Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,826

  Gjurm Shqiptare - Sa e pasur sht vrtet Shqipria?

  Gjurm Shqiptare - Sa e pasur sht vrtet Shqipria?
  Top Channel Albania
  Published on Nov 3, 2018
  Nntoka shqiptare fsheh pasuri t shumta... Sa naft, krom, bakr, e deri ar, argjend e platin fshihet nn kmbt tona? Prse t vrtetat fshihen? A kishte nj plan antikombtar pr shkatrrimin e industris shqiptare? Ndqini t plot dokumentarin e gazetarit Marin Mema. A sht Shqipria nj vnd I varfr me nntokte t art?

  http://top-channel.tv/programe/gjurme...


 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,826

  Pr: Gjurm Shqiptare - Sa e pasur sht vrtet Shqipria?  Pasuria e madhe q nuk shfrytzon Shqipria... - Gjurm Shqiptare
  4 apr. 2020  Top Channel Albania

  Cilat jan pasurit e mdha q nuk shfrytzonte Shqipria? far shkruhet n raportin pak t njohur? Prse hartuesi u trondit? far gjeti ai ktu.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,826

  Pr: Gjurm Shqiptare - Sa e pasur sht vrtet Shqipria?  KU SHKOI PASURIA E SHQIPTAREVE ?! - Gjurm Shqiptare
  2 maj 2020


  Top Channel Albania

  Prse u shkatrruan uzina, fabrika dhe ndrrmarje ? Si u pren agrume dhe ullishte ? eku i bardh, terapia e shokut, shtytja e vendeve fqinjve... far ndodhi n Shqipri pas renjes s regjimit komunist ?

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,166
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Gjurm Shqiptare - Sa e pasur sht vrtet Shqipria?

  Pasuria me e madhe e nje populli nuk eshte nen toke por eshte mbi toke: jane njerezit e atij vendi. Keta njerez kane intelekt, kane talent, kane aftesi per te punuar e prodhuar, kane krijimtari ne fushen e biznesit, artit e gjithe fushat e tjera. Dhe pasuria e ketij populli nuk eshte nafta apo mineralet nen toke, por jane njerezit qe lindin e jetojne ne ate vend. Nje dite nafta do te shterroje. Mineralet do te shterrojne. Por aftesite e njerezve te atij vendi per te punuar, prodhuar e krijuar nuk do te shterrojne kurre.

  Edhe pse kemi nje prej popujve me te rinj ne moshe ne Ballkan dhe ne Evrope, kemi edhe fatkeqesine me te madhe ne Evrope: keta njerez gjithmone e me shume e vene potencialin e tyre njerezor ne pune jashte vendlindjes dhe larg vendlindjes pasi vendlindja e tyre nuk u ofron as mundesite bazike per te ndertuar nje jete ne vendin e tyre. Vendlindja u ofron vetem tre rruge: rrugen e krimit, rrugen e korrupsionit, dhe rrugen e trete dhe me tragjike, rrugen e nje jete te pashprese e me potencialin njerezor te pashfrytezuar, te shpene dem.

  Per aq kohe sa shqiptaret nuk do ta kuptojne kete gje dhe nuk do te ndryshojne mentalitetin e tyre e transformuar shoqerine e tyre, bota do te shfrytezoje trurin e potencialin njerezor shqiptar me mire se sa shqiptaret.

  Albo
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 15-10-2020 m 23:56

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •