqipėria ka bėrė si vlera tė saj, vlerat e mijėra grekėve tė jugut tė Shqipėrisė, profesorėve, mjekėve, inxhinierėve, ekonomistėve, artistėve dhe sportistėve grekė, qė u rritėn si shqiptarė nė shtetin tonė.

  Problemi qė duan t’i krijojnė pakicės greke sot nė Shqipėri, ėshtė se atė tenton ta pėrfaqėsojė “Agimi i Artė”, dhe jo elita greke e Shqipėrisė. Elita greke e Shqipėrisė ėshtė mėnjanuar nga identifikimi me pakicėn greke, dhe ėshtė shkrirė nė jetėn politike dhe sociale tė Shqipėrisė, dhe kjo pakicė ka humbur pėrfaqėsimin politik.

  Sali Berisha ėshtė politikani qė ka prodhuar historinė e identifikimit tė pakicės greke nė Shqipėri me frymėn e sotme tė “Agimit tė Artė”, duke e fyer kėtė pakicė.

  Nė mandatin e tij tė parė, ai prodhoi konflikte etnike, duke bėrė simbol tė pakicės greke nė Shqipėri, pesė qytetarė tė arrestuar “pėr agjitacion e propagandė” nė favor tė qarqeve nacionaliste tė tipit “Agimi i Artė”.

  Ai u konfliktua me Kishėn Ortodokse dhe prodhoi praktikisht imazhin e pakicės greke nė Shqipėri, si pakicė ekstremistėsh.

  Pas rrėzimit nga pushteti nė vitin 1997, ku njė dorė ja dha dhe Greqia, me rikthimin e tij nė pushtet nė vitin 2005, ai bėri tė njėjtėn gjė, por me mjete tė tjera. Ai filloi ta integrojė “Agimin e Artė” nė pushtetin e tij.

  Marrėveshja e Berishės me PBDNJ nė 2005 dhe mė pas pėrpjekja e tij pėr t’i imponuar pakicės greke njė elitė mediokre, qė ishin bėrė tė njohur si ekstremistė, e la sėrish tė papėrfaqėsuar pakicėn greke nė politikėn shqiptare, por integroi nė struktura shtetėrore, disa grekė mediokėr, qė ishin dhe ekstremistė.

  Boll tė theksojmė se Berisha ka paguar nė borderotė e shtetit shqiptar tipa si Theofan Kaliviotis, shok i Karathanos, qė dje nė Bularat ishin gati t’i vinin zjarrin Shqipėrisė e Greqisė.

  Dhe nuk ėshtė se i ka bėrė ndonjė nder pakicės greke me kėtė. Ka bėrė qė pakica greke tė votojė mė shumė kandidatė grekė qė janė nė PS , PD apo LSI, se sa partinė qė tenton tė quhet e tyre.

  Dhe tani, kur ndodhin ngjarje tė rėnda si kjo nė Bularat, dhe kur njė tufė trushpėlarėsh tentojnė tė destabilizojnė raportet Athinė- Tiranė, duke pėrdorur njė ceremoni varrimi, Sali Berisha duket mė i dėshpėruar se ata qė qajnė pėr njė tė vdekur.

  Ata qė ishin nė funeralin e Bularatit, nuk janė tė dėshpėruar pėr Kostandinin, por entuziastė se i kanė shtuar njė dėshmor kauzės sė tyre. I vetmi i dėshpėruar ėshtė Sali Berisha, qė nuk pėrdori dot zemėrimin e tyre nė favor tė tij. Dhe ai, njėsoj si “Agimi i Artė”, qė kėrkon tė rrėzojė Ciprasin nga Bularati, priste tė rrėzonte Edi Ramėn nė emėr tė patriotizmit, po nga Bularati.

  Qeveria ja doli. Ajo ka skeduar njė listė me 52 vetė, qė nuk do shkelin mė nė Shqipėri, dhe kaq. Por ėshtė njė listė tjetėr qė qeveria shqiptare nuk e bėn dot. Ėshtė lista e aleatėve tė “Agimit tė Artė”, e atyre qė kishin tė njėjtin hall si ata, dhe qė shpresonin qė krismat e Bularatit tė ndjeheshin nė Tiranė.

  Atė listė e kryeson Sali Berisha, dhe katėr deputetė dhe ish- deputetė tė tij, qė ishin nė varrim nė Bularat, pėr tė cilin Berisha vajton pse nuk u ndėrhy. Berisha po vajton pse nuk ja vrau qeveria deputetėt e tij, se ėshtė mėsuar tė bėjė politikė me arkivole.

  Pėr fat, qeveria shqiptare reagoi me pėrgjegjėsi dhe kurajo tė madhe. Kurajo e madhe nė kėto raste ėshtė tė pėrmbahesh. Ėshtė e vetmja arsye qė Berisha ėshtė i dėshpėruari i madh i Bularatit.
  Silence is golden.

 8. #8
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,800
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Sa me lezet qendis Merua...
  Por e paska tepruar ca...

  Ky Merua, a mbajti ndonje qendrim ku fsk moren zvarre Gjuriqin?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,149
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Ku eshte kjo klime terrori, qe ju ka llahtarisur juve!?

  Klima e terrorit qe ka llahtarisur shqiptaret nuk eshte nga greket dhe ngjarja ne veēanti.Ajo qe ndodhi ishte brenda normalitetit. Eshte aq normale sa pritet te ndodhi per ēdo vit te ardhshem ne te gjitha festat greke dhe ne varrezat greke qe kemi ne Shqiperi. Me thirrje parada apo me vrasje nuk ka shume rendesi,se eshte" normalitet". Ne qofte se nuk eshte te pakten qeveria Rama po mundohet ta beje si normalitet.
  Prandaj : tmerrin,llahtarin e terrorin e krijon mos-pergjegjsia e klases politike dhe e qeverise shqiptare.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 11-11-2018 mė 04:40

 10. #10
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,459
  Faleminderit
  27
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Klima e terrorit qe ka llahtarisur shqiptaret nuk eshte nga greket dhe ngjarja ne veēanti.Ajo qe ndodhi ishte brenda normalitetit. Eshte aq normale sa pritet te ndodhi per ēdo vit te ardhshem ne te gjitha festat greke dhe ne varrezat greke qe kemi ne Shqiperi. Me thirrje parada apo me vrasje nuk ka shume rendesi,se eshte" normalitet". Ne qofte se nuk eshte te pakten qeveria Rama po mundohet ta beje si normalitet.
  Prandaj : tmerrin,llahtarin e terrorin e krijon mos-pergjegjsia e klases politike dhe e qeverise shqiptare.
  Pertej pergjegjesise kryesore qe me te drejte i atribuohet klases politike, ka edhe populli pjesen e vete.
  Ne vendet fqinje politikanet flasin here pas here me gjuhe ēetnikesh, apo me tezat e megaloideas dhe naēertanjes per disa vota me shume.
  Imagjino pak reagimin e popullates lokale nese ngjarjen e Bularatit do ta benim neve ne Greqi apo Serbi! U ngrit nje flamur ne Beograd dhe Ballist Morinen e denoi me burg gjykata serbe. Tek ne del nje trushperlare duke i qelluar pa shkak policise, per tu kthyer ne vend pelegrinazhi nga greket!! Dhe reagimi i vetem popullor ne Shqiperi eshte sa pike humbi/fitoi Rama, Meta apo Berisha...
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,149
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Pertej pergjegjesise kryesore qe me te drejte i atribuohet klases politike, ka edhe populli pjesen e vete.
  Ne vendet fqinje politikanet flasin here pas here me gjuhe ēetnikesh, apo me tezat e megaloideas dhe naēertanjes per disa vota me shume.
  Imagjino pak reagimin e popullates lokale nese ngjarjen e Bularatit do ta benim neve ne Greqi apo Serbi! U ngrit nje flamur ne Beograd dhe Ballist Morinen e denoi me burg gjykata serbe. Tek ne del nje trushperlare duke i qelluar pa shkak policise, per tu kthyer ne vend pelegrinazhi nga greket!! Dhe reagimi i vetem popullor ne Shqiperi eshte sa pike humbi/fitoi Rama, Meta apo Berisha...
  Ajo,pergjeqsia e popullit eshte e padiskutueshme. Sikur te ngrihej populli shqiptar "te merte hurin" mbas kesaj ngjarje te nesermen Rama do kishte hequr varrezat. Edhe ato 52 grek qe nxori te padeshirueshem ishte se filluan njerezit u revoltuan neper internet,se per ndryshe nuk do ndodhte asgje.

  E degjove dhe fjalimin e fundit te Rames,ku beri propagand kot... por qellimi i vetem ishte per te qetesuar greket ku e tha hapur qe varrezat nuk preken.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Berisha ,,,,,,,,thote Mero gelbaza,,,,,,,,,,, i futi ne burg per 5 minoritaret dhe me vone Greket i dhane nje dore dhe fitoi zgjedhjet!!!!!!!!

  Antishiptarizmin o Mero gelbaza e keni mes veti,,,,,vete thoni qe minoriteti ne jug (Gjirokaster,Himare) nuk jane Greke ,,,jan shqiptare (toske) te shitur per 5 aspra

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,149
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga loni-loni Lexo Postimin
  Berisha ,,,,,,,,thote Mero gelbaza,,,,,,,,,,, i futi ne burg per 5 minoritaret dhe me vone Greket i dhane nje dore dhe fitoi zgjedhjet!!!!!!!!

  Antishiptarizmin o Mero gelbaza e keni mes veti,,,,,vete thoni qe minoriteti ne jug (Gjirokaster,Himare) nuk jane Greke ,,,jan shqiptare (toske) te shitur per 5 aspra
  Minoriteti grek ne jug eshte pak i perzier dhe i veshtire per tu shpeguar,sepse nuk i perkasin te njejtit brezi emigrimi grek te ardhur ne Shqiperi dhe ndryshojne midis njeri -tjetrit....Kan ndryshimet e veta Narta,Pogoni,Dropulli etj. Himara ben perjashtim edhe per faktin se ka nje histori te saj,autoktone,ku simbas periudhave jane vetquajtur here grek e here shqiptare,dhe duke qene edhe nje krahine e madhe me nje histori te gjate me mbiemra edhe gege etj etj eshte pak e veshtire ta perkufioosh sidomos ne kohen e sotme ku shume banore te saj duan te vetquhen greke a minoritet greg. Per ta kuptuar kete kompleks ne disa fshatra te Himares njerezit ne jeten e perditshme flisnin greqisht por ne vdekje (vajtimim) dhe ne gezime kendonin shqip... Ndrersa zona e Gjirokastres o ajo qe quhet Drupull ka qene gjithmon me kombesi greke o minoritet i njohur edhe nga komunimi. Shume nga keta minoritar ne disa fshatra te Dropullit jane zhvendosur vone ne kohen e Ali Pashes etj etj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 12-11-2018 mė 17:47

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Minoriteti grek ne jug eshte pak i perzier dhe i veshtire per tu shpeguar,sepse nuk i perkasin te njejtit brezi emigrimi grek te ardhur ne Shqiperi dhe ndryshojne midis njeri -tjetrit....Kan ndryshimet e veta Narta,Pogoni,Dropulli etj. Himara ben perjashtim edhe per faktin se ka nje histori te saj,autoktone,ku simbas periudhave jane vetquajtur here grek e here shqiptare,dhe duke qene edhe nje krahine e madhe dhe vet banoret brenda saj. Per ta kuptuar kete kompleks ne disa fshatra te Himares njerezit ne jeten e perditshme flisnin greqisht por ne vdekje (vajtimim) dhe ne gezime kendonin shqip... Ndrersa zona e Gjirokastres o ajo qe quhet Drupull ka qene gjithmon me kombesi greke o minoritet i njohur edhe nga komunimi. Shume nga keta minoritar ne disa fshatra te Dropullit jane zhvendosur vone ne kohen e Ali Pashes etj etj

  Perse ngjani ne FYTYRE dhe kulture?? ketu e kam fjalen un

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga loni-loni Lexo Postimin
  Perse ngjani ne FYTYRE dhe kulture?? ketu e kam fjalen un
  Apo edhe ju(tosqit) jeni te ardhur aty?,,,,,,,nuk besoj

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,149
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga loni-loni Lexo Postimin
  Perse ngjani ne FYTYRE dhe kulture?? ketu e kam fjalen un
  Kjo eshte pyetje pak si e zgjuar dhe eshte e veshtire qe ti pergjigjesh. Por mbase eshte qe ti vjen nga Parisi edhe prandaj te duken njesoj si ne fytyre dhe kulture.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  756
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Kjo eshte pyetje pak si e zgjuar dhe eshte e veshtire qe ti pergjigjesh. Por mbase eshte qe ti vjen nga Parisi edhe prandaj te duken njesoj si ne fytyre dhe kulture.

  Keni bo ca ndryshime keto kohet e fundit,,,,,i keni heq qeleshet me antene dhe keni vendos ca kapuce te zez ne koke

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,149
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Citim Postuar mė parė nga loni-loni Lexo Postimin
  Keni bo ca ndryshime keto kohet e fundit,,,,,i keni heq qeleshet me antene dhe keni vendos ca kapuce te zez ne koke
  Po ca kan heq qeleshet,ca te tjere nga Parisi kan heq brekushet...keshtu e ka kjo pune duhet me ju pershtat modes,ka emancipim edhe midis katunarve.

 19. #19
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime nė 61 postime

  Pėr: Flamuri i djegur shqiptar dhe ekstremizmi helen

  Kjo nuk eshte qeveri,por nje grup banditesh qe e kane mare peng kete vend.Keta jane me te keqinj se ekstremistet greke.Greket te pakten te dalin hapur e te thone se te urrejne,ndersa keta tallen me mjerimin e popullit te vet.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •