Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,565

    Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    http://top-channel.tv/programe/gjurme...
    Top Channel Albania
    Published on Oct 27, 2018
    Si u sulmua posta kufitare shqiptare në 1994 nga terroristët greke të MAVIT? Cilët ishin pjestarët? Çfarë u fsheh? A patën ndihme nga brenda? Të vertëta të forta që tregojnë se edhe sot vrasësit enden të lirë në Shqipëri.. ndiqni të plotë dokumentarin e gazetarit Marin Mema.


  2. #2
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Ky Marin Mema ka dhe nje "timer" per dokumentaret me greqine qe gjithmone do ndodhi ndonje ngjarje mbas dokumentarit..

    Edhe mundet ti behet te pakten nje komplimet per shqipen qe perdor,ka nje theks,tingull fantastik.

  3. #3
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Fakti qe autoret e masakres gjenden te lire, tregojne qartazi synimet shoviniste te greqise per jugun e shqiperise. Nga ana tjeter tregon faktin se pushtetaret tane jane te gjithe tradhetare te gjakut te deshmoreve te kombit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga ilia spiro : 01-11-2018 më 12:23
    Duaje te afermin tend si veten

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar ilia spiro për postimin:

    murik (02-11-2018)

  5. #4
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Ne nje shikim permbledhes konkluzionin e nxjerre ne postimin tim e mbeshtes me fakte kuptimplota:
    1. Vete masakra e Peshkepise, lirimi pas 1 viti te vrasesve te 2 ushtarakeve shqiptare, tregon qartesisht se qeveria greke eshte e implikuar ne kete krim, per te cilat shteti shqiptar heshti.
    2. Lejimi i paradave vorio-epirote, dhe rasti me i fresket jane ne ngjarjet e fundit, parada te zhvilluara ne athine dhe selanik, per te cilat shteti shqiptar heshti.
    3. Ekzistenca e bandave te armatosura per clirimin e vorio-epirit, (ku kacifasi ishte anetar), qe lejohen nga shteti grek dhe konsulli i gjirokastres mbrojtesi i tyre dhe shteti yne hesht
    4. Ngjarjet e Himares ku ne menyre periodike behet show dhe vijne politikane grek, dhe shteti yne hesht me se shumti (kohet e fundit po flet dicka por pamjaftueshmerisht).
    5. Lejimi i festimit te festes se pushtimit te vorio-epirit nga politikanet shqiptar ne bashkepunim me ata greke.
    6. Ndertimi i piramidave imagjinare (alias-varrezave), ne kufijte e vorio-epirit dhe lejimi i shtetit shqiptar ndaj tyre.
    7. Ekzistenca e ligjit te luftes.
    Me se fundi, politikanet shqiptare flasin ne emer te popullit per miqesine shqiptaro-greke
    Si mund te kete miqesi me "zorre te nxjerra jashte" sic kendojne ushtaret greke,.....
    Ne duhet t`i falim ata per keto qe na bejne, por "miqesia" ne kete rast eshte tradheti ndaj atdheut.
    O, popull, sa gjera behen ne emrin tend!
    Ndryshuar për herë të fundit nga ilia spiro : 02-11-2018 më 04:53
    Duaje te afermin tend si veten

  6. #5
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Edhe ty Ilia ta paskan vjedhur "pseodonimin" a derzi,ta paskan vjedhur kodin sekret...apo edhe ti ke humbur leket me bitcoin....

  7. #6
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Edhe ty Ilia ta paskan vjedhur "pseodonimin" a derzi,ta paskan vjedhur kodin sekret...apo edhe ti ke humbur leket me bitcoin....
    Pse sheh ndonje ndryshim nga bindjet qe kam shprehur me pare, a si?? Meqe e hape si teme po deshe vazhdoje argumentin.
    Duaje te afermin tend si veten

  8. #7
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Po nuk ishe ti,ka qene nje tjeter Ilia Spiro qe mbronte doganiret e greqise per kishen e Permetit.

  9. #8
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,565

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Videoja që po çmend grekët nga e vërteta dhe po shpërndahet vrullshëm nëpër rrjetet sociale

    Në video tregohen fakte dhe dëshmi rrënqethëse nga vrasjet që nuk përfshin vdekje në shkëmbime zjarri me policinë greke, por ku emigrantët shqiptarët janë ekzekutuar qetësisht dhe jo rastësisht, por me vrasje të drejtpërdrejtë, citon në deklaratën e saj "Zgjohu Shqiptar".

    Si i masakroi policia greke 170 shqiptarët, nga vrasjet për kalim kufiri të paligjshëm deri te shkulja e zemrës së Ilia Karelit...
    Fakte dhe dëshmi rrënqethëse nga vrasjet që nuk përfshin vdekje në shkëmbime zjarri me policinë greke.., emigrantët shqiptarët janë ekzekutuar qetësisht dhe jo rastësisht, por me vrasje të drejtpërdrejtë…

    https://www.facebook.com/Zgjohu.Shqi...3020036764344/

  10. #9
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Per ceshtje e ruajtjes se Kishes se Permetit jam shprehur zoteri, por ketu eshte fjala per shkeljen e teresise territoriale (vorio-epirin). Kam mbrojtur fort Kishen Orthodhokse, por jo per v.e.
    Duaje te afermin tend si veten

  11. #10
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Per ceshtje e ruajtjes se Kishes se Permetit jam shprehur zoteri, por ketu eshte fjala per shkeljen e teresise territoriale (vorio-epirin). Kam mbrojtur fort Kishen Orthodhokse, por jo per v.e.
    Jo,nuk ke mbrojtur Kishen Ortodokse,ke mbrojtur thjeshte doganieret grek qe shpreheshin;"shqiptaret na moren kishen e Permetit". Ose me sakte ke mbrojtur kishen ortodokse qe i perkiste edhe doganireve grek,te pakten keshtu shpreheshe. Megjithate nuk ka rendesi...se njerezit edhe ndryshojn opinion a mendim.

    (Tjetri ka humb leken ne bitcoin dhe i eshte fut okultizmit)
    Ndryshuar për herë të fundit nga SERAFIM DILO : 02-11-2018 më 14:42

  12. #11
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Jo,nuk ke mbrojtur Kishen Ortodokse,ke mbrojtur thjeshte doganieret grek qe shpreheshin;"shqiptaret na moren kishen e Permetit". Ose me sakte ke mbrojtur kishen ortodokse qe i perkiste edhe doganireve grek,te pakten keshtu shpreheshe. Megjithate nuk ka rendesi...se njerezit edhe ndryshojn opinion a mendim.

    (Tjetri ka humb leken ne bitcoin dhe i eshte fut okultizmit)
    Ti mbase po e ndrron besimin me pare, ne fakt shqiptaret dallohen per kete. Une jo, i qendroj besnik Kishes Orthodhokse, e cila nuk i perket ndonje kombi te vecante. Edhe ata qe nderhyne ne ate rast mire bene. Kisha eshte e ndare nga shteti. Une kam mbrojtur Kishen, jo vorio-epirin (po pate pak kulture e kupton).
    Duaje te afermin tend si veten

  13. #12
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,489

    Për: Gjurmë Shqiptare - Masakra e Peshkëpisë

    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    Ti mbase po e ndrron besimin me pare, ne fakt shqiptaret dallohen per kete. Une jo, i qendroj besnik Kishes Orthodhokse, e cila nuk i perket ndonje kombi te vecante. Edhe ata qe nderhyne ne ate rast mire bene. Kisha eshte e ndare nga shteti. Une kam mbrojtur Kishen, jo vorio-epirin (po pate pak kulture e kupton).
    Qe kisha eshte e ndare nga shteti supozohet se e dime....por nga cili shtet eshte e ndare kisha ortodokse shqiptare nga shqiptaret apo nga doganiret grek ?

    Ti nuk ke mbrojur as kishen dhe as vorio-epirin, mbrojte thjesht pretendimet e doganireve grek per nje kishe shqiptare.

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •