Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Wink Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  A eshte e mundur te behesh nje njeri me fuqi mbinatyrore intelektuale ?
  Po mundet cdokush te fitoje nje inteligjence te nivelit global.

  A mundemi te ndryshojme kohen dhe hapsiren ?
  Po mundemi ta ndryshojme dhe modifikojme lehtesish kohen dhe hapsiren.

  A mundemi te fitojme pasuri te pafundme monetare?
  Po mundemi te fitojme aq shume sa parate do na duken pa vlere.

  A mundemi te bejme te pamunduren te mundur ?
  Po mundemi te bejme gjithcka mund te realizojme cdo ender tonen.

  A mundemi te sherojme cdo semundje ?
  Po dhe eshte aq e lehte sa nuk duhen as ilace dhe as doktore.

  __________________________________________________ ___________________

  Keto pyetje i kisha dhe une por tani nuk kane me rendesi pasi di pergjigjien dhe mundem ti realizoj me aq lehtesi sa nese do jua tregoj nuk do te me besonit.

  Doni te dini se si mundem?
  Kam mesuar artin antik te koshiences dhe inteligjences. Alkimi, Ezoterizem, Okultizem, Artin e Magjise, Filozofi, Psikologji etj etj.

  A eshte e veshtire ?
  Jo aspak eshte shume e thjeshte mjafton te marresh dijet baze.

  Doni te pyesni besoj se mos jam ndonje mashtrues apo intrigant qe dua te perfitoj nga sensibiliteti i njerezve ? Jo nuk genjej dhe nuk dua te fitoj as para nuk me nevojiten.

  Por pse dua te jap keto dije ? Sepse sic mu dhuruan mua falas eshte detyra ime ti jap persei falas pa asnje lloj interesi.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  Kjo teme e forumit nuk ju drejtohet te gjitheve sic mendohet por vetem tre individeve te cilet jane gati te ndryshojne jeten e tyre per te fituar te drejten e arteve antike te magjise dhe koshiences.

  Ata ne subkoshiencen e tyre jane gati edhe pse jo te vetedijshem. Kete une e di dhe mundem ti ndjek me intuite.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  Qe lexuesit kurjoze te argetohen dhe te mesojne rreth arteve antike te magjise duhet te dine se :

  E pa imagjinueshmja egziston eshte injoranca njerezore qe nuk mundet ta shikoje sepse njerzit mendojne me mendje nuk munden te perdorin koshiencen globale. Ndryshimi midis nje magjistari dhe nje njeriu eshte se magjistaret e shohin boten ashtu sic eshte dhe munden ta ndryshojne ndersa njerzit e shikojne jo koshiente si ne nje ender dhe ndjekin rrjedhen e ngjarieve si ju vjen nuk kane fuqi mbi kohen hapsiren dhe dijet.

  Njerzit e thjeshte perdoren nga entitetet astrale te cilat parazitohen mbi ta dhe i perdorin si ushqim ndersa magjistaret jetojne te lire dhe me plot energji per ti detyruar keto entitete te perkulen nga frika.

  Nese njerzit gjejne ngushellim tek feja kultet organizatat apo feja, magjistaret nuk kane nevoje ter ngushellim sepse jetojne ne nje gjendje harmonie ku mbizoteron dashuria dhe lumturia larg ndjenjave te ulta. Me pak fjale magjistaret jane Zot te jetes te tyre dhe munden ta drejtojne ate.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga KT2203 : 31-10-2018 mė 13:45

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  E kuptoj qe per shume prej jush fjalet e mia duken te pakuptimta dhe jashte orbite por si ju kam shkruar dhe me pare une nuk ju drejtohem juve te gjitheve ndaj te pa interesuarit nuk me interesojne. Nese jeni kureshtar eshte nje mundesi e mire te mesoni dicka te re edhe pse si nje peralle do jete teper interesante.

  Cdokush mund te me pyes dhe do ju pergjigjem sa te mundem por nuk do te merrni cdo pergjigjie sepse jo cdokush duhet te dije te verteten dhe jo cdokush mund ta kuptoje filozofine e arteve antike te magjise.

  Identieti im eshte anonim per arsye sigurie sepse forcat e erreta qe parazitojne ne fushat tuaja astrale do tentojne nepermjet jush te bllokojne kete kanal komunikimi por mos u merzisni do jem prezent deri sa qellimi im te jete permbushur.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  E paske lon paren on-line,i je fut "okultizmit". Nga "BTC" (bitcoin)ke kalu tek "HB of L" (Hermetic Brotherhood of Luxor) !

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  Te me falesh Zoteri qe po perdor emrin e mikut tim por nuk mundem per momentin
  te hap nje adrese ne emrin tim per arsye teknike te faqes besoj.
  Nuk arij te shikoj dhe te shkruaj imazhin sekret. reCAPTCHA

  Emri: 1.jpg

Shikime: 678

Madhėsia: 56.5 KB

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  Per nje magjistar iluminati qe nuk arin te shikoj dhe te shkruaj imazhin sekret nuk eshte se e fillon mire karieren si Gran Maestro.
  Eshte njesoj sikur,shkruhet ne tekstin "Philosophi Cosmique" ;Do te ziesh bérsin dhe te kan vjedhur kazanin e rakise !
  Pa zgjidhur arsyet teknike te imazhit sekret nuk kemi "zjarrin e shenjte" qe vihet poshte kazanit gjithmone ne te bekuaren raki.Nuk do kesh kalimin nga cercle extérieur ne cercle intérieur me gjithe mistrerin qe permban ky i fundit,ku nga zjarri i shenjte nepermjet mbrekullise hermetike rrjedh pik,pik nje lende si kristal.

 8. #8
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,279
  Faleminderit
  170
  117 falenderime nė 104 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  Citim Postuar mė parė nga KT2203 Lexo Postimin
  Te me falesh Zoteri qe po perdor emrin e mikut tim por nuk mundem per momentin
  te hap nje adrese ne emrin tim per arsye teknike te faqes besoj.
  Nuk arij te shikoj dhe te shkruaj imazhin sekret. reCAPTCHA

  Emri: 1.jpg

Shikime: 678

Madhėsia: 56.5 KB
  Forumi ka nevoje per update...
  Silence is golden.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  Po ke te drejte nuk eshte nje fillim i mire. Une nuk besoj tek fati i keq e te them keshtu qe e shkruar. Kjo ngjarje ka nje kuptim po ta shikosh ne nje kendveshtrim tjeter te cilen ne e quajme pasqyrim.

  Pyetja qe bej eshte perse nuk po e shikoj kodin ? Pergjigjia me vjen nepermjet parandjenjes qe nuk duhet ta shikoj nuk eshte momenti i duhur ta kaloj kete pengese sado banale qe te jete. Parandjenjat ne nje magjistar nuk gabojne dhe bera gabim qe tentova te shkruaj me nje adrese tjeter sipas llogjikes tuaj por sipas arsyetimit tim kjo ka nje kuptim te dyte ne filozofine okulte.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  odifikosh jeten tende.
  Ne artet ezoterike dhe okulte gjithesia universi apo vet egzistenca eshte entiteti kryesor apo sic e shohim ne me Numrin 1. Egzistenca ne vetvete eshte energji informative e ngjashme si nje vale zanore qe valezon me frekuenca te ndryshme ne formen e nje muzike.

  Egzistenca ne vetvete nuk ka as kohe as hapsire ndaj pershtatet shume mire dhe shpjegohet me fiziken kuantike. Dhe vet universi nuk ka as kohe dhe as hapsire por ne mundemi ti perjetojme keto dukuri sepse shqisat tona per te zberthyer matriksin perdorin kete iluzjon. Njesoj sic shikojme nje filem ne nje monitor 3D ku per nje moment na duket sikur vertet jemi pjese e ngjarjes edhe pse iluzjoni optik eshte ndricimi i matriksit ne pixels te monitorit digital

  Sipas filozofise okulte egzistenca eshte koshience supreme e cila per te njohur me mire vetveten dhe per arsye te evolimit ergon embrione te shpirtit njerezor ne toke ne cdo njeri qe lind. Keto embrijone zhvillohen ne toke e cila ne vetvete eshte nje shkolle apo nje vend qe vet egzistenca e perdor per tu perfeksionuar per tu evoluar per tu vetnjohur per te eksperimentuar.

  Engjejt djajt alienet apo cdo forme entiteti tjeter qe bashketon me ne ne toke nuk perdor dimensionin material por ate astral dhe qellimet e tyre jane te ndryshme dhe te njejta ne te njejten kohe na ndihmojne te evolojme ne formen shpirterore duke na ndihmuar por edhe duke na ndaluar ne nje lufte dhe ne nje paqe.

  Perdor fjalen Zot apo Ati per arsye sepse e kam te veshtire te shprehem dhe te jem i kuptueshem.

  Shumica nga ju nuk do me kuptoje sepse nuk duhet apo nuk eshte gati te kuptoje kete filozofi por nje gje duhet te dini qe niveli mental dhe intelektual njerezor veshtire se mund ti kuptoje nese njeriu nuk arrin te jete ne harmoni dhe ne frekuence me fushat e influences te koshiences.

  Trupi njerezor eshte nje makine biologjike e paisur me nje tru apo sistem nervor i programuar per mbijetese dhe ndjenja te cilat i sherbejne trupit tu pergjigjet situatave imagjinare te mbijeteses panikut dhe frikes qe vet truri i krijon. Frika nga papunesia pasiguria ne rrethin shoqeror paniku nga semundjet pa permendur hakmarjen si nje forme justifikimi apo gjykimin si nje forme fajesimi.

  Ndersa rizgjimi i shpirtit ( soul ose anima ) njeriun si qenie e thjeshte biologjike e con ne nje nivel tjeter te koshiences dhe te vibrimit egzistencial dhe shpirti embrional fillon te rritet e te zhvillohet njekohesisht kemi akses ne inteligjencen egzistenciale dhe dhuntite mbinatyrore sic e sheh nje njeri i thjeshte si psh aftesia te behesh i padukshem nga vemendja e publikut apo te behesh teheqes te seksin e kundert ne menyren e dashurise me shikim te pare.

  Jezusi pershembull ishte nje njeri shpirteror i arritur nje shpirt i plotesuar ne te gjitha nivelet egzistenciale jo sepse ishte djale biologjik i atit por sepse ai arriti te perfeksiononte diturine dhe te fitonte aftesine e rizgjimit te shpirtit dhe ngritjes ne nivelet me te larta jo si nje i privilegjuar por si nje mesues si nje dijetar si jje shkencetar si nje filozof si nje njeri suprem i gjithanshem i cili e filloj jeten si nje njeri i thjeshte edhe pse ishte i pasur dhe familja i siguroj mesimin nga mjeshterit me te mire te kohes ne artet antike te shkences dhe te filozofise qe te mos them te tjera sepse do fillojne te me kundervihen ndjekesit e tij te krishtere. Psh ringjallja e tij eshte e vertete nga okultizmi sepse niveli i tij ishte aq i larte sa vdekja trupore nuk luan asnje rol. Qellimi i tij u krye sepse arriti te behet mesuesi i gjithe botes ne mijra breza u be epiqendra e besimit se njeriu eshte i afte te permiresohet deri ne nivelet superiore te te pamundures ku dhe ligjet e universit ndryshohen ne prani te tij.

  Por shembujt e njerezve ka me mijra psh Nicola Tesla apo Leonardo Davinci, Luter Luterking, Dalaj Lama, nene Tereza etj etj. Disa i quajne shkencetar disa shenjtor disa magjistare disa alkimistenpor te gjithe kane nje te perbashket. Te gjithe kane kaluar ne nje nivel me te larte shpirteror dhe bejne pjese ne koshiencen globale.

  Por brezat e rinj qe po vine duke filluar qe nga ky i joni kane dhunti dhe avantazhe te nje shvillimi me te larte shpirteror sepse vet toka po kalon ne nje nivel me te larte te vibrimit qe mbas vitit 2012. Nuk do kete permbysje te botes por eshte thjeshte nje fillim i ri epoke e cila nuk do sjelle vuajtje apo luftra por njerez te afte dhe te ndritur ne te gjithe aspektet dhe kete mund ta shihni ne syte e femijve. Ne syte e tyre do ndjeni dashurine lumturine dhe pafuqine tuaj dhe mjerimin tuaj. Femijet e sotem rezatojne shume energji superiore shumica jane te ndritur ne kuptimin e mire te fjales shumica do jene njerez me koshience me supreme se ne dhe ne do mbahemi mend si brezi i fundit i majmunve te evolucionit darvinian.

  Une nuk besoj ne Zot une perpiqem te jem Zot i vetvetes duke fituar fuqi mbinjerzore sepse njerzit e thjeshte nuk kane njohuri ti perdorin nuk duan te mesojne te jetojne duan te jene viktima dhe te akuzojne boten qe i rrethon per vuajtjet e tyre kane zgjedhur qellimisht dhe ne menyre mendore te jene skllever te ndjenjave te tyre inferiore.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  ..qe te behesh magjistar me i madh se zoti
  me duket se ka rite te veshtira vetsakrifikimi..
  ajo fillon me vetvrasje me thike ose send metali me maje
  jeten tjeter duhet te vrasesh veten ne litar
  jeten tjeter me mbytje ne uje te thelle etj..
  ne kohen kur energjia negative, ajo e lire dhe qe s'ka nevoje per organika karmash te vecanta, mblidhet tek ty dhe ti e ndjen kete sepse nuk te pelqen bota dhe ndihesh i lire dhe i forte nga ligjet e saj, atehere duhet te fillosh te besh magji ne bote duke zhvendosur objekte pa forcen materiale apo te duarve. magjistaret e tjere qe nuk kane dale nga kjo shkolle e jetes ose jane me origjine engjejsh ose engjej te grabitur dikur nga klani i zotit.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-06-2019
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  Po per projektin ose udhetimin astral a ke njohuri?si mendon

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Si te behesh nje Magjistar. - Si te behesh nje iluminati. - Si te behesh Zot i jetes tende.

  Udhetimi nder astra apo kohe, eshte nje aftesi vetem e magjistareve te medhenj. Fjala astra apo ngastra perdorej nga zoti i vjeter,zonja e shenjte apo molla per te simbolizuar kohen. Me vone kur gabrieli apo zoti i fjetur i gjithe djajve hyri ne shpirtin e kesaj gruaje te shenjte ajo u be imorale dhe e marre per disa kohe,mirepo kjo u harrua dhe gabrieli apo rafaeli njihet si engjelli me i madh i te gjithe qiellit.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •